James Wood High School Results
Girls | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
100 Meter Dash | |||||
13.60 | SB | Taje Usher | 6th | Finals H4 | Complete Results |
14.63 | SB | Megan Shaffer | 21st | Finals H2 | Complete Results |
200 Meter Dash | |||||
27.36 | SB | Taje Usher | 4th | Finals H4 | Complete Results |
28.48 | SB | Laura Seymour | 15th | Finals H3 | Complete Results |
400 Meter Dash | |||||
1:10.34 | SB | Rachel Johnson | 22nd | Finals H1 | Complete Results |
800 Meter Run | |||||
2:23.29 | SB | Amber Hawkins | 5th | Finals | Complete Results |
1600 Meter Run | |||||
5:19.18 | SB | Amber Hawkins | 4th | Finals | Complete Results |
6:15.41 | SB | Brittany Arnold | 25th | Finals | Complete Results |
3200 Meter Run | |||||
13:01.14 | SB | Brittany Arnold | 14th | Finals | Complete Results |
100 Meter Hurdles | |||||
19.02 | SB | Rachael White | 20th | Finals H2 | Complete Results |
19.66 | SB | Morgan Craig | 22nd | Finals H4 | Complete Results |
300 Meter Hurdles | |||||
55.13 | SB | Rachael White | 18th | Finals H2 | Complete Results |
4x400 Meter Relay | |||||
4:22.07 | SB | Relay Team | 5th | Finals H1 | |
High Jump | |||||
5-2 | SB | Katie Houser | 1st | Finals | Complete Results |
4-6 | SB | Laura Seymour | 9th | Finals | Complete Results |
Long Jump | |||||
14-0 | SB | Taje Usher | 12th | Finals | Complete Results |
13-9.5 | SB | Laura Seymour | 14th | Finals | Complete Results |
Triple Jump | |||||
31-5 | SB | Katie Houser | 9th | Finals | Complete Results |
29-11 | SB | Laura Seymour | 16th | Finals | Complete Results |
Discus | |||||
85-3 | SB | Isabella Lambert | 4th | Finals | Complete Results |
84-3 | SB | Loralee Tyler | 6th | Finals | Complete Results |
Shot Put | |||||
27-3 | SB | Sarah Johnson | 13th | Finals | Complete Results |
23-5.5 | SB | Isabella Lambert | 25th | Finals | Complete Results |
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
100 Meter Dash | |||||
12.77 | SB | Aaron Clark | 23rd | Finals H1 | Complete Results |
200 Meter Dash | |||||
25.58 | SB | Aaron Clark | 20th | Finals H1 | Complete Results |
400 Meter Dash | |||||
59.83 | SB | Chad Miller | 25th | Finals H1 | Complete Results |
800 Meter Run | |||||
2:07.41 | SB | Patrick Wilson | 7th | Finals | Complete Results |
1600 Meter Run | |||||
4:56.54 | SB | Mark Bohler | 16th | Finals | Complete Results |
5:16.42 | SB | Kieran Orndorff | 26th | Finals | Complete Results |
3200 Meter Run | |||||
9:54.85 | SB | Joe Davet | 6th | Finals | Complete Results |
11:11.27 | SB | Blake Armstrong | 23rd | Finals | Complete Results |
110 Meter Hurdles | |||||
17.25 | SB | Owen Bales | 12th | Finals H1 | Complete Results |
20.32 | SB | Isaac Baumenhoefener | 20th | Finals H1 | Complete Results |
300 Meter Hurdles | |||||
44.66 | SB | Owen Bales | 11th | Finals H3 | Complete Results |
48.51 | SB | Terrance Reece Ii | 21st | Finals H1 | Complete Results |
4x100 Meter Relay | |||||
47.74 | SB | Relay Team | 10th | Finals H2 | |
4x400 Meter Relay | |||||
3:58.35 | SB | Relay Team | 11th | Finals H1 | |
4x800 Meter Relay | |||||
8:35.81 | SB | Relay Team | 2nd | Finals | |
High Jump | |||||
5-10 | SB | Anthony Ingle | 2nd | Finals | Complete Results |
Long Jump | |||||
19-0 | SB | Anthony Ingle | 8th | Finals | Complete Results |
16-0.5 | SB | Aaron Clark | 21st | Finals | Complete Results |
Triple Jump | |||||
42-2 | SB | Anthony Ingle | 1st | Finals | Complete Results |
39-1.25 | SB | Matt Vitagliano | 5th | Finals | Complete Results |
Discus | |||||
142-2 | SB | Joey Bynog | 3rd | Finals | Complete Results |
125-10 | SB | Logan Shiffler | 7th | Finals | Complete Results |
Shot Put | |||||
42-6.5 | SB | Chris Gardner | 8th | Finals | Complete Results |
40-5.25 | SB | Joey Bynog | 11th | Finals | Complete Results |