Results

Boys 100 Meters  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	12	Nicholas Ford		11.09a PR	Olympic
2.	9	Adam Johnson		11.43a PR	Olympic
3.	11	Jacob Smith		11.53a SR	Coupeville
4.	12	Damien Avalos		11.78a PR	North Kitsap
5.	12	Curtis Gorr		11.83a	Sequim
6.	12	Nathanael Kjormoe		12.02a SR	North Kitsap
6.	10	Clayton Williams		12.02a PR	North Kitsap
8.	12	Israel Ferraro		12.03a SR	Olympic
9.	10	Makkiah Elmore		12.09a PR	Olympic
10.	10	Adam Parrish		12.12a SR	North Kitsap
11.	12	Zachary Clark		12.17a	North Kitsap
12.	9	Darren Salazar		12.23a PR	Sequim
13.	10	Keyshawn Whitney		12.26a	Sequim
14.	12	Jacob Martin		12.29a PR	Coupeville
15.	12	Joshua Steffen		12.29a PR	North Kitsap
16.	9	Aaron De Guzman		12.34a PR	North Kitsap
17.	10	Sam Ortega		12.37a PR	North Kitsap
18.	11	Joshua Stackhouse		12.42a PR	North Kitsap
19.	12	Jonathan Sedy		12.43a SR	North Kitsap
20.	9	Cameron Toomey-Stout		12.47a PR	Coupeville
21.	9	Jet Feliciano		12.53a PR	Olympic
22.	11	Matthew Fox		12.61a SR	Olympic
23.	9	Taylor Jackson		12.75a PR	North Kitsap
24.	10	Daniel AJ Castro		12.76a PR	North Kitsap
25.	9	Olin Till		12.77a PR	North Kitsap
26.	10	Michael Mattern-Hall		12.79a SR	Sequim
27.	10	Jared Castillo		12.80a SR	North Kitsap
28.	10	Levi Smart		12.86a PR	North Kitsap
29.	11	Donovan Leroy		12.86a PR	North Kitsap
30.	10	Alex Glydewell		12.89a PR	North Kitsap
31.	10	Carter Willbond		12.90a PR	Olympic
32.	9	Igmin Martinez		13.12a PR	North Kitsap
33.	10	Raymond Lam		13.33a	Sequim
34.	10	Kyle Burnett		13.35a	Coupeville
35.	10	Chance Petrone		13.42a	Olympic
36.	9	Christian Macazo		13.52a PR	Olympic
37.	10	Greg Villareal		13.61a PR	Coupeville
38.	9	Jachin Pusey		13.72a PR	North Kitsap
39.	9	Jeremey Jocson		14.00a	Olympic
40.	9	Andrew Martin		14.09a PR	Coupeville
41.	9	Adrian Cleaver		14.39a PR	North Kitsap
42.	11	Jessie Guadiz Macadangdang		14.50a PR	Olympic
43.	9	Atlee Ferris		14.68a PR	Olympic
44.	9	Chandler Holt		15.25a	North Kitsap
 
200 Meters  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	12	Nicholas Ford		22.90a PR	Olympic
2.	11	Jacob Smith		23.08a SR	Coupeville
3.	9	Darren Salazar		24.44a PR	Sequim
4.	12	Joel Trousdale		24.50a PR	North Kitsap
4.	10	Clayton Williams		24.50a PR	North Kitsap
6.	9	Adam Johnson		24.75a PR	Olympic
7.	12	Israel Ferraro		24.85a SR	Olympic
8.	10	Adam Parrish		25.05a SR	North Kitsap
9.	12	Zachary Clark		25.11a SR	North Kitsap
10.	9	Aaron De Guzman		25.15a PR	North Kitsap
11.	10	Sam Ortega		25.17a PR	North Kitsap
12.	10	Jared Castillo		25.62a PR	North Kitsap
13.	9	Nolan Patefield		26.10a PR	North Kitsap
14.	10	Levi Smart		26.12a PR	North Kitsap
15.	9	Taylor Jackson		26.16a PR	North Kitsap
16.	10	Daniel AJ Castro		26.30a PR	North Kitsap
17.	10	Carter Willbond		26.43a PR	Olympic
18.	11	Alijah Rusiana		26.80a PR	Olympic
19.	10	Raymond Lam		26.98a PR	Sequim
20.	10	Kyle Burnett		27.17a PR	Coupeville
21.	9	Igmin Martinez		27.34a	North Kitsap
22.	10	Greg Villareal		27.61a PR	Coupeville
23.	9	Christian Macazo		28.19a PR	Olympic
24.	9	Evan Delmendo		28.77a PR	North Kitsap
25.	9	Jet Feliciano		28.87a PR	Olympic
26.	9	Jeremey Jocson		29.01a	Olympic
27.	11	Jessie Guadiz Macadangdang		31.93a	Olympic
 
