Licensed to Atlantic Coast Timing Systems - Contractor License
HY-TEK's Meet Manager 4/6/2017
Cox, FC, Landstown @ Kellam - 4/5/2017
Conference 1/9 #3 @ Kellam
Kellam High School
Results
Event 1 Girls Long Jump
=========================================================================
Name Year School Seed Finals
=========================================================================
Finals
1 Johnson, Erykah Landstown Hi 16-09.50 16-08.25
2 Little, Sarah Cox 16-08.75 16-04.00
3 Majette, Daejah First Coloni 16-00.50 14-08.00
4 Thomas, Kiara First Coloni 12-03.00 13-10.75
5 Gay, Kailah First Coloni 14-07.00 13-02.00
6 Pham, Marina Cox 11-01.00 12-10.00
7 Scherrer, Marina Cox 12-01.00 12-08.00
8 Settelen, Corinne Kellam 11-06.50 11-08.00
9 Williams, Lania Cox 11-06.75
10 Gee, Dymin Kellam 10-09.00 11-02.50
11 McCarthy, Nylah Kellam 11-00.25
Event 2 Boys Long Jump
=========================================================================
Name Year School Seed Finals
=========================================================================
1 Knight, Hasani Landstown Hi 23-10.00 21-01.00
2 Bradshaw, Dauvieh First Coloni 21-08.00 20-08.25
3 Britt, Eryk First Coloni 21-01.00 19-10.00
4 Auzenne, Tyrone Landstown Hi 21-10.00 19-06.00
5 Smith, Conrad Kellam 19-04.00
6 Cookson, Malique First Coloni 18-00.00 19-01.00
7 Porter, Aaron Landstown Hi 19-09.00 19-00.00
8 Jennings, Jalean Landstown Hi 20-00.00 18-08.00
9 Haskett, Lugman Landstown Hi 19-08.00 18-03.00
10 Frezzell, Josh Kellam 18-10.00 17-11.00
11 Nelson, Ethan Kellam 16-11.00 17-08.00
11 Fillmore, James Cox 17-08.00
13 Green-Jones, Antyreo First Coloni 19-00.00 17-05.50
14 Burks, Odeseion Cox 19-01.00 17-05.00
15 Delong, Trey First Coloni 18-05.00 17-04.50
16 McGarry, Jack Cox 17-01.00
17 Wermers, Josh Cox 16-11.00
18 Taylor, Cameron Cox 16-10.00
19 Hatfield, Ethan Kellam 16-10.00 16-04.00
19 Reid, Joey Kellam 17-02.00 16-04.00
21 Copeland, Kobe Kellam 16-10.00 15-06.50
-- Mejia, Alex Kellam FOUL
Event 3 Girls High Jump
=========================================================================
Name Year School Seed Finals
=========================================================================
1 Starling, Caroline Kellam 5-05.00 5-00.00
2 Cook, Daijamonet Cox 4-06.00
3 Hankle, Hannah Kellam J4-06.00
4 Cobbin, Tatyana First Coloni 4-06.00 4-04.00
5 Jawwaad, Dj Cox 4-08.00 J4-04.00
6 Settelen, Corinne Kellam 4-02.00 4-00.00
-- Piston, Kaitlyn Cox NH
Event 4 Boys High Jump
=========================================================================
Name Year School Seed Finals
=========================================================================
1 Logan-Alexander, Mikey Cox 6-00.00 5-10.00
2 Auzenne, Tyrone Landstown Hi 5-10.00 5-08.00
3 Bradshaw, Dauvieh First Coloni 6-00.00 J5-08.00
4 Butler, Quinton First Coloni 5-08.00 5-06.00
5 Nelson, Ethan Kellam 5-04.00 5-04.00
6 Hatfield, Ethan Kellam 5-04.00 J5-04.00
7 Taleon, Mark Cox 5-02.00 5-02.00
7 Smith, Conrad Kellam 5-04.00 5-02.00
