Centreville, South Lakes, Langley & RE Lee

Alexandria, VA
Hosted by Chantilly

Complete Results

Centreville, South Lakes, Langley & RE Lee - 1/20/2018 9:22:38 PM
                  Episcopal HS, Alexandria, VA                   

              Varsity Girls 4x800 Meter Relay               
============================================================
    Team                                          Time   Pts
------------------------------------------------------------
  1 Robert E. Lee (Springfield) A            11:31.54      6
  2 Centreville A                            11:53.94      4
  3 South Lakes A                            13:03.94      2

               Varsity Boys 4x800 Meter Relay               
============================================================
    Team                                          Time   Pts
------------------------------------------------------------
  1 Langley A                                 9:41.14      6
  2 South Lakes A                             9:41.74      4
  3 Centreville A                            10:13.14      2
  4 Robert E. Lee (Springfield) A            10:21.94       

                 Varsity Girls 55 Meter Hurdles                  
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Shanay Evans-Holmes   10 Robert E. Lee (Sprin    10.34      6
  2 Amy Wen               12 Langley                 10.54      4
  3 Caroline Vinter       12 Centreville             10.64    2.5
  3 Doussou Koroma         9 Centreville             10.64    2.5
  5 Johanna Alvarado      12 Robert E. Lee (Sprin    10.84      1

                  Varsity Boys 55 Meter Hurdles                  
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Cameron Edgington     12 Langley                  8.34      6
  2 Robert Hamilton       11 Langley                  8.74      4
  3 Paul Anderson            Centreville              9.24      3
  4 Chauncey Chambers     12 Robert E. Lee (Sprin     9.34      2
  5 Bakai Koroma          10 Centreville              9.94      1

                   Varsity Girls 55 Meter Dash                   
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Nia James              9 Centreville              7.84      6
  2 Megan Allison         12 South Lakes              8.14      4
  3 Cassandra Reis        11 Langley                  8.24      3
  4 Doussou Koroma         9 Centreville              8.34      2
  5 Evelyn Munsterman     12 Centreville              8.54      1

                   Varsity Boys 55 Meter Dash                    
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Blaine Ashton         12 Robert E. Lee (Sprin     6.74      5
  1 Christopher Cheng      9 Langley                  6.74      5
  3 Gabriel Lopez Cartage 12 Langley                  7.04      3
  4 Matt Rubin            11 Langley                  7.14      2
  5 Derek Heiyne          11 Centreville              7.14      1
  6 Paul Anderson            Centreville              7.24       

              Varsity Girls 4x200 Meter Relay               
============================================================
    Team                                          Time   Pts
------------------------------------------------------------
  1 Langley A                                 1:57.84      6
  2 South Lakes A                             2:04.04      4
  3 Robert E. Lee (Springfield) A             2:16.24      2

               Varsity Boys 4x200 Meter Relay               
============================================================
    Team                                          Time   Pts
------------------------------------------------------------
  1 Langley A                                 1:37.14      6
  2 South Lakes A                             1:42.84      4
  3 Robert E. Lee (Springfield) A             1:44.44      2

                  Varsity Girls 1600 Meter Run                   
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Frankie Delmolino     10 South Lakes           6:00.14      6
  2 Debora Calles         10 Robert E. Lee (Sprin  6:01.14      4
  3 Olivia Cochis         10 South Lakes           6:12.54      3
  4 Tiffany Longo         10 Robert E. Lee (Sprin  6:13.24      2
  5 Grace Shippen         10 Robert E. Lee (Sprin  6:23.54      1
  6 Charlotte Hoelzl      10 South Lakes           6:25.04       

                   Varsity Boys 1600 Meter Run                   
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Andy Taylor            9 South Lakes           5:00.04      6
  2 Forrest Johnston      11 Langley               5:05.84      4
  3 Mark Wilson           12 Langley               5:11.44      3
  4 Caleb Lee             10 Centreville           5:11.64      2
  5 Liam Lawrence         11 South Lakes           5:13.54      1

                  Varsity Girls 500 Meter Dash                   
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Maya Snyder           10 Langley               1:25.94      6
  2 Olivia Abbey          10 South Lakes           1:26.44      4
  3 Taaj Perkins          10 Robert E. Lee (Sprin  1:29.14      3
  4 Arielle Moore          9 Langley               1:29.64      2
  5 Nathalie Schmanske     9 Langley               1:35.94      1
  6 Yakobson                 South Lakes           1:43.94       

                   Varsity Boys 500 Meter Dash                   
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Boris Topalov         12 Langley               1:14.24      6
  2 Cameron Arthur        12 Robert E. Lee (Sprin  1:15.14      4
  3 Cameron Edgington     12 Langley               1:15.84      3
  4 Ben Martin            11 Centreville           1:17.14      2
  5 Matthew Thies         12 Langley               1:23.24      1
  6 Mohamed Hassan        12 South Lakes           1:23.34       