400 Meters  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	10	Danny Conlisk		53.34a PR	Coupeville
2.	12	Joel Trousdale		53.89a PR	North Kitsap
3.	10	Noah Holcomb		54.54a PR	Olympic
4.	12	Damien Avalos		55.66a PR	North Kitsap
5.	10	Clayton Williams		56.04a SR	North Kitsap
6.	9	Shaakym Humphrey		56.80a	North Kitsap
7.	9	Jet Feliciano		57.58a PR	Olympic
8.	11	Matthew Hyter		57.59a PR	North Kitsap
9.	9	Darren Salazar		57.93a PR	Sequim
10.	10	Levi Smart		58.40a PR	North Kitsap
11.	9	Gabe Carlson		1:05.05a PR	Coupeville
 
800 Meters  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	10	Alec Shingleton		2:12.64a PR	Sequim
2.	10	Danny Conlisk		2:13.73a	Coupeville
3.	10	Andrew Padilla		2:17.52a	Olympic
4.	11	Timothy Lara		2:19.17a PR	North Kitsap
5.	10	Scott Ashcraft		2:19.53a PR	Olympic
6.	11	Donovan Leroy		2:25.78a PR	North Kitsap
7.	9	Andre Marin		2:26.30a PR	Olympic
8.	12	Rexton Ackerman-Clemons		2:27.87a	North Kitsap
9.	9	Igmin Martinez		2:29.14a PR	North Kitsap
10.	12	Kyle Hoover		2:30.07a PR	North Kitsap
11.	10	Jakob Pyeatt		2:30.31a PR	Sequim
12.	10	Isaac Ferraro		2:32.34a	Olympic
13.	9	Max Metters		2:33.76a	North Kitsap
14.	9	Samuel May		2:37.38a	Sequim
15.	10	Emmanuel Gomez		2:42.85a	Sequim
16.	10	Christian Tuck		2:47.51a PR	Olympic
17.	10	Chance Petrone		3:00.32a PR	Olympic
18.	9	Atlee Ferris		3:03.18a	Olympic
19.	10	Bronson Miller		3:37.75a	North Kitsap
 
1600 Meters  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	10	Murray Bingham		4:40.85a PR	Sequim
2.	11	David Blalock		4:50.43a	North Kitsap
3.	11	Kii Neal		4:52.11a PR	North Kitsap
4.	11	Matthew Hyter		4:54.13a SR	North Kitsap
5.	11	Joshua Combs		4:58.04a	Olympic
6.	10	Alec Shingleton		5:07.46a PR	Sequim
7.	10	Andrew Padilla		5:08.59a PR	Olympic
8.	10	Christopher Mourich		5:11.43a	Olympic
9.	11	Timothy Lara		5:15.89a SR	North Kitsap
10.	9	Glen Fritz		5:16.78a	North Kitsap
11.	9	Andre Marin		5:18.11a PR	Olympic
12.	12	Rexton Ackerman-Clemons		5:23.50a PR	North Kitsap
13.	9	Max Metters		5:24.07a PR	North Kitsap
14.	10	Scott Ashcraft		5:26.18a PR	Olympic
15.	12	Alexander Chow		5:28.66a SR	North Kitsap
16.	11	Donovan Leroy		5:43.12a SR	North Kitsap
17.	11	Matthew Fox		5:45.23a SR	Olympic
18.	10	Jakobi Baumann		5:45.25a PR	Coupeville
19.	12	Kyle Hoover		5:47.32a PR	North Kitsap
20.	9	Gabe Carlson		5:47.32a	Coupeville
21.	9	Spencer Grubb		5:47.64a PR	North Kitsap
22.	10	Emmanuel Gomez		6:02.57a	Sequim
23.	10	Christian Tuck		6:04.23a PR	Olympic
24.	11	Jake Seaberg		6:40.50a	North Kitsap
25.	10	Bronson Miller		7:29.92a	North Kitsap
 
