Freshmen Boys Long Jump
=======================================================================
Name Yr Team Mark Wind Pts
-----------------------------------------------------------------------
1 Tyler Costeira FR Saint Joseph (Met) 17-10.00 NWI
2 David Jolly FR Freehold Township 17-06.00 NWI
3 Luke Rapley FR Marlboro 17-05.00 NWI
4 Jaydyn Terry FR Piscataway 17-01.00 NWI
5 Steven Hoang FR Bridgewater-Raritan 16-07.00 NWI
5 Ola Akande FR Rahway 16-07.00 NWI
7 Divine Santiago Woodbridge 15-11.00 NWI
8 Gregory Solla FR Freehold Township 15-08.00 NWI
8 Brian Santana FR JFK Iselin 15-08.00 NWI
10 KeSean Glover Woodbridge 15-07.00 NWI
11 Jose Leon Woodbridge 15-06.00 NWI
12 John Manfre FR Freehold Township 15-03.00 NWI
12 Samil Jain FR Marlboro 15-03.00 NWI
14 Jake Faulkner Governor Livingston 15-02.00 NWI
15 Da'shon Moore FR Rahway 14-04.00 NWI
16 Darian Clay Edison 14-02.00 NWI
16 Augustino Lie FR Edison 14-02.00 NWI
18 Luke Hannon FR North Hunterdon 13-10.00 NWI
19 Jalen Lane FR Rahway 13-09.00 NWI
20 Thomas Egg FR North Hunterdon 13-02.00 NWI
21 Abellard Brunache FR Bridgewater-Raritan 12-10.00 NWI
22 Dylan Kolvites FR South Plainfield 12-09.00 NWI
23 Jake Penceek Governor Livingston 12-04.00 NWI
24 Emery Myers FR Rahway 11-11.00 NWI
25 Alex Harford Academy Charter 11-05.00 NWI
26 Dychon Stewart FR Rahway 11-04.00 NWI
27 Karan Dedhia FR JFK Iselin 11-01.00 NWI
28 Karan Patel FR JFK Iselin 9-10.00 NWI
Freshmen Girls Long Jump
=======================================================================
Name Yr Team Mark Wind Pts
-----------------------------------------------------------------------
1 Shana Morris Stem Civis Charter S 13-08.00 NWI
2 Delaney Timm FR North Brunswick 13-07.00 NWI
3 Heather Januzzi Governor Livingston 13-05.00 NWI
4 Abigail LaVerde FR Freehold Township 13-03.00 NWI
5 Rebecca Akande Franklin 13-02.00 NWI
6 Jessica Manzon FR Marlboro 13-01.00 NWI
7 Kierra Adams FR North Plainfield 12-05.00 NWI
8 Alexis Carter FR Rahway 12-00.00 NWI
9 Leslie Cosme FR Perth Amboy 11-08.00 NWI
9 Tracey Acikep FR Metuchen 11-08.00 NWI
11 Dorka Desroches Academy Charter 11-01.00 NWI
11 Leanna Billups FR North Plainfield 11-01.00 NWI
13 Toni Murphy Academy Charter 10-11.00 NWI
14 Jaya Watkins Academy Charter 10-04.00 NWI
15 Nyah Anderson Woodbridge 10-00.00 NWI
16 Jasmine Muhando FR North Plainfield 9-10.00 NWI
17 Sydney Muhando FR North Plainfield 9-09.00 NWI
18 Tyana Hodge FR Perth Amboy 9-07.00 NWI
19 Ikmat Ibrahim Woodbridge 9-04.00 NWI
Freshmen Boys Shot Put
=================================================================
Name Yr Team Mark Pts
-----------------------------------------------------------------
1 Gavin Morgan Franklin 36-02.00
2 Amir Mustafa Woodbridge 32-10.00
3 Jymier Anderson FR Rahway 32-07.00
4 Warner Cruz FR South Plainfield 31-06.00
5 Josh Perez FR Union Catholic 30-06.00
6 Austin Mosier FR Piscataway 30-00.00
7 Miltiadi Aradas FR Freehold Township 29-03.50
