Boys Results

Boys 55 Meter Dash
============================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Woods, Marlon             SR Booker T.               6.11       6.65Q  3 
  1 Norvell, Antonio          JR I. C. Norcom            6.25       6.65Q  1 
  3 Duarte, Preston           SR Norview                 6.20       6.82Q  2 
  4 Reap, Brandon             SR Maury                   6.84       6.76Q  3 
  5 McCain, Dyrii             JR Maury                   6.70       6.83Q  1 
  6 Corbett, Breon            JR Granby                  6.44       6.86Q  2 
  7 Sykes, Dominique          SR Norview                 6.22       6.84q  1 
  7 Williams, Dayzonte        FR Granby                  6.66       6.84q  3 
  9 Croom, Cortney            JR Booker T.               6.47       6.92   1 
 10 Branch, Deangelo          SR Maury                   6.61       6.95   2 
 11 Goodhope, D\'Alon          SR Norview                 6.49       7.08   3 
 12 Romens, Marcus            JR Lake Taylor             7.02       7.10   3 
 13 Holmes, Joseph            SR Churchland              7.30       7.16   1 
 14 Terry, Marquis            SO I. C. Norcom            6.95       7.27   1 
 15 Wright, Kenneth           JR Churchland              7.25       7.36   2 
 16 Terrell, Micheal          FR I. C. Norcom            6.91       7.38   2 
 17 Childs, Darius            JR I. C. Norcom            6.99       7.50   2 
 17 Paige, Gwendell           SO Granby                  6.94       7.50   1 
 19 Brown, Atraile            FR Granby                  6.84       7.59   3 
 
Boys 55 Meter Dash
================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Woods, Marlon             SR Booker T.               6.65       6.70    10  
  2 Norvell, Antonio          JR I. C. Norcom            6.65       6.78     8  
  3 Duarte, Preston           SR Norview                 6.82       6.91     6  
  4 Corbett, Breon            JR Granby                  6.86       6.92     4  
  5 Williams, Dayzonte        FR Granby                  6.84       6.97     2  
  6 Sykes, Dominique          SR Norview                 6.84       7.12     1  
 
Boys 300 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Hines, Anthony            JR I. C. Norcom           36.40      36.70   3   10  
  2 Moore, Bennett            SO Granby                 36.02      37.07   3    8  
  3 Duarte, Preston           SR Norview                36.60      37.08   3    6  
  4 Whiting, Derrick          FR Lake Taylor            37.20      37.10   3    4  
  5 Sykes, Dominique          SR Norview                37.24      37.21   3    2  
  6 Williams, Dayzonte        FR Granby                 37.41      37.22   2    1  
  7 Thompson, Antoine         SR Booker T.              38.20      37.78   2 
  8 Diggs, Travis             SR Churchland             37.50      37.81   2 
  9 Montfort, Quenton         SR Churchland             35.54      38.00   3 
 10 Sabo, Robert              JR Granby                 38.31      38.97   2 
 11 Corbett, Breon            JR Granby                 38.94      39.42   2 
 12 Skinner, Malcom           SO Churchland             37.50      40.35   2 
 13 Santiful, Donterio        SR Churchland             36.26      42.18   3 
 14 Jones, Reginald           SO I. C. Norcom                      42.73   1 
 15 Jackson, Dorian           FR Maury                  42.00      43.68   1 
 
