Chesapeake MS Girls Dual Meet #3 - 4/10/2019
Oscar Smith Middle School
Results
Event 1 Girls Long Jump
==========================================================================
Name Year Team Finals H# Points
==========================================================================
Finals
1 Chapman, Kennedy Hickory Midd 14-08.00 2
2 Manser, Loreena Great Bridge 14-06.00 5
3 Nichols, Sheyenne Western Bran 14-04.00 5
4 Starks, Jada Oscar Smith 14-02.00 4
5 Wiggins, Amaya Great Bridge 14-00.00 5
6 Evans, Lyric Greenbrier M 13-09.25 3
7 Fair, Riley Crestwood Mi 13-07.50 1
8 Bryant, Neveah Deep Creek M 13-07.00 3
9 Price, Tyra Indian River 13-02.50 4
10 Harrell, Katie Hickory Midd J13-02.50 2
11 Staton, Tamya Crestwood Mi 13-02.25 1
12 Adebambo, Iny Jolliff Midd 13-00.00 2
13 Edwards, Zaniya Oscar Smith J13-00.00 4
14 Christful, Taylor Deep Creek M 12-11.00 3
15 Hardy, Kileah Western Bran 12-08.00 5
16 Moody, Naomi Hugo A. Owen 12-06.00 1
17 Selby, Brianna Indian River 12-01.50 4
18 Walton, Aniya Deep Creek M J12-01.50 3
19 Ostasiewski, Abby Hickory Midd 12-01.00 2
20 Dauphin, Francesa Jolliff Midd 11-10.50 2
21 Melchor, Maria Western Bran 11-10.00 5
22 Younkin, Alyssa Great Bridge J11-10.00 5
23 Young, Syn-Nirah Hugo A. Owen 11-09.50 1
24 Woodley, Averi Crestwood Mi 11-09.00 1
25 Sheppard, Aaliyah Greenbrier M J11-09.00 3
26 Bogan, Akira Indian River 11-04.00 4
27 Mabry, Natalie Oscar Smith 10-04.50 4
-- Nichols, Rosai Hugo A. Owen FOUL 1
-- Scott, Anisa Jolliff Midd FOUL 2
Event 3 Girls Shot Put 6 LB
==========================================================================
Name Year Team Finals H# Points
==========================================================================
1 Gunn, Gabby Jolliff Midd 36-01.00 1
2 Terry, Hannah Jolliff Midd 34-03.00 1
3 Jones, Nevaeh Greenbrier M 30-10.00 2
4 Cotten, Ashlee Hickory Midd 30-04.00 1
5 Etheridge, Jada Oscar Smith 30-03.00 3
6 Sheppard, Aaliyah Greenbrier M 28-01.00 2
6 Lofton, Jasmine Western Bran 28-01.00 4
8 Jones, Anaya Oscar Smith 27-10.00 3
8 Cooper, Zion Deep Creek M 27-10.00 2
10 Bailey, Kemani Crestwood Mi 27-09.00 5
11 Bracey, Amina Hugo A. Owen 27-06.00 5
12 Mercado, Calicia Western Bran 27-04.00 4
13 Davis, Adrianna Deep Creek M 27-03.00 2
14 Lewis, Nikyla Oscar Smith 27-01.00 3
15 Robinson, Aniya Greenbrier M 26-00.00 2
16 Wynn, Jade Hugo A. Owen 25-04.00 5
17 Kingsbur, Alexzia Jolliff Midd 25-01.00 1
18 McNair, Mikayla Great Bridge 24-05.00 4
19 Mayer, Rae Hickory Midd 23-07.00 1
20 Bartock, Atley Hickory Midd 23-00.00 1
21 Hall, Daniella Great Bridge 22-08.00 4
22 Davis-Reuben, Janiyah Deep Creek M 22-06.00 2
23 Chapman, Jailah Crestwood Mi 21-07.00 5
24 Deaton, Jaylah Great Bridge 20-10.00 4