3200 Meters  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	10	Murray Bingham		10:38.27a PR	Sequim
2.	11	David Blalock		10:58.95a	North Kitsap
3.	11	Joshua Combs		11:13.84a	Olympic
4.	10	Christopher Mourich		12:17.99a	Olympic
5.	10	Jakobi Baumann		12:59.95a SR	Coupeville
6.	11	Matthew Fox		13:03.66a PR	Olympic
7.	10	Isaac Ferraro		13:54.74a PR	Olympic
 
110m Hurdles - 39"  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	12	Nathanael Kjormoe		15.81a SR	North Kitsap
2.	10	Andrew Blackmore		16.60a PR	North Kitsap
3.	10	Riley Martin		16.98a	Sequim
4.	11	Scott Ray		18.64a SR	North Kitsap
5.	11	Hunter Woolridge		18.98a	Olympic
6.	10	Brandon Anderson		19.45a PR	North Kitsap
7.	9	Kian Dougherty		19.91a PR	North Kitsap
8.	9	Zachary Wyant		20.14a PR	Olympic
9.	10	Fischer Jensen		20.85a	Sequim
10.	11	Josh Sanders		20.86a	Olympic
11.	9	Jameson Moore		21.35a PR	North Kitsap
12.	9	Nolan Patefield		21.41a	North Kitsap
13.	9	Evan Delmendo		21.91a PR	North Kitsap
 
300m Hurdles - 36"  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	10	Riley Martin		44.23a PR	Sequim
2.	12	Turner Hibbs		45.02a PR	North Kitsap
3.	11	Hunter Woolridge		45.43a SR	Olympic
4.	9	Kian Dougherty		45.61a	North Kitsap
5.	11	Scott Ray		45.69a PR	North Kitsap
6.	10	Fischer Jensen		46.54a PR	Sequim
7.	9	Nolan Patefield		48.96a PR	North Kitsap
8.	10	Brandon Anderson		49.90a	North Kitsap
9.	9	Zachary Wyant		50.33a PR	Olympic
10.	10	Richard Hall		50.89a PR	Sequim
11.	11	Josh Sanders		50.99a PR	Olympic
12.	9	Evan Delmendo		52.45a PR	North Kitsap
13.	10	Kyle Burnett		54.36a PR	Coupeville
 
4x100m Relay  Varsity - Finals
PL	YR	-		Mark	Team
Sam Ortega
Clayton Williams
Adam Parrish
Shaakym Humphrey		46.25a	North Kitsap
1		Jacob Martin		46.72a	Coupeville
Christian Ferguson
Joshua Stackhouse
Joshua Steffen
Kainen Warren		46.77a	North Kitsap
Aaron De Guzman
Kian Dougherty
Igmin Martinez
Glen Fritz		49.34a	North Kitsap
Evan Delmendo
Nolan Patefield
Adrian Cleaver
Jachin Pusey		53.80a	North Kitsap
 
4x400m Relay  Varsity - Finals
PL	YR	-		Mark	Team
1		Damien Avalos		3:47.25a	North Kitsap
2		Noah Holcomb		3:49.69a	Olympic
3		Riley Martin		3:51.33a	Sequim
4		Mitchell Carroll		3:52.67a	Coupeville
5		Adam Parrish		3:58.89a	North Kitsap
6		Michael Mattern-Hall		4:00.42a	Sequim
7		Kii Neal		4:01.29a	North Kitsap
8		Rexton Ackerman-Clemons		4:15.27a	North Kitsap
 
Shot Put - 12lb  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	11	Connor Westby		44-11.00	North Kitsap
2.	11	Ryan Brooks		43-03.25	North Kitsap
3.	12	Brenden Lauritzen		42-11.50 PR	Sequim
4.	12	Oliver Chapman		39-11.75	North Kitsap
5.	10	Robert Shipp		38-11.00 PR	North Kitsap
6.	11	Connor Ryan		38-08.00 PR	North Kitsap
7.	11	Arnes Aguon		38-07.00 PR	Olympic
8.	11	Noah Graham		37-10.50	Olympic
9.	12	Gabriel Fuiava		36-01.00 PR	Olympic
10.	10	Chris Battaglia		35-04.25 PR	Coupeville
11.	12	Nathaniel Griswold		34-03.75 SR	North Kitsap
12.	10	Ryan Labrador		32-03.50	Coupeville
13.	10	Chandler Blakely		31-10.00	Olympic
14.	12	Grey Rische		31-05.00 PR	Coupeville
15.	-	Jack Carasco		31-02.00 PR	North Kitsap
16.	10	Michael Bezotte		30-11.00 SR	Olympic
17.	12	D'Angelo Moore		30-03.00	Olympic
18.	9	Ethan Keller		30-01.00 PR	Olympic
19.	10	Keahi Sorrows		29-09.00	Coupeville
20.	11	Darrian Carrier		29-08.25	Olympic
21.	10	Charley Toyama Tupai		29-05.00 SR	Olympic
22.	11	Jarred Ellerbroek		29-01.50 PR	Olympic
23.	9	Bruce Laulu		27-03.00 PR	Olympic
24.	11	Darian Camacho		26-01.00 PR	Olympic
25.	9	Jeaden DelosReyes		25-06.00	Olympic
26.	9	Trevor Bell		24-10.50	Coupeville
27.	9	Keoni Pregillana		22-10.00	Olympic
 