8 Lorenzo Pantano FR Freehold Township 28-06.00
8 Shane Wolff FR Old Bridge 28-06.00
10 Pete Mariolis FR Old Bridge 27-11.00
11 Michael Clevenger FR South Plainfield 27-10.50
12 Mike Fenning FR Old Bridge 27-05.50
13 Zachary Cesaro FR David Brearley 26-07.00
14 Neal Parisi FR Old Bridge 26-06.00
15 Peter Varela FR Freehold Boro 26-03.50
16 Adlaire Gedeon FR Rahway 26-00.00
17 Alejandro Carrada FR Rahway 25-08.00
18 Sydney Scafe FR Metuchen 25-04.50
19 Philip Maccille FR Metuchen 25-03.00
20 Aiden Quigly Governor Livingston 24-04.50
21 Sean Root FR Westfield 24-03.50
22 Zachary Pereira FR Colonia 24-00.00
23 Richard Sabo FR South Plainfield 23-10.00
24 Logan Goldstein FR Freehold Boro 23-05.50
25 James Murray Governor Livingston 23-04.50
26 Ciaran Dougherty FR David Brearley 23-02.50
27 Noah Ribeiro FR Colonia 23-00.50
28 Eric Moreno-Hamilton FR Colonia 22-11.50
29 Francis Vitellil FR North Hunterdon 22-09.50
30 Cooper Brennan FR Westfield 21-11.00
31 Marc Lachemanen FR Rahway 21-02.00
31 David Gross FR South Plainfield 21-02.00
31 Raymond Lestarchick FR Union Catholic 21-02.00
34 David Dunn FR Metuchen 20-11.00
35 Justin Molina Freehold Boro 20-10.00
36 Ethan White FR Westfield 20-07.50
37 Chris Whittington FR Metuchen 20-03.00
38 Mark Wabb FR Old Bridge 20-02.50
39 Robert Parnell SO Metuchen 20-00.00
40 Nate Humphrey Academy Charter 19-06.50
41 Ronak Kachhia FR JFK Iselin 18-08.50
42 Adeel Yaqoob Franklin 18-08.00
43 Yug Patel JFK Iselin 18-01.00
44 Eric Bernheimer FR Metuchen 17-09.00
45 Jesus Amigon FR Freehold Boro 17-08.50
46 Brandon Bajar FR Marlboro 17-01.00
47 Gaurav Pahuja FR JFK Iselin 13-09.00
Freshmen Girls Shot Put
=================================================================
Name Yr Team Mark Pts
-----------------------------------------------------------------
1 Stacey Saint-Paul FR Rahway 30-07.00
2 Kailah Turner FR Rahway 28-04.50
3 Gillian Solla FR Freehold Township 26-02.50
4 Shaylah Anderson Franklin 25-01.50
5 Sanai Lee FR Rahway 24-11.00
6 Svetlana Pauley FR Freehold Township 23-06.00
7 Leah Antwi FR North Brunswick 23-01.50
8 Jeannette Lombardi FR Marlboro 22-02.00
9 Nicole Massa Governor Livingston 21-02.50
10 Mahagony Tobe Academy Charter 21-02.00
11 Lia DiDonna FR Freehold Township 20-09.00
12 Hazel Cruz FR North Plainfield 19-09.00
13 Ilakiya Udhayakumar FR Metuchen 19-05.00
14 Sydney Williams FR North Brunswick 18-11.00
15 Brea-Anna Berry-White FR Rahway 17-06.50
16 Jada Bouie Woodbridge 17-00.00
17 Kelly Veronsky Franklin 15-11.00
Sophomore Boys Discus Throw
=================================================================
Name Yr Team Mark Pts
-----------------------------------------------------------------
1 Aiden Clee FR Saint Joseph (Met) 117-06
2 Dheer Patel SO South Plainfield 94-11
3 Mike Magliacano Governor Livingston 92-06
4 David Baratucci SO Saint Joseph (Met) 89-09
5 Adrian Rubianes-Cabal Woodbridge 88-00
6 Tyler Sicola SO North Hunterdon 87-07
