West Hall Invitational
West Hall High School
Oakwood, GA
September 10, 2013
Results Provided by Runners Fit Race Works
Race Records:
Boys - Brandon Lawson - North Hall - 16:19.3 - 2011
Girls - Jenna Gearing - White Co. - 19:07.5 - 2012
HS Boys 5000 Meter Run
Place TmPl Name Yr School Time Pace
===== ==== ========================= == ====================== ======= =====
1 1 Bryce Schuebert 11 North Hall 16:41.5 5:23
2 2 Quintin Miles 11 North Hall 16:45.1 5:24
3 3 Zack Hill 12 North Hall 16:45.7 5:24
4 4 Seth Chapman 11 North Hall 16:48.1 5:25
5 5 Max Warner 10 Forsyth Central 16:54.2 5:27
6 6 Dustin Snyder 12 Lakeview Academy 16:55.8 5:27
7 7 Bailey Pless 12 North Hall 16:58.6 5:28
8 8 Dalton Snyder 12 Lakeview Academy 17:07.7 5:31
9 9 Austin Thompson 11 White County 17:10.3 5:32
10 10 Lewis Brooks 11 Lakeview Academy 17:15.2 5:34
11 11 Josh Thompson 12 Buford 17:15.6 5:34
12 12 Miller Kettle 11 GAC 17:20.8 5:35
13 13 Austin Vonkutzleben 10 Walnut Grove 17:23.7 5:36
14 14 Juan Ortega 11 Gainesville 17:30.6 5:39
15 15 Corson Teasley 10 North Hall 17:32.1 5:39
16 16 Martin Aaron 11 Central Gwinnett 17:35.3 5:40
17 17 Gerardo Suarez 10 Johnson 17:38.1 5:41
18 18 Jason Dang 12 Chestatee 17:38.7 5:41
19 19 Jack Carnes 11 Chestatee 18:01.1 5:48
20 20 Tommy Johnston 9 North Hall 18:07.3 5:50
21 21 Tristin Duckworth 10 Lumpkin County 18:10.7 5:52
22 22 Logan Brock 10 Chestatee 18:12.6 5:52
23 23 Justin Pirkle 12 Buford 18:17.4 5:54
24 24 Sid Wightman 10 Oglethorpe County 18:19.2 5:54
25 25 Diego Rangel 11 Gainesville 18:20.7 5:55
26 26 Ivan Martin 9 Chestatee 18:22.2 5:55
27 27 Charlie Webb 10 Forsyth Central 18:23.8 5:56
28 28 Drew Wright 11 Gainesville 18:25.8 5:56
29 29 Avery Webster 10 Buford 18:36.9 6:00
30 30 Eric Decker 11 North Forsyth 18:37.4 6:00
31 31 Will Scott 12 Forsyth Central 18:37.9 6:00
32 32 Marcus Gouthro 12 Riverside Military 18:38.9 6:01
33 33 Saul Renteria 9 North Forsyth 18:50.6 6:04
34 34 Cole Gizelbach 10 Forsyth Central 18:50.8 6:04
35 35 Rusch Collin 11 Lanier 18:50.9 6:04
36 36 Tromp Christopher 11 Lanier 18:51.1 6:05
37 37 Tanner Peacock 11 Gainesville 18:51.3 6:05
38 38 Reese Mitchell 9 Forsyth Central 18:51.5 6:05
39 39 Aaron Bohan 12 North Forsyth 18:57.2 6:07
40 40 Noe Lopez 12 Johnson 18:57.8 6:07
41 41 Will Hasse 10 Forsyth Central 18:59.8 6:07
42 42 Ben Hensley 12 GAC 19:00.5 6:08
43 43 Munoz Humberto 12 Central Gwinnett 19:02.3 6:08
44 44 Salim Garcia 11 Walnut Grove 19:06.2 6:09
45 45 Matthew Bouchard 10 White County 19:11.1 6:11
46 46 Freddy Velasquez 11 Johnson 19:12.6 6:11
47 47 Caleb Harlon 12 Chestatee 19:13.7 6:12
48 48 Alex Sanchez 11 Buford 19:15.3 6:12
49 49 Tristen Powell 11 Stephens County 19:16.5 6:13
50 50 Enrique Ochoa 11 East Hall 19:17.1 6:13
51 51 Kelvin Reyes 10 West Hall 19:17.6 6:13
52 52 Asuncion Iniguez 12 West Hall 19:19.1 6:14
53 53 Whit Mauney 10 White County 19:19.9 6:14
54 54 Daniel Cannon 9 Gainesville 19:20.7 6:14
55 55 Andone Mendoza 10 Buford 19:24.1 6:15
56 56 Cristian Garcia 10 Union County 19:28.1 6:16
57 57 Castillo Juan 11 Central Gwinnett 19:29.7 6:17
58 58 Brady Roose 12 North Forsyth 19:32.2 6:18
59 59 Bryce Burkett 12 White County 19:33.6 6:18
60 60 Taylor Hampton 11 Riverside Military 19:34.1 6:18
61 61 Ben Whiten 11 Stephens County 19:36.2 6:19
62 62 Jake Shumard 12 GAC 19:38.7 6:20
63 63 Destin Milum 10 White County 19:42.1 6:21
64 64 Ben Strube 12 North Forsyth 19:43.3 6:21
65 65 Chris Cooper 12 North Forsyth 19:44.1 6:22
66 66 Nolan Sanders 11 Buford 19:46.4 6:22
67 67 Jake Hudson 9 Gainesville 19:47.7 6:23
68 68 Justin Miller 12 Lumpkin County 19:52.0 6:24
69 69 Juan Soto 11 Johnson 19:53.1 6:24
70 70 Wesley Bacastow 10 Forsyth Central 19:54.0 6:25
