Grassfield Invitational 2019

Chesapeake, VA

Prelims - Boys 100m Dash

    
    
 Atlantic Coast Timing Systems - Contractor License 
             2019 Grassfield Invitational - 5/11/2019              
                      Grassfield High School                       
 
Event 20  Boys 100 Meter Dash
================================================================   
    Name                    Year School                 Prelims    
================================================================   
Heat  1 Preliminaries                                              
  1 Martin, Hunter               Atlantic Sho             11.45    
  2 Wingate, Savion              Nansemond River          11.59    
  3 Kelley, Ja'shaun             First Colonial           11.89    
  4 Cuffee, Kadari               Grassfield               12.03    
  5 Smith Jr., Anthony           Grassfield               12.29    
  6 Jones, Julius                Hickory High School      12.46    
  7 Tucker, Paul                 Grassfield               12.61    
 -- McNair, Dominique            Lake Taylor                DNS    
Heat  2 Preliminaries                                              
  1 Britt, Eryk                  First Colonial           11.38    
  2 Outten, Maurice              I.C. Norcom              11.42    
  3 Cuffee, A'Rin                Atlantic Sho             11.72    
  4 Cromwell-Young, James        Green Run                11.98    
  5 Lance, Jaden                 Atlantic Sho             12.06    
  6 Gibbs, Jamon                 Kempsville H             12.44    
  7 Jones, Isaiah                Hickory High School      15.95    
 -- Allen, Isaiah                Grassfield                 DNS    
Heat  3 Preliminaries                                              
  1 Whyte, Aiden                 Heritage (Ne             11.33q   
  2 Bailey, Hunter               Hickory High School      11.74    
  3 Beamon, Khalil               Grassfield               11.79    
  4 Hill, Jasper                 Woodrow Wilson           11.93    
  5 Bridges, DeAnte              Western Bran             12.27    
 -- Johnson, Shamar              Northampton                 FS    
 -- Jones, Larry                 Great Bridge               DNS    
 -- Cruz, Carlos                 Hickory High School        DNS    
Heat  4 Preliminaries                                              
  1 Ricks, Joshua                Green Run                11.26q   
  2 Defreitas, Oliver            Green Run                11.41    
  3 Lafon, Jared                 Grassfield               11.63    
  4 Gray, John                   I.C. Norcom              11.73    
  5 Brooks, Brevon               Great Bridge             11.79    
  6 Brackley, Tristan            Hickory High School      12.04    
  7 Jennings, Sabir              Bayside High School      12.41    
 -- Clay, Cameron                Hickory High School        DNS    
Heat  5 Preliminaries                                              
  1 Etheridge, Mario             Green Run                11.49    
  2 Bynum, Wanyea                Woodrow Wilson           11.51    
  3 Jones, Justin                Atlantic Sho             12.26    
  4 Hernandez, Frankie           Hickory High School      12.45    
  5 DeBerry, Jaden               Nansemond River          13.17    
  6 Lightfoot, Jake              Hickory High School      13.39    
 -- Stevens, Jaylan              Western Bran               DNS    
 -- DeLoatch, Rahim              Great Bridge               DNS    
Heat  6 Preliminaries                                              
  1 Crenshaw, Tru                Booker T. Wa             11.07q   
  2 Burgess, Tristian            Grassfield               11.13q   
  3 Alexander, Izaiah            Lake Taylor              11.90    
  4 Walston, Vashon              Bayside High School      12.22    
  5 Mercado, Alexander           Booker T. Wa             13.08    
 -- Cordova, Jose                Grassfield                 DNS    
 -- Dunlap, Demonte              I.C. Norcom                DNS    
 -- Kelly, Finn                  Broadwater Academy         DNS    
Heat  7 Preliminaries                                              
  1 Towns, Kevin                 Booker T. Wa             11.34    
  2 Elliott, Xavier              Indian River             11.43    
  3 Robinson, Nation             Heritage (Ne             12.04    
  4 Lightbourne Jr., Ryan        Maury High School        12.08    
  5 Raphael, Jude                Kempsville H             12.40    
 -- Whitaker, Shawn              Maury High School          DNS    
 -- Powdar, Kurt                 Oscar Smith                DNS    
 -- Foskey, Jai                  Grassfield                 DNS    
Heat  8 Preliminaries                                              
  1 Scott, Rashad                Kempsville H             11.47    
  2 Harrison, Jeru               Lake Taylor              11.52    
  3 Pulliam, Dontail             Grassfield               11.80    
  4 Cooper, Devante              Great Bridge             11.92    
  5 Mosley, Devin                Heritage (Ne             12.01    
 -- Pogue, Daniel                First Colonial             DNS    
 -- Gustafson, Gunnar            Broadwater Academy         DNS    
 -- Blair, Aiden                 Broadwater Academy         DNS    
Heat  9 Preliminaries                                              
  1 Highter, Tony                Indian River             11.21q   
  2 Prunty, Karon                I.C. Norcom              11.25q   
  3 Beasley, Christopher         Maury High School        11.33q   
  4 Shorter, Jaden               Western Bran             11.98    
  5 Coombs, Craig                Nansemond River          12.71    
  6 Flowers, Brian               Nansemond River          12.86    
 -- Hopkins, Jamal               Heritage (Ne               DNS    