Discus - 1.6kg  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	10	Robert Shipp		112-06 PR	North Kitsap
2.	11	Connor Westby		112-06 SR	North Kitsap
3.	12	Oliver Chapman		106-06	North Kitsap
4.	10	Chris Battaglia		106-04 PR	Coupeville
5.	10	Chandler Blakely		102-07 PR	Olympic
6.	11	Connor Ryan		101-02	North Kitsap
7.	12	Gabriel Fuiava		97-10 PR	Olympic
8.	12	Brenden Lauritzen		97-00	Sequim
9.	12	Grey Rische		90-08 PR	Coupeville
10.	10	Josh Snider		90-04 PR	North Kitsap
11.	10	Ryan Labrador		89-07 PR	Coupeville
12.	11	Arnes Aguon		88-09	Olympic
13.	10	Keahi Sorrows		87-02	Coupeville
14.	11	Noah Graham		82-08	Olympic
15.	12	Nathaniel Griswold		80-01	North Kitsap
16.	9	Thane Peterson		79-05	Coupeville
17.	9	Jameson Moore		78-10	North Kitsap
18.	11	Dru Grasseth		76-00	Sequim
19.	-	Jack Carasco		71-08 PR	North Kitsap
20.	10	Jose Gonzalez Mendoza		70-10	Olympic
21.	12	D'Angelo Moore		68-08	Olympic
22.	9	Ethan Keller		67-11	Olympic
23.	11	Darrian Carrier		67-07 PR	Olympic
24.	10	Charley Toyama Tupai		66-09 SR	Olympic
25.	10	Riley Cowan		64-06	Sequim
26.	10	Michael Bezotte		64-05	Olympic
27.	9	Bruce Laulu		59-10	Olympic
28.	9	Trevor Bell		58-10	Coupeville
29.	11	Darian Camacho		58-09	Olympic
30.	11	Jarred Ellerbroek		58-08 PR	Olympic
31.	9	Jeaden DelosReyes		58-06	Olympic
32.	9	Keoni Pregillana		55-08 PR	Olympic
33.	9	Jaz Lingad		54-11 PR	Olympic
 
Javelin - 800g  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	10	Riley Cowan		160-03 PR	Sequim
2.	12	Grant Nausid-Nichols		145-00 PR	North Kitsap
3.	12	Brenden Lauritzen		134-02	Sequim
4.	10	Desmond Heath		126-01 PR	North Kitsap
5.	12	Jacob Martin		121-06	Coupeville
6.	10	Andrew Blackmore		120-00	North Kitsap
7.	12	Grey Rische		119-08	Coupeville
8.	10	Chris Battaglia		119-06 PR	Coupeville
9.	11	Dru Grasseth		111-06	Sequim
10.	9	Taylor Jackson		108-10 PR	North Kitsap
11.	10	Sam Ortega		105-10	North Kitsap
12.	11	Shane Walker		101-08 PR	North Kitsap
13.	10	Brandon Anderson		98-10 SR	North Kitsap
14.	10	Chandler Blakely		97-10 PR	Olympic
15.	11	Ben Volack		95-00	North Kitsap
16.	9	Jameson Moore		94-03 PR	North Kitsap
17.	11	Luke Carlson		94-02 PR	Coupeville
18.	11	Ariah Bepler		92-04	Coupeville
19.	11	Arnes Aguon		92-03	Olympic
20.	10	Michael Bezotte		91-09 PR	Olympic
21.	10	Alex Glydewell		90-04	North Kitsap
22.	11	Darian Camacho		89-10 PR	Olympic
23.	12	D'Angelo Moore		88-10 PR	Olympic
24.	12	Gabriel Fuiava		84-04 PR	Olympic
25.	9	Ethan Keller		82-02 PR	Olympic
26.	9	Andrew Martin		74-09	Coupeville
27.	10	Charley Toyama Tupai		71-05	Olympic
28.	9	Keoni Pregillana		64-04 PR	Olympic
29.	11	Jarred Ellerbroek		62-07	Olympic
30.	9	Thane Peterson		62-03	Coupeville
31.	9	Atlee Ferris		59-11	Olympic
32.	9	Jeaden DelosReyes		58-08 PR	Olympic
33.	9	Jaz Lingad		53-02 PR	Olympic
34.	11	Darrian Carrier		11-07	Olympic
 