-- Porter, Aaron Landstown Hi 5-06.00 NH
-- Ortiz, Antonio Landstown Hi 5-06.00 NH
-- Chamberlin, Colby Cox NH
-- Cookson, Malique First Coloni 5-08.00 NH
Event 5 Girls Triple Jump
=========================================================================
Name Year School Seed Finals
=========================================================================
1 Johnson, Erykah Landstown Hi 38-01.00 36-02.50
2 Taylor, Elizabeth First Coloni 34-00.00 33-03.00
3 Hodnett, Zuri First Coloni 33-05.00 31-06.00
4 Gay, Kailah First Coloni 30-01.00 26-08.75
-- Settelen, Corinne Kellam FOUL
Event 6 Boys Triple Jump
=========================================================================
Name Year School Seed Finals
=========================================================================
1 Knight, Hasani Landstown Hi 50-11.00 45-00.00
2 Bradshaw, Dauvieh First Coloni 44-05.00 42-08.00
3 Britt, Eryk First Coloni 40-06.00 41-06.00
4 Jennings, Jalean Landstown Hi 41-07.00 40-06.00
5 Haskett, Lugman Landstown Hi 40-00.00 39-09.00
6 Auzenne, Tyrone Landstown Hi 41-09.00 39-00.00
7 Smith, Conrad Kellam 37-07.00
7 Kelley, Ja'shaun First Coloni 37-05.00 37-07.00
9 Porter, Aaron Landstown Hi 37-08.00 37-04.00
10 Sawyer, Juh-Daar First Coloni 38-06.00 36-10.50
11 Adams, Sam First Coloni 37-11.00 35-07.00
-- Hatfield, Ethan Kellam FOUL
-- Nelson, Ethan Kellam FOUL
Event 7 Girls Shot Put
=========================================================================
Name Year School Seed Finals
=========================================================================
1 Starling, Caroline Kellam 30-09.25 32-05.25
2 Jackson, Kyre First Coloni 30-05.50 31-00.50
3 Cerda, Juliana Landstown Hi 31-05.25 30-00.00
4 Carter, Jamiya Landstown Hi 28-09.00 27-05.50
5 Mc Farland, Lauren Landstown Hi 28-03.75 27-04.00
6 Bourgeois, Julienne Cox 26-03.25 26-01.00
7 Ragston, Daijah Landstown Hi 23-02.00 23-07.00
8 Kliewer, Jacqueline Kellam 23-01.00 23-00.75
9 Whitcomb, Maya Landstown Hi 22-04.00 22-05.75
10 Liebell, Darcy First Coloni 20-06.00 21-08.00
11 Whetzal, Taylor Kellam 20-05.00
12 Bell, Jordyn First Coloni 23-00.00 20-04.50
13 Whetzal, Ashley Kellam 20-03.25
14 Gonzales, Heather Cox 20-00.50 19-00.50
15 Torrence, Raven Kellam 19-00.00 18-01.00
16 Wijnands, Anja Landstown Hi 15-07.50 17-08.50
17 Slaton, Artesia Landstown Hi 18-11.50 15-09.50
Event 8 Boys Shot Put
=========================================================================
Name Year School Seed Finals
=========================================================================
1 Rupert, Braden Landstown Hi 48-11.00 46-08.00
2 McPeek, Donovan Landstown Hi 41-01.00 39-09.50
3 Edenfield, Brandon Kellam 38-09.50 37-06.75
4 Finney, Tymon First Coloni 37-05.50 35-07.50
5 Robinson, Chandler Landstown Hi 32-11.00 34-00.50
6 Frezzell, Josh Kellam 38-11.75 33-03.25
7 Coffea, Jalen Cox 34-06.00 32-06.25
8 Monser, Nick Cox 31-07.00 31-10.00
9 Curry, JaSean Cox 32-04.00 31-07.50
10 Watts, Xavier Kellam 30-07.00
11 Rorie, Khyzire Landstown Hi 33-00.00 29-05.00