25 Kee, Dennaria Hugo A. Owen 20-06.00 5
26 Bell, Cherish Crestwood Mi 20-05.00 5
27 Corbin, Kayla Indian River 19-03.00 3
28 McNair, Rayne Indian River 18-07.00 3
29 Boyd, Maniyya Indian River 16-00.00 3
Event 5 Girls High Jump
==========================================================================
Name Year Team Finals H# Points
==========================================================================
1 Graham, Hannah Hickory Midd 4-10.00 5
2 Williams, Cori Hickory Midd 4-08.00 5
3 Wiggins, Amaya Great Bridge J4-08.00 3
4 Morris, Gabrielle Hugo A. Owen J4-08.00 4
5 Goodrich, Yazmin Jolliff Midd 4-06.00 5
6 Outlaw, Latasia Greenbrier M J4-06.00 1
7 Williams, Morgan Western Bran J4-06.00 3
8 McGriff, Madison Hickory Midd J4-06.00 5
9 Driscoll, Llyric Western Bran J4-06.00 3
9 Stith, Shian Jolliff Midd J4-06.00 5
11 Moody, Naomi Hugo A. Owen J4-06.00 4
12 Lewis, Nikyla Oscar Smith J4-06.00 2
13 Harper, Nevaeh Hugo A. Owen 4-04.00 4
14 Bailey, Latoyria Oscar Smith J4-04.00 2
15 Woodley, Averi Crestwood Mi J4-04.00 4
16 Younkin, Alyssa Great Bridge 4-02.00 3
16 Agbetiafa, Joylyn Deep Creek M 4-02.00 1
18 Jones, Anaya Oscar Smith J4-02.00 2
18 Malone, Heaven Crestwood Mi J4-02.00 4
-- Bogan, Akira Indian River NH 2
-- Fair, Riley Crestwood Mi NH 4
-- Hurdle, India Greenbrier M NH 1
-- Cutler, Sabriah Greenbrier M NH 1
-- Porter, Vision Deep Creek M NH 1
Event 7 Girls 1600 Meter Run
==========================================================================
Name Year Team Finals H# Points
==========================================================================
1 Bell, Tianna Greenbrier M 6:02.73 2
2 Butler, Sarah Western Bran 6:15.48 2
3 Bemis, Peyton Greenbrier M 6:21.71 2
4 Guilfoy, Madi Hickory Midd 6:26.73 1
5 Kerns, Christella Hickory Midd 6:28.58 1
6 Gilson, Jeanette Great Bridge 6:29.60 2
7 Mantz, Melina Jolliff Midd 6:30.22 1
8 Svenson, Heather Great Bridge 6:36.27 2
9 Harver, Abagail Hugo A. Owen 6:44.01 1
10 Annand, Shivanne Greenbrier M 6:44.48 2
11 Fuster, Angelina Deep Creek M 6:48.50 2
12 Casey, Molly Great Bridge 6:48.74 2
13 Ussin, Kaylah Indian River 6:51.58 2
14 Bowers, Grace Western Bran 6:54.61 2
15 Hensley, Tiffany Deep Creek M 6:55.14 2
16 Shelhorse, Emma Hugo A. Owen 6:56.56 1
17 Williams, Cori Hickory Midd 6:56.63 1
18 Wright, Elle Hickory Midd 7:04.33 1
19 Harper, Trinity Oscar Smith 7:10.30 2
20 Bailey, Latoyria Oscar Smith 7:20.37 2
21 Uber, Adelia Hugo A. Owen 7:32.97 1
22 Henry, Maggie Indian River 7:42.43 2
23 Washington, Jasmine Oscar Smith 7:56.93 2
24 Henry, Karlie Indian River 7:58.90 2
Event 9 Girls 100 Meter Dash
==========================================================================
Name Year Team Finals H# Points