Boys 500 Meter Dash
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Moore, Bennett            SO Granby               1:11.00    1:11.36    10  
  2 Garcia, Amin              JR Norview              1:11.20    1:11.65     8  
  3 Briscoe, Mario            JR I. C. Norcom         1:08.22    1:11.73     6  
  4 Whiting, Derrick          FR Lake Taylor          1:12.00    1:12.30     4  
  5 Sabo, Robert              JR Granby               1:13.00    1:12.71     2  
  6 Croom, Cortney            JR Booker T.            1:13.00    1:13.08     1  
  7 Turner, Brendon           SR Churchland           1:13.30    1:13.09  
  8 Jackson, Steven           SR Norview              1:15.30    1:14.21  
  9 Wilson, Travis            JR Lake Taylor                     1:14.65  
 10 Thompson, Antoine         SR Booker T.            1:15.00    1:15.24  
 11 Lamb, Eric                JR Norview              1:13.70    1:16.45  
 12 Sykes, Pierre             SR Lake Taylor          1:10.00    1:16.64  
 13 Hurdle, Deshawn           SR I. C. Norcom         1:12.33    1:21.38  
 14 Gibson, Eric              FR Granby               1:24.00    1:23.03  
 
Boys 1000 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Ellis, DeMarion           SR Booker T.            2:46.00    2:47.28    10  
  2 Crepeau, Jonathan         JR Granby               2:50.00    2:50.69     8  
  3 Mathews, Kenneth          SO I. C. Norcom         2:49.50    2:51.56     6  
  4 Ackiss, Darrell           JR Granby               2:51.00    2:51.59     4  
  5 Martin, Bernard           JR Booker T.            2:58.00    2:54.55     2  
  6 Litmon, Brandon           JR Churchland           3:08.00    3:00.07     1  
  7 Scott, Bryan              JR Booker T.            3:10.00    3:00.15  
  8 Madison, Daniel           FR Granby               3:08.00    3:06.36  
  9 Hill, Joseph              SO Norview              3:24.00    3:09.96  
 10 Turner, Brendon           SR Churchland           3:53.00    3:12.94  
 11 Hart, Christopher         FR Granby               3:27.00    3:15.36  
 12 Creekmore, Aaron          FR I. C. Norcom         2:56.00    3:31.81  
 
Boys 1600 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Ellis, DeMarion           SR Booker T.            4:46.00    4:46.36    10  
  2 Ackiss, Darrell           JR Granby               4:52.00    4:50.80     8  
  3 Krull, Alexander          JR Granby               4:52.00    4:56.11     6  
  4 Martin, Bernard           JR Booker T.            5:02.00    4:56.99     4  
  5 Crepeau, Jonathan         JR Granby                          4:58.70     2  
  6 Mathews, Kenneth          SO I. C. Norcom         5:01.72    5:05.55     1  
  7 Litmon, Brandon           JR Churchland           5:29.00    5:10.08  
  8 Scott, Bryan              JR Booker T.            5:28.00    5:10.82  
  9 Hendrix, Jimmy            JR I. C. Norcom         5:25.38    5:51.28  
 10 Creekmore, Aaron          FR I. C. Norcom         5:15.50    6:41.87  
 
Boys 3200 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Krull, Alexander          JR Granby              10:34.00   10:59.54    10  
  2 Huffman, Logan               Woodrow Wilson                 11:31.55     8  
  3 Crump, William            JR Booker T.           12:40.00   12:13.17     6  
  4 Hill, Joseph              SO Norview             11:52.00   12:26.89     4  
  5 Johnson, Jerome           SR Churchland          11:35.02   12:28.37     2  
  6 Holland, Victor           JR Granby              13:21.00   12:37.20     1  
  7 Hendrix, Jimmy            JR I. C. Norcom        11:27.00   12:45.85  
  8 Grant, Tom                FR Maury               14:20.00   12:48.73  
  9 Stallings, Dominic        JR Booker T.           13:00.00   14:06.19  
 10 Brown, Detron             SO I. C. Norcom        12:02.00   14:17.26  
 