12 Frasier, Jack Kellam 29-04.50
13 Roberto, Christopher Kellam 20-03.00 28-06.00
14 Sargent, Marty Kellam 27-07.00
15 Rios, Gavin Kellam 19-04.00 23-06.00
Event 9 Girls Discus Throw
=========================================================================
Name Year School Seed Finals
=========================================================================
1 Mc Farland, Lauren Landstown Hi 84-08.50 80-10
2 Starling, Caroline Kellam 89-08 78-04
3 Gonzales, Heather Cox 58-00 69-10
4 Settelen, Corinne Kellam 68-08 67-07
5 Jackson, Kyre First Coloni 63-10 66-02.50
6 Whetzal, Taylor Kellam 41-09 65-07
7 Bell, Jordyn First Coloni 69-02 62-04
8 Carter, Jamiya Landstown Hi 69-02.50 62-02
9 Bourgeois, Julienne Cox 56-05 61-04
10 Kliewer, Jacqueline Kellam 47-11 58-07.25
11 Cerda, Juliana Landstown Hi 58-01
12 Liebell, Darcy First Coloni 49-03 56-03
13 Williams, Jamisa Landstown Hi 58-09.50 55-05.50
14 Eppley, Savannah Kellam 47-04 53-04
15 Whetzal, Ashley Kellam 50-01.50
16 Torrence, Raven Kellam 51-07 49-09
17 Ragston, Daijah Landstown Hi 65-09.25 48-02
18 Wijnands, Anja Landstown Hi 44-03.75 41-09
19 Whitcomb, Maya Landstown Hi 53-05 41-07
Event 10 Boys Discus Throw
=========================================================================
Name Year School Seed Finals
=========================================================================
1 Rupert, Braden Landstown Hi 127-02 115-11
2 McPeek, Donovan Landstown Hi 103-11 103-00
3 Adams, Sam First Coloni 102-00 101-07.50
4 Robinson, Chandler Landstown Hi 82-03.25 91-09
5 Monser, Nick Cox 82-02 84-00
6 Curry, JaSean Cox 75-10 83-06
7 Forbes, Zak First Coloni 79-04 78-03
8 Edenfield, Brandon Kellam 80-08 76-06.50
9 Coffea, Jalen Cox 72-01 75-03
10 Frasier, Jack Kellam 72-04.50
11 Sargent, Marty Kellam 70-10
12 Frezzell, Josh Kellam 71-02 70-02.50
13 Butler, Quinton First Coloni 70-00 66-05.50
14 Roberto, Michael Kellam 62-04
15 Finney, Tymon First Coloni 77-08 53-06
Event 11 Girls Pole Vault
=========================================================================
Name Year School Seed Finals
=========================================================================
1 Spataro, Alexandra Landstown Hi 8-00.00 7-06.00
2 Batik, Erin First Coloni 7-06.00 J7-06.00
3 James, Riely First Coloni 7-00.00 7-00.00
-- Eppley, Savannah Kellam 6-00.00 NH
Event 12 Boys Pole Vault
=========================================================================
Name Year School Seed Finals
=========================================================================
1 Delong, Trey First Coloni 13-06.00 13-00.00
2 Ohara, Brexton First Coloni 10-00.00 10-00.00
3 Kane, Kris Landstown Hi 10-00.00 J10-00.00
4 Keyes, Malcolm Landstown Hi 9-06.00 J10-00.00
5 West, Lakin Kellam 9-00.00 9-06.00
6 Outland, Caleb First Coloni 8-06.00 9-00.00
-- Baughman, Gavon First Coloni 8-00.00 NH
Event 13 Girls 4x800 Meter Relay
=========================================================================
School Seed Finals