==========================================================================
1 Selby, Brianna Indian River 12.62 4
2 Bryant, Neveah Deep Creek M 13.44 3
3 Chapman, Kennedy Hickory Midd 13.50 2
3 Williams, Morgan Western Bran 13.50 5
5 Jacobs, Nadia Greenbrier M 13.52 3
6 Price, Tyra Indian River 13.57 4
7 Bailey, Kemani Crestwood Mi 13.58 1
8 Starks, Jada Oscar Smith 13.59 4
9 Freeman, Kyla Greenbrier M 13.62 3
10 Manser, Loreena Great Bridge 13.65 5
11 Woodard, D Greenbrier M 13.93 3
12 Ledet, Zoe Hickory Midd 13.96 2
13 Gaskins, Tomony Hugo A. Owen 14.01 1
14 Young, Syn-Nirah Hugo A. Owen 14.02 1
15 Lee, Madison Deep Creek M 14.07 3
16 Williams, Amari Jolliff Midd 14.16 2
17 Reid, Kennedy Hugo A. Owen 14.19 1
18 Staton, Tamya Crestwood Mi 14.24 1
19 Hassell, Ky'mille Western Bran 14.28 5
20 Jenkins, Maddie Jolliff Midd 14.36 2
21 Malone, Heaven Crestwood Mi 14.38 1
22 Cuffee, Jakhya Oscar Smith 14.54 4
23 Williams, Dayaa Jolliff Midd 14.58 2
24 Alston, Amari Oscar Smith 14.67 4
25 Sweat, Kimora Great Bridge 15.19 5
26 Sutton, Alexis Western Bran 15.26 5
27 Reid, Jamese Deep Creek M 15.28 3
27 Jones, Dezirae Indian River 15.28 4
29 Diget, Mikayla Hickory Midd 15.37 2
Event 11 Girls 400 Meter Run
==========================================================================
Name Year Team Finals H# Points
==========================================================================
1 Manser, Loreena Great Bridge 1:03.19 5
2 Nichols, Sheyenne Western Bran 1:03.95 5
3 Outlaw, Latasia Greenbrier M 1:04.72 3
4 Stith, Shian Jolliff Midd 1:05.74 2
5 Selby, Brianna Indian River 1:07.28 4
6 Weeks, Patricia Oscar Smith 1:07.63 4
7 Woodley, Averi Crestwood Mi 1:08.41 1
8 Thomas, Alisha Jolliff Midd 1:08.82 2
9 Sutterfield, Lauren Hickory Midd 1:08.90 2
10 Johnson, Camille Hickory Midd 1:09.15 2
11 Fair, Riley Crestwood Mi 1:09.37 1
12 Smith, Kaelin Greenbrier M 1:10.04 3
13 Hardy, Kileah Western Bran 1:11.43 5
14 Rainey, Nylah Oscar Smith 1:11.77 4
15 Woolley, Samantha Hickory Midd 1:12.04 2
16 Garcia, Bryanna Greenbrier M 1:12.25 3
17 Gail, Jada Hugo A. Owen 1:12.34 1
18 Melchor, Maria Western Bran 1:12.51 5
19 Powdar, Syasia Crestwood Mi 1:12.68 1
20 Ussin, Kaylah Indian River 1:13.41 4
21 Scott, Anisa Jolliff Midd 1:13.59 2
22 Moody, Naomi Hugo A. Owen 1:13.62 1
23 Tollander, Nadija Great Bridge 1:13.80 5
24 Washington, Tanai Deep Creek M 1:14.20 3
25 Nelson, Tessa Great Bridge 1:14.64 5
26 James, Zamaya Hugo A. Owen 1:16.07 1
27 Childs, Keliyah Indian River 1:16.70 4
28 Christful, Taylor Deep Creek M 1:17.33 3
29 Gasaway, Iyanna Deep Creek M 1:19.43 3
30 Caylor, Ashlynn Oscar Smith 1:24.25 4
Event 13 Girls 4x100 Meter Relay
==========================================================================
Team Finals H# Points