Boys 55 Meter Hurdles
============================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Bell, Chris               SR Granby                  7.46       7.39Q  1 
  2 Woods, Marlon             SR Booker T.               7.25       7.75Q  2 
  3 Garcia, Amin              JR Norview                 7.44       8.09Q  1 
  4 Hunt, Leon                SR Norview                 7.59       8.22Q  2 
  5 Tabb, Tavis               JR I. C. Norcom            7.89       8.38Q  1 
  6 Hines, Anthony            JR I. C. Norcom            7.85       8.51Q  2 
  7 Jackson, Micheal          SO Lake Taylor             8.25       8.73Q  2 
  8 Wallace, Brian            JR I. C. Norcom            7.92       9.12Q  1 
  9 Hines, Timothy            SR Maury                   8.30       9.47   2 
 10 Wright, Kenneth           JR Churchland              8.59       9.50   1 
 11 Wilson, Travis            JR Lake Taylor             8.89      10.90   1 
 12 Smith, Evan               SO Maury                  12.00      11.33   1 
 -- Brodie, Hykeem            SO Churchland              9.00        DNF   2 
 
Boys 55 Meter Hurdles
================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Bell, Chris               SR Granby                  7.39       7.72    10  
  2 Woods, Marlon             SR Booker T.               7.75       7.77     8  
  3 Garcia, Amin              JR Norview                 8.09       8.05     6  
  4 Tabb, Tavis               JR I. C. Norcom            8.38       8.41     4  
  5 Hines, Anthony            JR I. C. Norcom            8.51       8.53     2  
  6 Hunt, Leon                SR Norview                 8.22       8.60     1  
  7 Wallace, Brian            JR I. C. Norcom            9.12       8.81  
  8 Jackson, Micheal          SO Lake Taylor             8.73       8.82  
 
Boys 4x200 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 I. C. Norcom High School  \'A\'                     1:29.00    1:34.46    10  
  2 Norview High School  \'A\'                          1:37.00    1:35.45     8  
  3 Granby High School  \'A\'                           1:38.00    1:35.46     6  
  4 Lake Taylor High School  \'A\'                      1:36.00    1:37.32     4  
  5 Booker T. Washington High  \'A\'                    1:36.00    1:48.64     2  
 
Boys 4x400 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Norview High School  \'A\'                          3:47.00    3:35.77    10  
  2 Booker T. Washington High  \'A\'                    3:40.00    3:38.68     8  
  3 Granby High School  \'A\'                           3:44.00    3:39.52     6  
  4 Churchland High School  \'A\'                       3:53.00    3:40.14     4  
  5 I. C. Norcom High School  \'A\'                     3:35.00    3:42.78     2  
  6 Lake Taylor High School  \'A\'                      3:50.00    3:48.77     1  
 
Boys 4x800 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Granby High School  \'A\'                           8:47.00    8:47.85    10  
  2 Booker T. Washington High  \'A\'                    9:05.00    9:04.10     8  
  3 Norview High School  \'A\'                          9:38.00    9:10.81     6  
  4 Churchland High School  \'A\'                       9:17.00    9:13.50     4  
  5 I. C. Norcom High School  \'A\'                     9:07.00    9:21.70     2  
 
Boys High Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Woods, Marlon             SR Booker T.            6-06.00    6-06.00    10  
  2 Holmes, Joseph            SR Churchland           6-04.00    6-02.00     8  
  3 Epps, Delonte             JR Norview              5-08.00    5-08.00     6  
  4 Thompson, Antoine         SR Booker T.                       5-06.00     4  
  5 Corbett, Breon            JR Granby                          5-04.00     2  
  6 Tabb, Tavis               JR I. C. Norcom         5-08.00    5-02.00     1  
  7 Goodhope, D\'Alon          SR Norview              5-04.00   J5-02.00  
 -- Jackson, Micheal          SO Lake Taylor          5-06.00         NH  
 -- Jones, Reginald           SO I. C. Norcom                         NH  
 -- Reap, Brandon             SR Maury                5-10.00         NH  
 
Boys Pole Vault
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Terry, Marquis            SO I. C. Norcom                    8-06.00    10  
  2 Hines, Anthony            JR I. C. Norcom                    8-00.00     8  
  3 Wallace, Brian            JR I. C. Norcom                    7-06.00     6  
 
