Potomac Falls Results
Girls | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
100 Meter Dash | |||||
12.45 | Amaya Johnson | 3rd | Finals H4 | Complete Results | |
13.73 | Nadia Faour | 17th | Finals H2 | Complete Results | |
14.40 | SB | Josie Owusu | 25th | Finals H1 | Complete Results |
200 Meter Dash | |||||
25.52 | Amaya Johnson | 3rd | Finals H4 | Complete Results | |
28.99 | SB | Nadia Faour | 16th | Finals H2 | Complete Results |
30.17 | Josie Owusu | 22nd | Finals H1 | Complete Results | |
400 Meter Dash | |||||
1:07.19 | SB | Kaitlyn Olia | 13th | Finals H2 | Complete Results |
1:07.62 | SB | Natalie Davis | 15th | Finals H1 | Complete Results |
800 Meter Run | |||||
2:31.70 | SB | Kelly Mogensen | 10th | Finals H2 | Complete Results |
2:38.96 | SB | Amelia Gay | 21st | Finals H1 | Complete Results |
2:41.88 | SB | Tyler Means | 22nd | Finals H1 | Complete Results |
1600 Meter Run | |||||
5:54.09 | SB | Caroline Koon | 14th | Finals H1 | Complete Results |
5:56.63 | SB | Gaby Zydallis | 18th | Finals H1 | Complete Results |
6:14.88 | SB | Haley Huchler | 22nd | Finals H1 | Complete Results |
3200 Meter Run | |||||
11:46.29 | SB | Izi Belogay | 6th | Finals H1 | Complete Results |
12:27.69 | Erin Olia | 15th | Finals H1 | Complete Results | |
100 Meter Hurdles | |||||
19.46 | Sarah Holz | 11th | Finals H2 | Complete Results | |
4x100 Meter Relay | |||||
56.97 | Relay Team | 6th | Finals H1 | Complete Results | |
4x400 Meter Relay | |||||
4:22.52 | SB | Relay Team | 2nd | Finals H1 | Complete Results |
4x800 Meter Relay | |||||
10:28.35 | SB | Relay Team | 4th | Finals H1 | Complete Results |
Long Jump | |||||
13-11 | SB | Nadia Faour | 19th | Finals H1 | Complete Results |
Discus | |||||
81-3 | SB | Delali Nutekpor | 8th | Finals H1 | Complete Results |
76-9.5 | Josie Owusu | 13th | Finals H1 | Complete Results | |
74-1 | SB | Angelic Gamez | 15th | Finals H1 | Complete Results |
Shot Put | |||||
31-5 | Josie Owusu | 4th | Finals H1 | Complete Results | |
22-11.25 | Delali Nutekpor | 16th | Finals H1 | Complete Results | |
21-7 | Angelic Gamez | 19th | Finals H1 | Complete Results | |
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
100 Meter Dash | |||||
11.15 | Robert Allen | 2nd | Finals H3 | Complete Results | |
11.18 | SB | Tyler Pride | 3rd | Finals H3 | Complete Results |
12.49 | Dj Namay | 21st | Finals H2 | Complete Results | |
200 Meter Dash | |||||
22.52 | Bryson Riddick | 1st | Finals H5 | Complete Results | |
23.23 | SB | Robert Allen | 8th | Finals H5 | Complete Results |
24.58 | SB | Nick Hesson | 30th | Finals H1 | Complete Results |
400 Meter Dash | |||||
49.88 | Bryson Riddick | 1st | Finals H3 | Complete Results | |
800 Meter Run | |||||
2:03.99 | SB | Kian Gheta | 9th | Finals H1 | Complete Results |
2:06.88 | Aidan Mott | 14th | Finals H2 | Complete Results | |
1600 Meter Run | |||||
4:39.47 | SB | Charles Groscup | 8th | Finals H2 | Complete Results |
4:53.11 | SB | Isaac Cabral | 18th | Finals H1 | Complete Results |
3200 Meter Run | |||||
10:33.73 | SB | Anthony Panagides | 16th | Finals H1 | Complete Results |
10:42.33 | Scott Mogensen | 18th | Finals H1 | Complete Results | |
10:53.83 | SB | Ryan Fedei | 19th | Finals H1 | Complete Results |
110 Meter Hurdles | |||||
14.22 | Tyler Pride | 1st | Finals H3 | Complete Results | |
16.67 | Lester Bryant III | 10th | Finals H2 | Complete Results | |
300 Meter Hurdles | |||||
39.53 | Tyler Pride | 1st | Finals H3 | Complete Results | |
41.96 | SB | Karl Holsomback | 7th | Finals H3 | Complete Results |
42.39 | SB | Lester Bryant III | 9th | Finals H2 | Complete Results |
4x100 Meter Relay | |||||
45.62 | Relay Team | 4th | Finals H1 | Complete Results | |
4x400 Meter Relay | |||||
3:30.93 | Relay Team | 2nd | Finals H1 | Complete Results | |
4x800 Meter Relay | |||||
8:18.48 | Relay Team | 4th | Finals H1 | Complete Results | |
High Jump | |||||
6-5 | Tyler Pride | 2nd | Finals H1 | Complete Results | |
Long Jump | |||||
22-1.75 | Tyler Pride | 1st | Finals H1 | Complete Results | |
18-9.75 | Enoch Okantey | 18th | Finals H1 | Complete Results | |
18-9.25 | Nick Hesson | 19th | Finals H1 | Complete Results | |
Triple Jump | |||||
42-11.5 | SB | Tyler Pride | 3rd | Finals H1 | Complete Results |
41-3 | SB | Lester Bryant III | 7th | Finals H1 | Complete Results |
39-6.5 | SB | Enoch Okantey | 9th | Finals H1 | Complete Results |
Discus | |||||
139-1 | Robert Allen | 1st | Finals H1 | Complete Results | |
87-9.5 | Ejiba Mpanya | 19th | Finals H1 | Complete Results | |
77-0 | Miles Lipscomb | 21st | Finals H1 | Complete Results | |
Shot Put | |||||
44-6.25 | Robert Allen | 3rd | Finals H1 | Complete Results | |
39-7.25 | Miles Lipscomb | 11th | Finals H1 | Complete Results | |
37-7 | SB | Nick Hesson | 15th | Finals H1 | Complete Results |