=========================================================================
1 Landstown High School 'A' 12:20.74 11:15.81
2 Kellam 'A' 9:45.43 12:43.88
Event 14 Boys 4x800 Meter Relay
=========================================================================
School Seed Finals
=========================================================================
1 Kellam 'A' 8:57.27
2 Landstown High School 'A' 9:41.46 9:45.87
Event 15 Girls 100 Meter Hurdles
============================================================================
Name Year School Seed Finals H#
============================================================================
1 Cobbin, Tatyana First Coloni 16.53 16.27 3
2 Hodnett, Zuri First Coloni 17.81 17.07 3
3 Johnson, Zanasia Landstown Hi 16.09 19.32 3
4 Gee, Dymin Kellam 18.56 19.40 3
5 Hutcheson, Chloe Cox 19.67 19.48 3
6 Spear, Sarah Cox 20.41 19.51 2
7 Sy, Mareme Landstown Hi 19.52 19.56 3
8 Montgomery, April Kellam 20.29 19.98 2
9 Thompson, Arione Landstown Hi 20.06 20.43 2
10 Haynes, Jackie Landstown Hi 21.58 20.98 1
11 Hill, Reagan Cox 20.87 21.04 1
12 Kliewer, Jacqueline Kellam 25.83 21.23 1
13 Whetzal, Ashley Kellam 20.69 21.31 2
14 Whetzal, Taylor Kellam 20.73 21.41 2
Event 16 Boys 110 Meter Hurdles
============================================================================
Name Year School Seed Finals H#
============================================================================
1 Smith, Conrad Kellam 17.62 15.96 2
2 Nelson, Ethan Kellam 17.12 16.49 2
3 Green-Jones, Antyreo First Coloni 17.15 16.93 2
4 Hatfield, Ethan Kellam 18.45 17.82 1
5 Weaver, Noah Cox 17.82 18.01 2
6 Butler, Quinton First Coloni 17.43 19.28 2
7 Cohen, Orion Cox 21.47 21.18 1
8 Delasalos, Dylan Kellam 19.54 22.60 1
9 West, Lakin Kellam 20.54 22.70 1
-- Cookson, Deshaun First Coloni DQ 1
Event 17 Girls 100 Meter Dash
============================================================================
Name Year School Seed Finals H#
============================================================================
1 Taylor, Elizabeth First Coloni 12.73 13.00 3
2 Rios, Grace Kellam 13.38 13.43 3
3 Batik, Erin First Coloni 13.66 13.78 3
4 Atchison, Cassidy Cox 14.72 13.88 2
5 Lianos, Amy First Coloni 14.40 14.07 3
6 Williams, Lania Cox 14.26 3
7 Cook, Daijamonet Cox 14.91 14.29 2
8 Eppley, Savannah Kellam 14.44 14.56 3
9 Coins, Brandi First Coloni 14.59 14.62 2
10 McCarthy, Nylah Kellam 15.29 14.67 2
11 Hutchins, Cloe Cox 14.54 14.81 3
12 Harvey-Bolden, Nina First Coloni 14.26 15.28 3
13 Levine, Kylie Cox 16.21 15.97 2
14 Pelitica, McKenna Landstown Hi 16.65 16.09 2
15 Spencer, Zekahria Landstown Hi 16.20 1
16 Vesley, Jacquelyn Cox 16.80 18.34 1
17 Bourgeois, Julienne Cox 19.39 1
Event 18 Boys 100 Meter Dash
============================================================================
Name Year School Seed Finals H#
============================================================================
1 Britt, Eryk First Coloni 11.52 11.36 3
2 Reid, Joey Kellam 11.24 11.44 3