Boys Long Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Norvell, Antonio          JR I. C. Norcom                   21-07.25    10  
  2 Woods, Marlon             SR Booker T.           22-07.00   21-06.00     8  
  3 Bell, Chris               SR Granby                         21-00.25     6  
  4 Holmes, Joseph            SR Churchland          20-01.50   19-10.50     4  
  5 Thompson, Antoine         SR Booker T.           21-09.00   19-08.75     2  
  6 Duarte, Preston           SR Norview             19-06.00   19-08.50     1  
  7 Wallace, Brian            JR I. C. Norcom                   19-04.50  
  8 Epps, Delonte             JR Norview             19-04.00   18-09.50  
  9 Croom, Cortney            JR Booker T.           19-01.00   18-07.00  
 10 Reap, Brandon             SR Maury               20-00.00   18-03.50  
 11 Hines, Anthony            JR I. C. Norcom        19-10.50   18-01.00  
 12 Jackson, Micheal          SO Lake Taylor         19-11.00   18-00.75  
 13 Whiting, Derrick          FR Lake Taylor         20-07.00   18-00.00  
 14 Wright, Kenneth           JR Churchland                     17-08.50  
 15 Garcia, Amin              JR Norview             19-04.00   17-06.50  
 16 Corbett, Breon            JR Granby              19-08.00   16-02.00  
 17 Romens, Marcus            JR Lake Taylor         19-07.00   14-00.00  
 -- Terry, Marquis            SO I. C. Norcom        19-01.00       FOUL  
 
Boys Triple Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Woods, Marlon             SR Booker T.           45-05.50   45-05.00    10  
  2 Thompson, Antoine         SR Booker T.           45-05.50   43-03.00     8  
  3 Garcia, Amin              JR Norview             39-08.00   42-11.00     6  
  4 Hunt, Leon                SR Norview             42-03.00   42-01.50     4  
  5 Holmes, Joseph            SR Churchland          40-04.00   41-04.75     2  
  6 Tabb, Tavis               JR I. C. Norcom                   40-02.00     1  
  7 Croom, Cortney            JR Booker T.                      40-00.50  
  8 Goodhope, D\'Alon          SR Norview             39-01.00   39-09.50  
  9 Jackson, Micheal          SO Lake Taylor         37-04.00   39-07.25  
 10 Wallace, Brian            JR I. C. Norcom                   38-11.50  
 11 Wilson, Travis            JR Lake Taylor         39-10.00   38-09.75  
 12 Finney, Benjamin          SR I. C. Norcom                   37-02.75  
 13 Romens, Marcus            JR Lake Taylor         35-06.00   36-03.00  
 14 Brown, Atraile            FR Granby                         32-03.50  
 
Boys Shot Put
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Hazzard, John             JR Booker T.           44-09.00   46-00.00    10  
  2 Terrell, Marvin           SR I. C. Norcom        43-04.00   42-06.00     8  
  3 Craig, Jamal              SO I. C. Norcom        41-10.00   40-07.00     6  
  4 Morris, Milton            SR Booker T.           36-11.00  J40-07.00     4  
  5 Chavis, Christian         SR Norview             39-01.50   39-05.00     2  
  6 Jernigan, James           JR Booker T.           36-10.00   38-02.00     1  
  7 Paquette, Mathew          SR Norview             35-03.00   37-03.00  
  8 Nunn, Allen               SR Granby                         32-02.00  
  9 Brodie, Hykeem            SO Churchland          39-07.00   31-10.00  
 10 Hill, Micheal             FR Granby              25-00.00   31-09.00  
 11 Burns, Jonathan           SR Granby              28-00.00   31-03.00  
 12 Terrell, Micheal          FR I. C. Norcom        39-10.00   29-08.00  
                                        
 
                    Men - Team Rankings - 15 Events Scored
===============================================================================
    1) Booker T. Washington High  126        2) Granby High School        106   
    3) I. C. Norcom High School   101        4) Norview High School        77   
    5) Churchland High School      25        6) Lake Taylor High School    13   
    7) Woodrow Wilson High School   8