==========================================================================
1 Hickory Middle School 'A' 54.04 1
2 Greenbrier Middle School 'A' 54.14 2
3 Oscar Smith Middle School 'A' 54.37 2
4 Western Branch Middle School 'A' 54.96 2
5 Jolliff Middle School 'A' 55.35 1
6 Great Bridge Middle School 'A' 56.63 2
7 Deep Creek Middle School 'A' 56.93 2
8 Indian River Middle School 'A' 58.25 2
9 Hugo A. Owens Middle School 'A' 1:02.13 1
-- Crestwood Middle School 'A' DQ 1
Event 15 Girls 800 Meter Run
==========================================================================
Name Year Team Finals H# Points
==========================================================================
1 Morris, Gabrielle Hugo A. Owen 2:32.22 1
2 Sears, Monica Indian River 2:38.77 4
3 Braun, Noelle Great Bridge 2:47.68 5
4 Butler, Sarah Western Bran 2:48.62 5
5 Dutton, Jaden Greenbrier M 2:48.89 3
6 Massey, Alexandra Hugo A. Owen 2:50.45 1
7 Turner, Endiyah Indian River 2:51.10 4
8 Byrne, Emily Greenbrier M 2:53.60 3
9 Edwards, Layla Jolliff Midd 2:54.55 2
10 Edwards, Zaniya Oscar Smith 2:54.92 4
11 Dorsey, Kristen Deep Creek M 2:56.08 3
12 Guilfoy, Madi Hickory Midd 2:56.49 2
13 Hicks, Caroline Western Bran 2:56.86 5
14 Davis, Angelic Oscar Smith 2:57.27 4
15 Mantz, Melina Jolliff Midd 2:57.56 2
16 Henderson, Madison Western Bran 2:58.11 5
17 Eastwood, Alexa Jolliff Midd 2:58.93 2
18 Hubbard, Kamaria Crestwood Mi 2:59.16 1
19 Mosley, Gabrielle Crestwood Mi 3:00.92 1
20 Strong, Tamia Hugo A. Owen 3:02.06 1
21 Hill, Melanie Jolliff Midd 3:04.35 2
22 Shaw, Kaelyn Greenbrier M 3:05.69 3
23 Georges, Alia Greenbrier M 3:05.78 3
24 Brown, Carrie Hickory Midd 3:06.69 2
25 Buckeye, Anna Great Bridge 3:06.89 5
26 Alston, Amari Oscar Smith 3:07.19 4
27 Harver, Abagail Hugo A. Owen 3:07.62 1
28 Wright, Elle Hickory Midd 3:07.75 2
29 Rohrer, Lucy Hickory Midd 3:08.08 2
30 Yokley, Teagan Hickory Midd 3:08.39 2
30 Hudson, Grace Great Bridge 3:08.39 5
32 Yensen, Addyson Great Bridge 3:08.79 5
33 Bowers, Grace Western Bran 3:09.26 5
34 Rosenbaum, Emily Hickory Midd 3:09.52 2
35 Jackson, Shakara Crestwood Mi 3:09.90 1
36 Young, Isabelle Great Bridge 3:10.97 5
37 Feagins, Erika Deep Creek M 3:11.67 3
38 Perez, Estella Great Bridge 3:12.93 5
39 Delgadillo, Sarah Hugo A. Owen 3:14.74 1
40 Jernigan, Savannah Oscar Smith 3:14.84 4
41 Young, J Oscar Smith 3:16.72 4
42 Luhia, Breanna Hugo A. Owen 3:21.97 1
43 Mabry, Natalie Oscar Smith 3:26.83 4
44 Hickson, A Jolliff Midd 3:27.34 2
45 Bohls, Honour Jolliff Midd 3:30.09 2
46 Cole-Smith, Rion Crestwood Mi 3:30.56 1
47 Glover, Imara Greenbrier M 3:32.07 3
48 Mayo, Diamond Crestwood Mi 3:32.15 1
49 Spivey, Adrianna Indian River 3:32.18 4
50 McMillan, Shalishah Deep Creek M 3:32.62 3
