James Breckinridge Middle School Results
Girls | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
100 Meter Dash | |||||
13.62 | Emmatee Morris | 1st | Prelims H1 | MS Division | |
13.94 | Emmatee Morris | 2nd | Finals H1 | MS Division | |
14.14 | Ayeshia Watson | 10th | Prelims H2 | MS Division | |
14.43 | Princess Sprauve | 12th | Prelims H7 | MS Division | |
200 Meter Dash | |||||
28.73 | Janeyah Thomas | 5th | Prelims H5 | MS Division | |
31.92 | Asiana Walker | 33rd | Prelims H6 | MS Division | |
400 Meter Dash | |||||
1:04.63 | SB | Victoria Board | 3rd | Prelims H3 | MS Division |
1:07.27 | Janeyah Thomas | 4th | Prelims H6 | MS Division | |
1:08.63 | Victoria Board | 6th | Finals H1 | MS Division | |
1:08.90 | Janeyah Thomas | 7th | Finals H1 | MS Division | |
1:09.72 | Erynn Martin | 9th | Prelims H1 | MS Division | |
800 Meter Run | |||||
2:42.94 | SB | Victoria Board | 5th | Prelims H2 | MS Division |
3:00.99 | SB | Kala Wilcher | 24th | Prelims H3 | MS Division |
3:10.26 | SB | Shalynn Moyer | 30th | Prelims H2 | MS Division |
1600 Meter Run | |||||
7:00.83 | SB | Shalynn Moyer | 26th | Prelims H2 | MS Division |
7:24.23 | SB | Sara Bryant | 33rd | Prelims H2 | MS Division |
7:32.71 | SB | Morgan Doyle | 34th | Prelims H1 | MS Division |
100 Meter Hurdles | |||||
18.90 | Princess Sprauve | 6th | Finals H1 | MS Division | |
19.86 | Princess Sprauve | 8th | Prelims H1 | MS Division | |
19.94 | SB | Kimora Jones | 10th | Prelims H2 | MS Division |
20.75 | SB | Jyliah Beasley | 18th | Prelims H1 | MS Division |
300 Meter Hurdles | |||||
1:02.11 | Kimora Jones | 17th | Prelims H2 | MS Division | |
1:06.23 | Jyliah Beasley | 19th | Prelims H1 | MS Division | |
4x100 Meter Relay | |||||
56.50 | Relay Team | 5th | Finals H2 | MS Division | |
Long Jump | |||||
13-0.75 | Janeyah Thomas | 9th | Finals H1 | MS Division | |
12-0 | Ayeshia Watson | 19th | Finals H1 | MS Division | |
Triple Jump | |||||
23-9 | Kimora Jones | 14th | Finals H1 | MS Division | |
Discus | |||||
48-6 | Lashanti Jones | 19th | Finals H1 | MS Division | |
45-8 | Jayda Johnson | 22nd | Finals H1 | MS Division | |
41-7 | Diamond Sowell | 27th | Finals H1 | MS Division | |
Shot Put | |||||
24-10.5 | SB | Jayda Johnson | 5th | Finals H1 | MS Division |
24-1 | Diamond Sowell | 8th | Finals H1 | MS Division | |
19-7 | Lashanti Jones | 19th | Finals H1 | MS Division | |
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
100 Meter Dash | |||||
14.37 | SB | Davonte Johnson | 30th | Prelims H1 | MS Division |
18.28 | Dontae Muse | 34th | Prelims H5 | MS Division | |
200 Meter Dash | |||||
29.73 | SB | Davonte Johnson | 27th | Prelims H1 | MS Division |
30.97 | Elijah Johnson | 32nd | Prelims H4 | MS Division | |
400 Meter Dash | |||||
56.37 | Chris Nelson | 3rd | Finals H1 | MS Division | |
56.59 | Chris Nelson | 3rd | Prelims H3 | MS Division | |
1:07.32 | Travis Dean | 27th | Prelims H6 | MS Division | |
1:07.40 | Dontae Muse | 28th | Prelims H6 | MS Division | |
800 Meter Run | |||||
2:55.11 | Travis Dean | 39th | Prelims H2 | MS Division | |
3:02.13 | Leonardo Figueredo | 43rd | Prelims H3 | MS Division | |
1600 Meter Run | |||||
5:40.56 | David Gonzalez | 16th | Prelims H2 | MS Division | |
6:29.78 | SB | Leonardo Figueredo | 39th | Prelims H1 | MS Division |
110 Meter Hurdles | |||||
18.22 | Jeremiah Emmons-Mayo | 1st | Finals H1 | MS Division | |
18.40 | Jeremiah Emmons-Mayo | 1st | Prelims H3 | MS Division | |
21.95 | SB | Thomas Rucker | 15th | Prelims H2 | MS Division |
22.11 | Raimari Claxton | 18th | Prelims H3 | MS Division | |
300 Meter Hurdles | |||||
54.55 | Raimari Claxton | 16th | Prelims H5 | MS Division | |
59.11 | Thomas Rucker | 23rd | Prelims H2 | MS Division | |
1:03.78 | Omarion Miller | 27th | Prelims H2 | MS Division | |
4x100 Meter Relay | |||||
52.73 | Relay Team | 7th | Finals H2 | MS Division | |
4x400 Meter Relay | |||||
4:16.58 | Relay Team | 5th | Finals H2 | MS Division | |
High Jump | |||||
5-0 | Jeremiah Emmons-Mayo | 4th | Finals H1 | MS Division | |
Long Jump | |||||
17-4 | Jeremiah Emmons-Mayo | 3rd | Finals H1 | MS Division | |
15-10 | Chris Nelson | 11th | Finals H1 | MS Division | |
9-6 | SB | Raimari Claxton | 36th | Finals H1 | MS Division |
Triple Jump | |||||
35-1 | Chris Nelson | 6th | Finals H1 | MS Division | |
33-10.5 | Jeremiah Emmons-Mayo | 9th | Finals H1 | MS Division | |
24-3.5 | Raimari Claxton | 27th | Finals H1 | MS Division | |
Discus | |||||
86-7 | Jeremiah Emmons-Mayo | 12th | Finals H1 | MS Division | |
Shot Put | |||||
22-8.5 | Shajuan Rivers | 40th | Finals H1 | MS Division |