71 71 Logan Brown 9 Lumpkin County 19:55.0 6:25
72 72 Jacob Kelley 10 Union County 19:56.0 6:25
73 73 Nick Jacobson 12 North Forsyth 19:57.9 6:26
74 74 Bryce O'Connor 10 Walnut Grove 19:59.5 6:27
75 75 Kerin Barahona 11 West Hall 20:00.2 6:27
76 76 Lexx Joya 11 Riverside Military 20:00.6 6:27
77 77 Blake Church 11 Buford 20:02.7 6:28
78 78 Jordan Moreno 12 West Hall 20:03.5 6:28
79 79 David Castaneda 11 Johnson 20:04.8 6:28
80 80 Billy Vincent 12 Lumpkin County 20:15.3 6:32
81 81 Tommy Luc 12 Johnson 20:18.8 6:33
82 82 Charley Luc 11 Johnson 20:20.8 6:33
83 83 Chrstian Mull 11 Riverside Military 20:25.0 6:35
84 84 Oscar Reyes 11 Central Gwinnett 20:25.4 6:35
85 85 Abe Tompkins 10 Oglethorpe County 20:26.7 6:35
86 86 Joe Pennington 12 Lakeview Academy 20:27.2 6:35
87 87 Fletcher Siegfried 11 Chestatee 20:32.9 6:37
88 88 Logan Allen 12 Chestatee 20:33.4 6:37
89 89 Garrett McKellar 11 White County 20:33.8 6:38
90 90 Edward Ramirez 10 Lumpkin County 20:34.5 6:38
91 91 Devin Sharpe 10 Walnut Grove 20:38.4 6:39
92 92 Lopez Kevin 10 Central Gwinnett 20:40.6 6:40
93 93 Pozos Alejandro 10 Central Gwinnett 20:41.8 6:40
94 94 Tyler Hilchie 10 Lumpkin County 20:42.4 6:40
95 95 Quinton Nash 12 Oglethorpe County 20:44.3 6:41
96 96 Chris Larkin 12 St. Francis 20:44.9 6:41
97 97 Garrett McCormack 10 Oglethorpe County 20:45.5 6:41
98 98 Bryan Borne 12 Lanier 20:46.8 6:42
99 99 Orduno Alberto 10 Central Gwinnett 20:48.4 6:42
100 100 Godfrey Torrance 12 GAC 20:50.3 6:43
101 101 Jakob Brown 9 Union County 20:50.6 6:43
102 102 Manuel Mata 10 West Hall 20:52.3 6:44
103 103 Brandon Pinto 10 Oglethorpe County 20:52.7 6:44
104 104 Logan Turner 10 White County 20:57.9 6:45
105 105 Yordi Sanchez 9 West Hall 21:02.3 6:47
106 106 Andrew Nelson 11 Union County 21:04.3 6:47
107 107 Cooper Ambrose 11 Lakeview Academy 21:05.8 6:48
108 108 Nathan Guyer 12 Stephens County 21:08.7 6:49
109 109 Jremy Herum 9 Union County 21:11.9 6:50
110 110 Blake Andrews 11 Oglethorpe County 21:12.3 6:50
111 111 Ryan Rogers 12 Union County 21:13.4 6:50
112 112 Buchanan Masyn 10 Lanier 21:14.2 6:51
113 113 Sham Scott 11 Walnut Grove 21:21.4 6:53
114 114 Henry Jones 10 St. Francis 21:22.3 6:53
115 115 Daniel Reed 11 GAC 21:23.7 6:54
116 116 Matthew Bolling 11 GAC 21:24.3 6:54
117 117 Tyler Parrott 12 Walnut Grove 21:25.5 6:54
118 118 Duckworth Casey 11 Lanier 21:27.6 6:55
119 119 Ben Eades 10 Lakeview Academy 21:30.9 6:56
120 120 Colin Reece 9 Walnut Grove 21:33.5 6:57
121 121 Trent Cassidy 12 St. Francis 21:39.5 6:59
122 122 Austin Garmon 11 Oglethorpe County 21:41.6 6:59
123 123 Hayes Kennedy 9 Lakeview Academy 21:45.6 7:01
124 124 Guy Van Heesewij 11 St. Francis 21:47.0 7:01
125 125 Aaron Stafford 11 Union County 21:54.2 7:03
126 126 Evan Soggs 11 Riverside Military 21:56.1 7:04
127 127 Klevi Gollosh 12 Lumpkin County 21:56.5 7:04
128 128 Penland Will 11 Lanier 22:07.1 7:08
129 129 Oskar Mejia 11 East Hall 22:12.3 7:09
130 130 Martinez Jesus 10 Lanier 22:19.3 7:12
131 131 Marlon Chacon 10 West Hall 22:25.7 7:14
132 132 Jarrad McCraw 11 Stephens County 22:26.3 7:14
133 133 Cooper Long 9 Stephens County 22:27.1 7:14
134 134 Eric Jinhoung 10 Riverside Military 22:52.2 7:22
135 135 Logan Whitemore 10 Riverside Military 23:02.2 7:25
136 136 Anthony Riggio 11 St. Francis 23:14.3 7:29
137 137 David Hart 11 St. Francis 23:20.1 7:31
138 138 Alec Antebi 11 St. Francis 23:20.7 7:31
139 139 Xavier Summers 12 East Hall 23:45.6 7:39
140 140 Josh Roper 11 East Hall 23:46.5 7:40
141 141 Braxton Gore 9 Stephens County 25:29.8 8:13
142 142 Jiovany Reyes 12 East Hall 26:47.3 8:38
143 143 Felton Wood 11 East Hall 27:25.8 8:50
144 144 Enrique Restrepo 12 East Hall 27:27.0 8:51