High Jump  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	12	Michael Larsen		5-08.00	Sequim
2.	12	Kainen Warren		5-08.00	North Kitsap
3.	10	Michael Mattern-Hall		5-04.00 SR	Sequim
4.	11	Ethan Thornton		5-04.00	North Kitsap
5.	10	Makkiah Elmore		5-02.00 PR	Olympic
6.	9	Jameson Moore		5-02.00 PR	North Kitsap
7.	10	Richard Hall		5-00.00	Sequim
 
Pole Vault  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	12	Grant Nausid-Nichols		11-06.00 SR	North Kitsap
2.	10	Liam Byrne		10-06.00 PR	Sequim
3.	10	Andrew Cambalik		8-06.00 PR	Sequim
4.	10	Kaden Wilson		8-00.00	North Kitsap
5.	11	Hunter Woolridge		8-00.00 PR	Olympic
6.	9	Carter Hoke		7-06.00 PR	North Kitsap
7.	9	Jesse Bobst		7-00.00	Sequim
8.	11	Sean Millard		6-06.00 SR	North Kitsap
9.	9	Gabe Carlson		6-06.00 PR	Coupeville
 
Long Jump  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	12	Jonathan Sedy		19-05.00 PR	North Kitsap
2.	12	Joshua Steffen		18-09.50	North Kitsap
3.	12	Mitchell Carroll		18-07.00	Coupeville
4.	11	Christian Ferguson		18-01.00 PR	North Kitsap
5.	9	Cameron Toomey-Stout		18-00.50 PR	Coupeville
6.	12	Jacob Martin		17-08.00	Coupeville
7.	12	Michael Larsen		16-11.25 PR	Sequim
8.	12	Turner Hibbs		16-10.00 SR	North Kitsap
9.	10	Richard Hall		16-09.00 SR	Sequim
10.	11	Ethan Thornton		16-06.25	North Kitsap
11.	11	Joshua Stackhouse		16-00.00 SR	North Kitsap
12.	10	Liam Byrne		15-11.00	Sequim
13.	10	Makkiah Elmore		15-10.00	Olympic
14.	10	Jakob Pyeatt		14-11.00 PR	Sequim
15.	10	Jakobi Baumann		14-02.50	Coupeville
16.	9	Andrew Martin		12-07.00 PR	Coupeville
17.	10	Brigham Morgan		12-00.00 PR	North Kitsap
18.	9	Atlee Ferris		11-08.50 PR	Olympic
19.	11	Jessie Guadiz Macadangdang		11-02.00 PR	Olympic
 
Triple Jump  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	12	Joshua Steffen		40-09.75 PR	North Kitsap
2.	12	Jonathan Sedy		40-07.25 SR	North Kitsap
3.	12	Mitchell Carroll		40-04.00 SR	Coupeville
4.	11	Christian Ferguson		38-11.25 PR	North Kitsap
5.	11	Joshua Stackhouse		38-07.75 PR	North Kitsap
6.	11	Ethan Thornton		36-02.50	North Kitsap
7.	12	Turner Hibbs		34-08.50 SR	North Kitsap
8.	11	Hunter Woolridge		34-03.00	Olympic
9.	10	Makkiah Elmore		34-00.75 PR	Olympic
10.	10	Riley Cowan		33-09.75 PR	Sequim
11.	12	Michael Larsen		32-11.00 PR	Sequim
12.	10	Brigham Morgan		26-01.00 PR	North Kitsap
12	Kainen Warren		FOUL	North Kitsap
 