                  Varsity Girls 1000 Meter Run                   
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Anna Spear            11 Langley               3:09.14      6
  2 Kathryn Moran          9 Robert E. Lee (Sprin  3:25.14      4
  3 Abigail Granberg       9 Centreville           3:29.44      3
  4 Emily Treacy          10 Langley               3:29.64      2
  5 Jorden Harrity        11 Centreville           3:47.84      1
  6 Eve Heisel            10 Langley               3:48.44       

                   Varsity Boys 1000 Meter Run                   
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Joseph Kordziel       10 Langley               2:53.84      6
  2 Zachary Crumes        10 Langley               3:01.34      4
  3 Alex Lawson           11 South Lakes           3:01.74      3
  4 Stephen Esse          10 South Lakes           3:03.74      2
  5 Evan Luczko           11 South Lakes           3:08.04      1
  6 Mark Wilson           12 Langley               3:09.14       

                  Varsity Girls 300 Meter Dash                   
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Emily Treacy          10 Langley                 45.94      6
  2 Ceara Badio           12 Centreville             47.54      4
  3 Samantha Spaid        10 Langley                 48.34    2.5
  3 Doussou Koroma         9 Centreville             48.34    2.5
  5 Nia James              9 Centreville             48.74      1
  5 Caroline Keys         10 Langley                 48.74       

                   Varsity Boys 300 Meter Dash                   
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Chauncey Chambers     12 Robert E. Lee (Sprin    37.74      6
  2 Oserman Ibadin        11 Centreville             39.84      4
  3 Robert Hamilton       11 Langley                 40.44      3
  4 Nick Meyer            12 Robert E. Lee (Sprin    40.94      2
  5 Durbhati                 Centreville             41.04      1
  6 Jonathan Luu          11 South Lakes             41.34       

                  Varsity Girls 3200 Meter Run                   
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Lilly Fowler           9 Langley              12:11.74      6
  2 Claire Johnson         9 Langley              13:10.94      4
  3 Sarah Buckingham      12 Langley              13:11.04      3

                   Varsity Boys 3200 Meter Run                   
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Trevor Serrano        10 Centreville          10:59.14      6
  2 Anderson Hauptli      10 Langley              11:12.54      4
  3 Alejo Cobos           10 Centreville          11:20.14      3
  4 Mark Wilson           12 Langley              11:40.14      2
  5 Asa Cumming            9 Robert E. Lee (Sprin 12:09.24      1
  6 Aiden Najjar-Pope      9 Robert E. Lee (Sprin 12:10.34       

              Varsity Girls 4x400 Meter Relay               
============================================================
    Team                                          Time   Pts
------------------------------------------------------------
  1 Langley A                                 4:17.54      6
  2 South Lakes A                             4:57.04      4

               Varsity Boys 4x400 Meter Relay               
============================================================
    Team                                          Time   Pts
------------------------------------------------------------
  1 South Lakes A                             3:56.64      6
  2 Langley A                                 4:06.44      4
  3 South Lakes B                             4:13.74       

                     Varsity Girls Long Jump                     
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Samantha Spaid        10 Langley              15-08.00      6
  2 Danna Valey           10 Robert E. Lee (Sprin 14-01.00      4
  3 Amy Wen               12 Langley              14-00.00      3
  4 Eliza Futa            12 Centreville          13-10.00      2
  5 Katherine French      12 Centreville          13-09.00      1
  6 Amani Gibbs           10 Centreville          13-08.50       

                     Varsity Boys Long Jump                      
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Chauncey Chambers     12 Robert E. Lee (Sprin 20-06.00      6
  2 Jordan Reiser         11 Centreville          19-02.50      4
  3 Christopher Cheng      9 Langley              18-10.00      3
  4 Faroun                   South Lakes          18-01.00      2
  5 Matt Rubin            11 Langley              18-00.00      1
  6 Derek Heiyne          11 Centreville          17-08.00       

                    Varsity Girls Triple Jump                    
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Shanay Evans-Holmes   10 Robert E. Lee (Sprin 29-10.00      6
  2 Ashley Lacy           10 Robert E. Lee (Sprin 29-01.00      4
  3 Maggie Bellaschi      12 Langley              28-07.50      3
  4 Danna Valey           10 Robert E. Lee (Sprin 27-05.50      2
  5 Katherine French      12 Centreville          26-04.50      1

                    Varsity Boys Triple Jump                     
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Zachary Sutton        11 Langley              39-06.00      6
  2 Tahir Langrand           South Lakes          36-05.00      4
  3 Forrest Johnston      11 Langley              35-10.50      3
  4 Johnny Sun            12 South Lakes          34-04.00      2
  5 Adam Taffel           11 Langley              34-01.25      1
  6 Justin Heo             9 Robert E. Lee (Sprin 33-06.00       

                     Varsity Girls High Jump                     
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Samantha Van Haaren   11 South Lakes           4-09.00      5
  1 Haley Richardson      10 Langley               4-09.00      5
  3 Caroline Keys         10 Langley               4-06.00      3
  4 Poustore                 Langley               4-06.00      2
  5 Arielle Moore          9 Langley               4-06.00       