3 Logan-Alexander, Mikey Cox 11.52 11.48 3
4 Suarez, Luis Landstown Hi 11.81 11.80 3
5 Kelley, Ja'shaun First Coloni 12.01 11.84 2
6 Taylor, Cameron Cox 11.88 11.95 3
7 Owens, Tommy First Coloni 12.29 12.11 2
8 Forbes, Zak First Coloni 12.11 12.20 2
9 Copeland, Kobe Kellam 12.00 12.23 2
10 Burks, Odeseion Cox 12.27 12.27 2
11 Frezzell, Josh Kellam 11.76 12.31 3
12 Dabbs, Darek Landstown Hi 12.38 12.42 1
13 Fillmore, James Cox 12.86 12.43 1
14 Aqeel, Damion First Coloni 13.40 12.84 1
15 Cunningham, Frankie Cox 12.35 12.85 1
16 Sykes, Calvin Landstown Hi 12.81 12.88 1
17 Taleon, Mark Cox 12.82 12.92 1
18 Yancey, Aaron Landstown Hi 12.79 12.99 1
19 Watts, Xavier Kellam 12.20 13.01 2
Event 19 Girls 1600 Meter Run
=========================================================================
Name Year School Seed Finals
=========================================================================
1 Vedder, Eileen Kellam 5:11.42 5:31.04
2 Roche, Madison Kellam 5:38.94 5:32.98
3 Cappello, Celia Kellam 5:35.08 5:36.34
4 Schlossberg, Lily Landstown Hi 5:36.38
5 Ceniccola, Christina Kellam 5:45.56 5:39.03
6 Murray, Evelyn First Coloni 5:51.63 5:53.47
7 Lourenco, Zhenja Cox 6:28.73 6:20.09
8 Urwin, Sydey Cox 6:22.12 6:32.79
9 Werve, Samantha Cox 6:35.10 6:34.85
10 Camposeco, Sharon Landstown Hi 7:47.66
Event 20 Boys 1600 Meter Run
============================================================================
Name Year School Seed Finals H#
============================================================================
1 Scherrer, David Cox 4:17.36 4:38.05 2
2 Kirschner, Jackson Kellam 4:39.98 4:42.68 2
3 Beavers, Joshua Kellam 4:41.55 4:49.17 2
4 Soscia, Gavin First Coloni 4:45.10 4:52.70 2
5 Tiggle, Kiyaun Landstown Hi 5:14.80 4:58.77 1
6 Sullivan, Garrett First Coloni 5:04.14 5:03.08 2
7 Redmond, Patrick Landstown Hi 5:16.45 5:03.59 1
8 Rogers, Austin First Coloni 5:06.82 5:03.70 2
9 Barstow, John First Coloni 5:03.45 5:08.25 2
10 Bell, Henry Cox 5:31.20 5:21.25 1
11 Pearne, Max Kellam 5:10.44 5:23.22 1
12 Muniz, Austin Landstown Hi 5:10.00 5:24.42 1
13 Delancy, Dylan Kellam 5:19.44 5:26.84 1
14 Ceniccola, Andrew Kellam 5:27.56 5:27.74 1
15 McSweeny, Clayton Cox 5:43.93 1
16 Shabazz, Yardan Landstown Hi 5:44.97 1
17 Elfelt, Daniel Cox 5:43.68 5:52.11 1
18 Mitchell, Jalen Landstown Hi 6:38.22 6:01.93 1
19 Barlow, Elijah Landstown Hi 6:05.62 1
Event 21 Girls 4x100 Meter Relay
=========================================================================
School Seed Finals
=========================================================================
1 First Colonial 'A' 50.76 51.27
2 Cox 'A' 50.59 51.98
3 Kellam 'A' 54.59 55.12
4 Landstown High School 'A' 52.70 57.01
5 Cox 'B' 56.76 x58.79
Event 22 Boys 4x100 Meter Relay
=========================================================================
School Seed Finals
=========================================================================
1 First Colonial 'A' 45.51 44.91
2 First Colonial 'B' 46.51 x45.76
3 Kellam 'A' 44.56 45.81
4 Cox 'A' 47.27 47.34