Girls 100 Meters  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	10	Hanna Troy		12.92a	Olympic
2.	12	Danielle Rose Monzon		13.14a SR	Olympic
3.	11	Maia Larsen		13.69a SR	North Kitsap
4.	9	Aalysia Mitchell		13.74a PR	Olympic
5.	9	Maya Toomey-Stout		13.76a	Coupeville
6.	11	Kelli Ford		13.92a SR	Olympic
7.	9	Mallory Kortuem		14.12a	Coupeville
8.	9	Grace Johnson		14.33a	North Kitsap
9.	11	Telicia Busby		14.44a SR	Sequim
10.	9	Daisy Ryan		14.52a PR	Sequim
11.	10	Kepola Tuitasi		14.73a PR	Olympic
12.	10	Ashlie Shank		14.75a SR	Coupeville
13.	12	Bethany Cleaver		14.83a SR	North Kitsap
14.	9	Emily Delay		14.85a PR	North Kitsap
15.	9	Gema Bass		14.89a PR	Olympic
16.	11	Dina Nicha		15.09a PR	Olympic
17.	9	Jianna Jones		15.26a PR	North Kitsap
18.	9	Natalie Hollrigel		15.31a	Coupeville
19.	9	Ryleigh Halsted		15.38a PR	North Kitsap
20.	9	Natalie Bourgault		15.40a PR	North Kitsap
21.	10	Madison Rixe		15.58a SR	Coupeville
22.	9	Samantha Henricks		15.71a PR	North Kitsap
23.	10	Elisha Vaux		15.80a PR	Olympic
24.	10	Aiden Bickford		15.95a SR	North Kitsap
25.	9	Kylee Brooks		16.23a PR	North Kitsap
26.	11	Nicole Evitts		16.69a SR	Olympic
27.	10	Kayla Eastman		17.99a SR	North Kitsap
28.	11	Milliniua Hager		18.76a PR	Olympic
 
200 Meters  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	10	Hanna Troy		26.82a	Olympic
2.	12	Danielle Rose Monzon		27.39a PR	Olympic
3.	10	Adrianna Marin		27.91a PR	Olympic
4.	12	Lauren Grove		28.17a	Coupeville
5.	12	Morgan McCorkle		28.44a SR	Olympic
6.	11	Maia Larsen		28.49a SR	North Kitsap
7.	12	Stephanie Barr		28.51a PR	Olympic
8.	11	Kelli Ford		28.80a SR	Olympic
9.	9	Aalysia Mitchell		29.47a PR	Olympic
10.	9	Daisy Ryan		30.31a PR	Sequim
11.	12	Sarah Ulma		30.37a PR	Sequim
12.	12	Bethany Cleaver		30.62a SR	North Kitsap
13.	10	Erica Bigelow		31.82a	North Kitsap
14.	11	Telicia Busby		32.32a SR	Sequim
15.	11	Dina Nicha		32.42a PR	Olympic
16.	10	Madison Rixe		33.53a SR	Coupeville
17.	10	Elisha Vaux		33.74a PR	Olympic
18.	10	Aiden Bickford		33.77a	North Kitsap
19.	10	Kayla Eastman		39.00a PR	North Kitsap
 
400 Meters  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	10	Adrianna Marin		1:04.57a SR	Olympic
2.	11	Kristinna Barnet		1:06.28a SR	Sequim
3.	12	Morgan McCorkle		1:07.25a	Olympic
4.	10	Emily McPherson		1:10.08a	North Kitsap
5.	10	Erica Bigelow		1:11.20a SR	North Kitsap
6.	9	Jianna Jones		1:11.80a PR	North Kitsap
7.	10	Ashlie Shank		1:12.68a PR	Coupeville
8.	11	McKenzie Meyer		1:13.80a PR	Coupeville
9.	9	Natalie Hollrigel		1:15.11a PR	Coupeville
10.	10	Madison Rixe		1:21.24a	Coupeville
 
800 Meters  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	11	Annika Taylor		2:30.39a PR	North Kitsap
2.	12	Sara Bigelow		2:42.99a SR	North Kitsap
3.	11	Lauren Peck		2:59.57a	Olympic
4.	11	Lauren Bayne		2:59.98a	Coupeville
5.	11	Ciara Swift		3:00.17a	Olympic
6.	11	Abby Parker		3:02.44a	Coupeville
7.	10	Winter Barker		3:04.16a SR	North Kitsap
 
1600 Meters  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	12	Morgan Bingham		5:53.73a	Sequim
2.	10	Jillian Florent		6:23.41a SR	North Kitsap
3.	9	Lucy Sandahl		6:27.73a PR	Coupeville
4.	9	Dylan Braund		6:45.38a PR	North Kitsap
5.	11	Ciara Swift		6:57.14a	Olympic
6.	9	Raven Vick		7:30.13a	Coupeville
7.	10	Shelby Powers		8:24.90a	Olympic
 