7 Robert Hermitt FR Saint Joseph (Met) 85-09
8 Dishon Hessing SO South Plainfield 84-08
9 Christopher Destin Franklin 83-00
10 Eric Bernzweig SO Old Bridge 82-04
11 Eric Quartey SO Freehold Township 82-00
12 Matt Rosalie SR Old Bridge 81-04
13 Greg Kleinow SO Old Bridge 78-11
14 Chris Erlandsen SO Union Catholic 77-02
15 Adrian Najar SO Rahway 75-05
16 Peyton Dey Franklin 74-11
17 John Denero SO North Hunterdon 73-05
18 Brian Gray Governor Livingston 71-05
19 Daniel Allegro Franklin 69-10
20 Ian Deosaran SO JFK Iselin 68-00
21 Mike Szabla SO Old Bridge 66-06
21 Justin Molina Freehold Boro 66-06
23 Charles Monza Colonia 66-05
24 Chris Ahumada SO Metuchen 64-06
24 Kevin Colucci SO Old Bridge 64-06
26 Kevin Hagy SO South Plainfield 63-07
27 Luke Baratta SO North Hunterdon 62-05
28 Glen Farbanish SO North Hunterdon 61-06
29 Orlando Cruz SO Rahway 57-10
30 Owen Critchley SO Metuchen 55-05
31 Chris Pauer SO Union Catholic 54-10
32 Jack Lyman SO Bridgewater-Raritan 54-08
33 Brendan McGarr SO Saint Joseph (Met) 54-06
34 David Saggio SO Union Catholic 53-07
35 Michael Mroz SO North Hunterdon 51-10
36 Phong Tran SO Bridgewater-Raritan 50-08
37 Kyle Feste SO Union Catholic 39-04
38 Daniel Diaz SO Piscataway 35-08
39 Andrzej Buniowski FR Bridgewater-Raritan 33-09
40 Keshawn Dixon Franklin 28-10
Sophomore Girls Discus Throw
=================================================================
Name Yr Team Mark Pts
-----------------------------------------------------------------
1 KyLyn Lampkin SO Piscataway 77-00
2 Toni Caliolio SO North Brunswick 75-05
3 Tyerra Bunion SO Perth Amboy 72-11
4 Kaylee Maya SO Marlboro 68-03
5 Jessica Dardignac SO North Plainfield 66-01
6 Ebonie Reaves SO David Brearley 64-07
7 Samantha Rehm SO David Brearley 62-10
8 Fatima Kamara SO North Brunswick 60-05
9 Christina Samuels SO Union Catholic 59-02
10 Naica Sanon SO North Plainfield 57-02
11 Kelly Silva SO Colonia 56-03
12 Jhane Thomas Franklin 55-07
13 Tara Ruesta SO JFK Iselin 55-04
14 Ahsza Jefferson Woodbridge 54-10
15 Grace Pitingolo Governor Livingston 53-08
16 Saniya Saxena SO Bridgewater-Raritan 51-05
17 Kaylin Melenciano FR Perth Amboy 50-08
18 Allise Paredes Woodbridge 50-00
19 Chardae Downer SO Piscataway 49-08
19 Rosayris Suriel SO Perth Amboy 49-08
21 Sharday Richie-Clark SO Piscataway 49-00
22 Dorcellia Stelus SO Rahway 48-01
23 Moriah Pagan SO JFK Iselin 47-09
24 Samantha Sarbu SO Colonia 47-07
25 Shanyah Byrom Franklin 46-11
26 Danielle Torres SO Union Catholic 46-04
27 Kovashya Burl SO Piscataway 44-05
28 Amira Mustapha Franklin 44-03
29 Capri Norther SO Piscataway 44-00
30 Mary Mcnamara Franklin 42-00
31 Sydney Bravo SO JFK Iselin 41-02
32 Vahini Shori SO Colonia 40-00
33 Ashanti Rickenbacker SO Rahway 39-08
34 Amanda Rivera SO Colonia 38-05
35 Jessica Ayzen SO Marlboro 37-05
36 Brianna Williams SO Perth Amboy 36-06
37 Madison Stem Civis Charter S 35-10
38 Nicole Bernal SO Bridgewater-Raritan 33-07