5 Landstown High School 'A' 44.33 48.29
6 Kellam 'B' 46.38 x50.39
Event 23 Girls 400 Meter Dash
============================================================================
Name Year School Seed Finals H#
============================================================================
1 Majette, Daejah First Coloni 1:00.21 1:00.70 2
2 Jones, Taylor Kellam 1:00.23 1:00.75 2
3 Scherrer, Marina Cox 1:04.99 1:04.19 2
4 Lawing, Bridgette Kellam 1:05.55 1:04.63 2
5 Mason, Anna Cox 1:11.79 2
6 Hill, Reagan Cox 1:15.21 1:14.17 2
Event 24 Boys 400 Meter Dash
============================================================================
Name Year School Seed Finals H#
============================================================================
1 Logan-Alexander, Mikey Cox 52.65 50.26 4
2 Knight, Hasani Landstown Hi 51.35 50.29 4
3 Haskett, Lugman Landstown Hi 52.81 2
4 Jennings, Jalean Landstown Hi 52.96 2
5 Suarez, Luis Landstown Hi 55.72 53.60 4
6 Neves, Deven Kellam 53.54 54.02 4
7 West, Ashby Kellam 55.41 55.29 4
8 Wilczynski, Brian Kellam 56.44 55.50 4
9 Taylor, Cameron Cox 52.81 55.91 4
10 McGarry, Jack Cox 57.43 55.99 3
11 Spencer, Noah Landstown Hi 56.07 56.94 4
12 Kline, Brandon Cox 56.64 57.24 3
13 Byrum, Tanner Kellam 56.44 57.68 3
14 Wermers, Josh Cox 57.63 57.87 3
15 Sawyer, Juh-Daar First Coloni 58.31 58.57 2
16 Sawyer, Jordan Landstown Hi 58.29 59.20 3
17 Hartman, Collin Kellam 57.30 59.45 3
18 Idlebird, Emmanuel Landstown Hi 59.23 59.87 2
19 Diaz, Emil Cox 1:02.22 1:02.04 2
20 Mejia, Alex Kellam 59.57 1:04.28 2
Event 25 Girls 300 Meter Hurdles
============================================================================
Name Year School Seed Finals H#
============================================================================
1 Hodnett, Zuri First Coloni 51.44 48.89 3
2 Williams, Lania Cox 54.95 51.83 3
3 Gay, Kailah First Coloni 55.16 52.82 3
4 Spencer, Zekahria Landstown Hi 49.58 53.06 3
5 Spear, Sarah Cox 57.49 53.60 2
6 Sy, Mareme Landstown Hi 56.65 55.20 2
7 Gee, Dymin Kellam 54.28 56.26 3
8 Montgomery, April Kellam 57.32 56.85 2
9 Thompson, Arione Landstown Hi 57.47 1
10 Johnson, Zanasia Landstown Hi 47.91 57.71 3
11 Haynes, Jackie Landstown Hi 1:02.70 1:03.91 2
12 Whetzal, Taylor Kellam 1:05.56 1:06.08 1
13 Kliewer, Jacqueline Kellam 1:11.05 1:06.13 1
14 Whetzal, Ashley Kellam 1:03.68 1:06.66 2
Event 26 Boys 300 Meter Hurdles
============================================================================
Name Year School Seed Finals H#
============================================================================
1 Nelson, Ethan Kellam 43.88 43.22 2
2 Weaver, Noah Cox 45.20 44.05 2
3 Green-Jones, Antyreo First Coloni 44.31 44.13 2
4 Ortiz, Antonio Landstown Hi 46.87 45.47 1
5 Smith, Conrad Kellam 43.64 47.43 2
6 Hatfield, Ethan Kellam 44.78 48.17 2
7 Cohen, Orion Cox 51.20 48.88 1
8 West, Lakin Kellam 49.84 51.88 1
9 Delasalos, Dylan Kellam 47.44 52.48 1
Event 27 Girls 800 Meter Run
============================================================================