3200 Meters  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	12	Morgan Bingham		12:30.28a PR	Sequim
2.	11	Ciara Swift		14:48.27a PR	Olympic
3.	12	Julia Trivers		15:07.38a PR	North Kitsap
4.	12	Abby Ryan		16:28.45a SR	North Kitsap
5.	10	Shelby Powers		17:10.44a	Olympic
 
100m Hurdles - 33"  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	10	Lindsey Roberts		16.79a	Coupeville
2.	10	Shayli Schuman		18.21a	Sequim
3.	11	Mariah Shanae Malland		18.78a PR	Olympic
4.	11	Lisa Shafer		18.97a	North Kitsap
5.	10	Ashlyne LeRitz		20.51a PR	North Kitsap
6.	10	Marie Liza Malland		21.31a PR	Olympic
7.	11	Astrid Martin		23.66a SR	Sequim
 
300m Hurdles - 30"  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	12	Ashley Vest		49.52a SR	North Kitsap
2.	9	Mallory Kortuem		51.61a	Coupeville
3.	10	Lindsey Roberts		52.43a PR	Coupeville
4.	11	Mariah Shanae Malland		54.45a PR	Olympic
5.	11	Lisa Shafer		57.88a	North Kitsap
6.	10	Shayli Schuman		59.18a PR	Sequim
7.	10	Marie Liza Malland		59.36a PR	Olympic
8.	11	Astrid Martin		59.65a SR	Sequim
9.	11	McKenzie Meyer		1:00.57a	Coupeville
10.	10	Ema Smith		1:01.97a	Coupeville
11.	10	Ashlyne LeRitz		1:03.06a PR	North Kitsap
 
4x100m Relay  Varsity - Finals
PL	YR	-		Mark	Team
1		Kelli Ford		52.12a	Olympic
2		Maya Toomey-Stout		52.39a	Coupeville
3		Grace Johnson		56.02a	North Kitsap
4		Daisy Ryan		57.57a	Sequim
5		Kiara Burdge		59.56a	Coupeville
6		Kylee Brooks		1:01.32a	North Kitsap
 
4x200m Relay  Varsity - Finals
PL	YR	-		Mark	Team
1		Stephanie Barr		1:50.03a	Olympic
2		Maia Larsen		1:50.32a	North Kitsap
3		Maya Toomey-Stout		1:50.39a	Coupeville
4		Elizabeth Sweet		1:59.29a	Sequim
 
4x400m Relay  Varsity - Finals
PL	YR	-		Mark	Team
1		Sara Bigelow		4:36.20a	North Kitsap
2		Stephanie Barr		4:39.08a	Olympic
3		Lauren Bayne		4:56.82a	Coupeville
 
Shot Put - 4kg  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	12	Ashley Vest		28-09.50	North Kitsap
2.	12	Skyler Lawrence		28-04.00	Coupeville
3.	10	Summer Blackwell		27-03.50 PR	Olympic
4.	12	Hannah Waterman		25-09.75	North Kitsap
5.	12	Charlotte Langille		25-06.00 PR	Coupeville
6.	9	Lindsey Leader		25-05.75	Sequim
7.	10	Emma Smith		25-05.50	Coupeville
8.	12	Caroline Atkins		23-06.50 SR	North Kitsap
9.	12	Cheryl Armstrong		23-03.00 SR	Sequim
10.	12	Naika Hallam		23-02.50	Coupeville
11.	12	Alexxis Otto		23-02.00	Coupeville
12.	12	Clarisse Finman		22-10.50 PR	Sequim
13.	10	Ema Smith		22-02.00	Coupeville
14.	9	Grace Streun		21-05.00 PR	North Kitsap
15.	10	Maya Sevillano		21-02.00	North Kitsap
16.	10	Maya Kraus		18-07.00 PR	North Kitsap
 
Discus - 1kg  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	12	Caroline Atkins		86-07 SR	North Kitsap
2.	12	Cheryl Armstrong		82-11 SR	Sequim
3.	12	Clarisse Finman		82-09 PR	Sequim
4.	12	Alexxis Otto		79-04 PR	Coupeville
5.	12	Skyler Lawrence		76-08	Coupeville
6.	12	Charlotte Langille		76-07 PR	Coupeville
7.	10	Emma Smith		74-07 PR	Coupeville
8.	11	Allison Wenzel		71-05	Coupeville
9.	10	Maya Sevillano		70-02 SR	North Kitsap
10.	9	Lindsey Leader		67-05	Sequim
11.	11	Diane Shafer		60-03	North Kitsap
12.	10	Summer Blackwell		57-07	Olympic
13.	9	Erin Dwyer		55-11 PR	Sequim
14.	10	Bailey Cauffman		55-00 SR	Sequim
15.	9	Gema Bass		53-00	Olympic
16.	12	Erin Van Der Westhuizen		44-05 PR	North Kitsap
17.	9	Kayla Lancaster		37-09 PR	Olympic
 