                     Varsity Boys High Jump                      
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Cameron Edgington     12 Langley               5-10.00      6
  2 Derek Heiyne          11 Centreville           5-08.00      4
  3 Mohamed Hassan        12 South Lakes           5-06.00      3
  4 Jim Keys              12 Langley               5-05.00      2
  5 Paul Anderson            Centreville           5-05.00      1
  5 Robert Hamilton       11 Langley               5-05.00       
 NH Jordan Reiser         11 Centreville                NH       
 NH Justin Heo             9 Robert E. Lee (Sprin       NH       
 NH Wesley Grayer          9 Robert E. Lee (Sprin       NH       
 NH Tahir Langrand           South Lakes                NH       
 NH Will Shapiro          11 South Lakes                NH       

                    Varsity Girls Pole Vault                     
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Hannah Richardson     10 Langley               9-03.00      6
  2 Amy Wen               12 Langley               9-03.00      4
  3 Ashley Zhang          12 Langley               8-03.00      3
  4 Olivia Abbey          10 South Lakes           6-09.00      2

                     Varsity Boys Pole Vault                     
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Asher Levy-Myers      12 South Lakes          11-09.00      6
  2 Alex Surratt          11 Langley              11-09.00      4
  3 Mikko Laquindanum     12 South Lakes          10-09.00      3
  4 Thomas Miner          11 Langley              10-03.00      2
  5 Kareem Jamal           9 Langley               8-09.00      1
  6 Anton Coghlan         12 South Lakes           8-09.00       
  7 Ryker Bendewald       10 Langley               8-09.00       

                     Varsity Girls Shot Put                      
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Jamie Richards        12 South Lakes          33-06.00      6
  2 Megan Allison         12 South Lakes          31-01.00      4
  3 Madeline Tran         11 Langley              28-08.00      3
  4 Molly Shapiro          9 South Lakes          25-09.50      2
  5 Victoria Meyer        10 Robert E. Lee (Sprin 24-01.00      1
  6 Caroline Simone       10 Langley              23-00.00       
  7 Mallory Langpaul      12 Langley              22-07.00       
  8 Claire Johnson         9 Langley              20-07.00       
  9 Sharer                10 Centreville          19-00.00       
 10 L Oppong                 Centreville          17-00.00       

                      Varsity Boys Shot Put                      
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Mark   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Ronak Cuthill         12 South Lakes          45-06.00      6
  2 Gavin Thomas          11 Centreville          41-09.00      4
  3 Andrew Delgado        11 South Lakes          40-07.00      3
  4 Kennedy Ampong        12 Robert E. Lee (Sprin 39-07.00      2
  5 M Akbalou                South Lakes          39-04.00      1
  6 Zachary Sutton        11 Langley              38-06.00       
  7 Ragelio Guerro        11 Centreville          37-04.25       
  8 Jim Keys              12 Langley              36-04.00       
  9 Brock Assel           12 Centreville          36-03.50       
 10 Drew Tomczyk          10 Robert E. Lee (Sprin 35-02.50       
 11 Jon Lister            12 South Lakes          34-06.50       
 12 Mohammed EL- Rashid   11 Centreville          32-07.00       
 13 Mayes                  9 Robert E. Lee (Sprin 32-05.75       
 14 Renato Roncal         12 South Lakes          31-01.75       
 15 Joseph                10 Langley              30-01.00       
 16 Noah Taffel           11 Langley              29-04.25       
 17 Brody Lloyd           11 South Lakes          29-00.50       
 18 Christopher Cheng      9 Langley              28-09.00       
 19 Jason Galo            10 Robert E. Lee (Sprin 28-08.00       
 20 Moreno                   South Lakes          27-09.00       
 21 Jung                  11 Centreville          24-02.50       
 22 Nima Razavi           10 Langley              22-10.00       



          Varsity Girls Team Scores (15 Events Scored)           
==========================================================================
    Team                        Pts    Spr  Dst  Hrd  Rel  Thr  Jmp  Oth 
--------------------------------------------------------------------------
  1 Langley                    95.5   20.5  21    4   12    3   35    0  
  2 Robert E. Lee (Springfiel   46      3   11    7    8    1   16    0  
  2 South Lakes                 46      8    9    0   10   12    7    0  
  4 Centreville                33.5   16.5   4    5    4    0    4    0  


           Varsity Boys Team Scores (15 Events Scored)           
==========================================================================
    Team                        Pts    Spr  Dst  Hrd  Rel  Thr  Jmp  Oth 
--------------------------------------------------------------------------
  1 Langley                     101    23   23   10   16    0   29    0  
  2 South Lakes                 57      0   13    0   14   10   20    0  
  3 Centreville                 38      8   11    4    2    4    9    0  
  4 Robert E. Lee (Springfiel   30     17    1    2    2    2    6    0