Name Year School Seed Finals H#
============================================================================
1 Vedder, Eileen Kellam 2:22.56 2:27.41 2
2 Stewart, Skye Landstown Hi 2:31.41 2:31.83 2
3 Ceniccola, Christina Kellam 2:34.98 2:32.95 2
4 Roche, Madison Kellam 2:34.44 2:35.93 2
5 Ward, Ariyana Landstown Hi 2:29.17 2:36.22 2
6 Gibson, Deven Landstown Hi 2:43.15 2:37.25 2
7 Murray, Evelyn First Coloni 2:41.16 2:39.67 2
8 Deaver, Bailey Cox 2:44.67 2:39.70 1
9 Roark, Lily Cox 2:38.96 2:40.28 2
10 Kraemer, Marie Cox 2:43.65 2:40.47 2
11 Duchesne, Agathe Cox 2:43.77 2:41.31 2
12 Brown, Haley Cox 2:52.64 2:49.15 1
13 Parker-Ashe, Jordan Cox 2:53.00 2:49.97 1
14 Burrow, Naya Landstown Hi 2:51.19 2:52.90 1
15 Moore, Alexandra Kellam 2:54.56 2:53.78 1
16 Shattuck, Abby Landstown Hi 3:05.22 3:02.53 1
17 Zourou, Andrea Landstown Hi 3:03.84 1
18 Settelen, Corinne Kellam 3:06.49 3:06.32 1
Event 28 Boys 800 Meter Run
============================================================================
Name Year School Seed Finals H#
============================================================================
1 McClendon, Mason First Coloni 2:00.62 1:57.25 2
2 Scherrer, David Cox 1:58.07 1:57.40 2
3 Neves, Brian Kellam 2:04.18 2:06.63 2
4 Fitzpatrick, Joel Kellam 2:11.57 2:11.11 2
5 Martin *, Nick Cox 2:16.63 2:13.34 2
6 Smith, Reese Cox 2:15.36 2:13.40 2
7 Soscia, Gavin First Coloni 2:11.62 2:13.61 2
8 Beavers, Joshua Kellam 2:06.49 2:14.31 2
9 Roberto, Christopher Kellam 2:13.60 2:15.06 2
10 Elfelt, Nick Cox 2:15.64 2:15.50 2
11 Chamberlin, Colby Cox 2:15.64 2:16.26 2
12 Rogerson, Mark Cox 2:17.00 2:19.77 2
13 Felix, David Landstown Hi 2:21.94 1
14 Cephus, Christian Kellam 2:23.26 2:25.74 1
15 Delancy, Dylan Kellam 2:26.44 2:26.40 1
16 Chewning, Matthew Landstown Hi 2:36.90 1
17 Shabazz, Yardan Landstown Hi 2:27.79 2:38.20 1
18 Wheaton, Tre Landstown Hi 2:43.79 2:46.57 1
19 Fisk, Devon Kellam 2:35.65 2:47.23 1
Event 29 Girls 200 Meter Dash
============================================================================
Name Year School Seed Finals H#
============================================================================
1 Cobbin, Tatyana First Coloni 27.45 27.24 3
2 Harper, Ta'Nyah First Coloni 28.31 27.79 3
3 Jones, Taylor Kellam 27.59 28.77 3
4 Stephens, Jaymesia Landstown Hi 31.00 29.90 2
5 Rios, Grace Kellam 29.22 30.01 3
6 Eppley, Savannah Kellam 32.40 30.12 2
7 Campisi, Zoe Cox 30.15 1
8 Hankle, Hannah Kellam 31.45 30.42 2
9 Pham, Marina Cox 30.82 30.60 2
10 McCarthy, Nylah Kellam 31.04 30.74 2
11 Kamzura, Piper Cox 30.82 1
12 Mason, Anna Cox 30.79 31.81 2
13 Marshall, Alexa Cox 32.47 32.67 1
14 Levine, Kylie Cox 32.75 1
15 Moore, Alexandra Kellam 32.18 32.76 2
16 Norman, Sage Landstown Hi 33.68 33.45 1
17 Pelitica, McKenna Landstown Hi 35.47 34.25 1
Event 30 Boys 200 Meter Dash
============================================================================
Name Year School Seed Finals H#