Javelin - 600g  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	10	Raelee Moore		93-08	North Kitsap
2.	11	Allison Wenzel		87-11	Coupeville
3.	11	Lauren Bayne		83-07	Coupeville
4.	11	Abby Parker		82-08 PR	Coupeville
5.	9	Raven Vick		75-00	Coupeville
6.	12	Naika Hallam		72-11	Coupeville
7.	10	Summer Blackwell		72-00 PR	Olympic
8.	9	Lindsey Leader		68-11	Sequim
9.	10	Winter Barker		67-10 SR	North Kitsap
10.	12	Kiara Burdge		67-01 PR	Coupeville
11.	12	Cheryl Armstrong		66-10 SR	Sequim
12.	9	Daisy Ryan		62-01	Sequim
13.	9	Gema Bass		61-01 PR	Olympic
14.	12	Clarisse Finman		57-11 PR	Sequim
15.	9	Therese Gordon		56-09 PR	North Kitsap
16.	12	Sarah Hemmett		54-09	North Kitsap
17.	10	Bailey Cauffman		51-03 SR	Sequim
18.	11	Milliniua Hager		40-10 PR	Olympic
19.	10	Kepola Tuitasi		39-01 PR	Olympic
20.	9	Kayla Lancaster		27-08	Olympic
 
High Jump  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	12	Ashley Vest		5-00.00	North Kitsap
2.	12	Ainsly MacKenzie		4-06.00	North Kitsap
2.	11	Lauren Bayne		4-06.00 SR	Coupeville
4.	12	Hilary Holtrop		4-06.00	Sequim
5.	9	Joslyn Leage		4-04.00 PR	North Kitsap
6.	11	Mariah Shanae Malland		4-04.00 PR	Olympic
7.	9	Grace Johnson		4-02.00	North Kitsap
 
Pole Vault  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	10	Elizabeth Sweet		9-00.00	Sequim
2.	12	Michelle Graebner		8-00.00 SR	North Kitsap
3.	11	Lisa Shafer		7-06.00	North Kitsap
4.	11	Lauren Peck		7-00.00	Olympic
5.	11	Mariah Shanae Malland		6-06.00 PR	Olympic
6.	9	Grace Streun		6-00.00 PR	North Kitsap
7.	11	McKenzie Meyer		5-06.00 PR	Coupeville
 
Long Jump  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	10	Hanna Troy		16-11.00 PR	Olympic
2.	12	Danielle Rose Monzon		16-09.00 SR	Olympic
3.	12	Lauren Grove		14-07.00	Coupeville
4.	12	Hannah Waterman		14-00.00	North Kitsap
5.	12	Sarah Ulma		13-11.50 PR	Sequim
6.	11	Felicity Martell		13-10.75	Olympic
7.	12	Lian Boltwood		13-07.00 SR	North Kitsap
8.	10	Kepola Tuitasi		13-02.50	Olympic
9.	10	Jasmine Nastali		12-11.00	Coupeville
10.	12	Rylee Gray		12-07.50	Sequim
10.	12	Michelle Graebner		12-07.50 SR	North Kitsap
12.	11	Astrid Martin		12-07.00 PR	Sequim
13.	11	Lisa Shafer		12-06.00 PR	North Kitsap
14.	10	Raelee Moore		11-11.50	North Kitsap
14.	9	Joslyn Leage		11-11.50 PR	North Kitsap
 
Triple Jump  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	10	Hanna Troy		33-07.25 PR	Olympic
2.	12	Danielle Rose Monzon		33-01.50 SR	Olympic
3.	11	Felicity Martell		32-04.25	Olympic
4.	12	Hannah Waterman		30-08.00	North Kitsap
5.	12	Ainsly MacKenzie		30-05.75	North Kitsap
6.	12	Hilary Holtrop		29-01.50 SR	Sequim
7.	12	Lian Boltwood		27-10.00 SR	North Kitsap
8.	9	Therese Gordon		22-00.00	North Kitsap