Heat  10 Preliminaries                                             
  1 Evans, Abraham               Bayside High School      11.06q   
  2 Epps, Amir                   Western Bran             11.62    
  3 Rodgers, Eric                Bayside High School      11.73    
  4 Raphael, Josiah              Kempsville H             12.15    
  5 Gay, Jikee                   Nansemond River          12.49    
  6 Brickhouse, Michael          Broadwater Academy       12.90    
 -- Adams, Sam                   First Colonial             DNS    
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries                                                      
  1 Evans, Abraham               Bayside High School      11.06q 10
  2 Crenshaw, Tru                Booker T. Wa             11.07q  6
  3 Burgess, Tristian            Grassfield               11.13q  6
  4 Highter, Tony                Indian River             11.21q  9
  5 Prunty, Karon                I.C. Norcom              11.25q  9
  6 Ricks, Joshua                Green Run                11.26q  4
  7 Beasley, Christopher         Maury High School        11.33q  9
  8 Whyte, Aiden                 Heritage (Ne             11.33q  3
  9 Towns, Kevin                 Booker T. Wa             11.34   7
 10 Britt, Eryk                  First Colonial           11.38   2
 11 Defreitas, Oliver            Green Run                11.41   4
 12 Outten, Maurice              I.C. Norcom              11.42   2
 13 Elliott, Xavier              Indian River             11.43   7
 14 Martin, Hunter               Atlantic Sho             11.45   1
 15 Scott, Rashad                Kempsville H             11.47   8
 16 Etheridge, Mario             Green Run                11.49   5
 17 Bynum, Wanyea                Woodrow Wilson           11.51   5
 18 Harrison, Jeru               Lake Taylor              11.52   8
 19 Wingate, Savion              Nansemond River          11.59   1
 20 Epps, Amir                   Western Bran             11.62  10
 21 Lafon, Jared                 Grassfield               11.63   4
 22 Cuffee, A'Rin                Atlantic Sho             11.72   2
 23 Rodgers, Eric                Bayside High School      11.73  10
 24 Gray, John                   I.C. Norcom              11.73   4
 25 Bailey, Hunter               Hickory High School      11.74   3
 26 Beamon, Khalil               Grassfield               11.79   3
 27 Brooks, Brevon               Great Bridge             11.79   4
 28 Pulliam, Dontail             Grassfield               11.80   8
 29 Kelley, Ja'shaun             First Colonial           11.89   1
 30 Alexander, Izaiah            Lake Taylor              11.90   6
 31 Cooper, Devante              Great Bridge             11.92   8
 32 Hill, Jasper                 Woodrow Wilson           11.93   3
 33 Cromwell-Young, James        Green Run                11.98   2
 34 Shorter, Jaden               Western Bran             11.98   9
 35 Mosley, Devin                Heritage (Ne             12.01   8
 36 Cuffee, Kadari               Grassfield               12.03   1
 37 Robinson, Nation             Heritage (Ne             12.04   7
 38 Brackley, Tristan            Hickory High School      12.04   4
 39 Lance, Jaden                 Atlantic Sho             12.06   2
 40 Lightbourne Jr., Ryan        Maury High School        12.08   7
 41 Raphael, Josiah              Kempsville H             12.15  10
 42 Walston, Vashon              Bayside High School      12.22   6
 43 Jones, Justin                Atlantic Sho             12.26   5
 44 Bridges, DeAnte              Western Bran             12.27   3
 45 Smith Jr., Anthony           Grassfield               12.29   1
 46 Raphael, Jude                Kempsville H             12.40   7
 47 Jennings, Sabir              Bayside High School      12.41   4
 48 Gibbs, Jamon                 Kempsville H             12.44   2
 49 Hernandez, Frankie           Hickory High School      12.45   5
 50 Jones, Julius                Hickory High School      12.46   1
 51 Gay, Jikee                   Nansemond River          12.49  10
 52 Tucker, Paul                 Grassfield               12.61   1
 53 Coombs, Craig                Nansemond River          12.71   9
 54 Flowers, Brian               Nansemond River          12.86   9
 55 Brickhouse, Michael          Broadwater Academy       12.90  10
 56 Mercado, Alexander           Booker T. Wa             13.08   6
 57 DeBerry, Jaden               Nansemond River          13.17   5
 58 Lightfoot, Jake              Hickory High School      13.39   5
 59 Jones, Isaiah                Hickory High School      15.95   2
 -- Johnson, Shamar              Northampton                 FS   3
 -- Adams, Sam                   First Colonial             DNS  10
 -- Allen, Isaiah                Grassfield                 DNS   2
 -- Powdar, Kurt                 Oscar Smith                DNS   7
 -- Cruz, Carlos                 Hickory High School        DNS   3
 -- Foskey, Jai                  Grassfield                 DNS   7
 -- Cordova, Jose                Grassfield                 DNS   6
 -- Pogue, Daniel                First Colonial             DNS   8
 -- Hopkins, Jamal               Heritage (Ne               DNS   9
 -- Gustafson, Gunnar            Broadwater Academy         DNS   8
 -- Jones, Larry                 Great Bridge               DNS   3
 -- Kelly, Finn                  Broadwater Academy         DNS   6
 -- McNair, Dominique            Lake Taylor                DNS   1
 -- Blair, Aiden                 Broadwater Academy         DNS   8
 -- Whitaker, Shawn              Maury High School          DNS   7
 -- Clay, Cameron                Hickory High School        DNS   4
 -- DeLoatch, Rahim              Great Bridge               DNS   5
 -- Dunlap, Demonte              I.C. Norcom                DNS   6
 -- Stevens, Jaylan              Western Bran               DNS   5