============================================================================
1 Reid, Joey Kellam 22.92 23.30 4
2 Auzenne, Tyrone Landstown Hi 24.58 2
3 Cookson, Malique First Coloni 24.12 24.62 4
4 Burks, Odeseion Cox 24.61 24.74 4
5 Roberts, Drean First Coloni 25.12 24.76 3
6 Copeland, Kobe Kellam 24.84 25.13 3
7 Spencer, Noah Landstown Hi 26.49 25.22 3
8 Dabbs, Darek Landstown Hi 25.24 1
9 Starks, Lucas Landstown Hi 25.26 1
10 Frezzell, Josh Kellam 23.56 25.30 4
11 Adams, Sam First Coloni 25.73 25.47 3
12 Porter, Aaron Landstown Hi 25.51 1
13 Neves, Deven Kellam 24.03 25.53 4
14 West, Ashby Kellam 25.54 25.60 3
15 Watts, Xavier Kellam 25.43 26.54 3
16 Yancey, Aaron Landstown Hi 26.60 1
17 Young, Jaiden Kellam 25.56 26.65 3
18 Fillmore, James Cox 27.34 26.86 2
19 Cunningham, Frankie Cox 26.71 27.10 2
20 Maglorie, McCulley Cox 27.45 27.12 2
21 Taleon, Mark Cox 26.91 27.35 2
22 Anteneh, Amanuel Cox 32.43 32.47 2
23 Harrington, Ryan Cox 33.03 34.59 2
Event 31 Girls 3200 Meter Run
=========================================================================
Name Year School Seed Finals
=========================================================================
1 Cappello, Celia Kellam 13:00.50 12:37.02
Event 32 Boys 3200 Meter Run
=========================================================================
Name Year School Seed Finals
=========================================================================
1 Nelson, Corjay Kellam 10:47.12 10:45.12
2 Ratzlaff, Barrett Kellam 11:26.40 10:48.07
3 Kirschner, Jackson Kellam 10:17.26 10:55.22
4 Sullivan, Garrett First Coloni 11:18.04 11:01.46
5 Peterson, Kyle Landstown Hi 11:01.72
6 Valenzuela, Daniel Landstown Hi 10:07.88 11:01.82
7 Rogers, Austin First Coloni 11:30.40 11:08.56
8 Mikovits, John Kellam 10:54.23 11:29.18
9 Ceniccola, Andrew Kellam 11:46.74 11:54.14
10 Pearne, Max Kellam 12:06.00 11:55.48
11 Barstow, John First Coloni 11:24.23 12:07.24
Event 33 Girls 4x400 Meter Relay
=========================================================================
School Seed Finals
=========================================================================
1 Kellam 'A' 4:16.44 4:18.28
2 First Colonial 'A' 4:36.23 4:19.14
3 Cox 'A' 4:43.92
4 Landstown High School 'A' 4:21.09 4:45.87
5 Kellam 'B' 4:26.40 x5:05.49
Event 34 Boys 4x400 Meter Relay
=========================================================================
School Seed Finals
=========================================================================
1 Landstown High School 'A' 3:40.48 3:34.86
2 First Colonial 'A' 3:48.01 3:42.91
3 Kellam 'A' 3:41.89 3:43.56
4 Cox 'A' 3:56.59
5 Kellam 'B' 3:47.89 x3:57.01
Women - Team Rankings - 17 Events Scored
===============================================================================
1) First Colonial 84 2) Kellam 80
3) Landstown High School 50 4) Cox 30
Men - Team Rankings - 17 Events Scored
===============================================================================
1) Landstown High School 79 2) Kellam 72
3) First Colonial 71 4) Cox 36