51 Henry, Maggie Indian River 3:34.16 4
52 Green, Navaeh Deep Creek M 3:38.79 3
53 Battle, T Deep Creek M 3:53.09 3
-- Robinson, Paige Indian River DNF 4
-- Henry, Karlie Indian River DNF 4
Event 17 Girls 4x200 Meter Relay
==========================================================================
Team Finals H# Points
==========================================================================
1 Greenbrier Middle School 'A' 1:53.69 2
2 Western Branch Middle School 'A' 1:54.20 2
3 Jolliff Middle School 'A' 1:54.41 1
4 Hickory Middle School 'A' 1:56.42 1
5 Crestwood Middle School 'A' 1:59.53 1
6 Oscar Smith Middle School 'A' 1:59.65 2
7 Hugo A. Owens Middle School 'A' 2:00.24 1
8 Great Bridge Middle School 'A' 2:00.73 2
9 Deep Creek Middle School 'A' 2:04.05 2
10 Indian River Middle School 'A' 2:08.41 2
Event 19 Girls 200 Meter Dash
==========================================================================
Name Year Team Finals H# Points
==========================================================================
1 Selby, Brianna Indian River 27.14 4
2 Nichols, Sheyenne Western Bran 27.60 5
3 Manser, Loreena Great Bridge 27.73 5
4 Bryant, Neveah Deep Creek M 27.78 3
5 Starks, Jada Oscar Smith 28.04 4
6 Chapman, Kennedy Hickory Midd 28.09 2
7 Bailey, Kemani Crestwood Mi 28.15 1
8 Evans, Lyric Greenbrier M 28.66 3
9 Price, Tyra Indian River 29.28 4
10 Clayton, Danielle Great Bridge 29.47 5
10 Harper, Nevaeh Hugo A. Owen 29.47 1
12 Hassell, Ky'mille Western Bran 29.50 5
13 Eason, A Jolliff Midd 29.99 2
14 Williams, Dayaa Jolliff Midd 30.21 2
15 Lee, Madison Deep Creek M 30.46 3
16 Hurdle, India Greenbrier M 30.87 3
17 Lambert, Makala Crestwood Mi 30.90 1
18 Duncan, Dominique Western Bran 31.03 5
19 Agbetiafa, Joylyn Deep Creek M 31.26 3
20 Woolley, Samantha Hickory Midd 31.33 2
21 Davis, Angelic Oscar Smith 31.38 4
22 Stull, J Hugo A. Owen 31.41 1
23 Daniels, Tati Oscar Smith 31.66 4
24 Day, Briani Crestwood Mi 32.07 1
25 Walls, J Hugo A. Owen 32.59 1
26 Pritchett, Jasmine Hickory Midd 32.88 2
27 Hudgins, Eva Greenbrier M 32.96 3
28 Lambright, A Jolliff Midd 33.40 2
29 Slosson, Marissa Great Bridge 33.75 5
30 Phelps, Miya Indian River 37.15 4
Event 21 Girls 4x400 Meter Relay
==========================================================================
Team Finals H# Points
==========================================================================
1 Jolliff Middle School 'A' 4:37.95 1
2 Hickory Middle School 'A' 4:42.62 1
3 Crestwood Middle School 'A' 4:52.68 1
4 Hugo A. Owens Middle School 'A' 5:00.17 1
5 Greenbrier Middle School 'A' 5:01.79 2
6 Western Branch Middle School 'A' 5:09.28 2
7 Oscar Smith Middle School 'A' 5:16.42 2
8 Great Bridge Middle School 'A' 5:24.33 2
9 Deep Creek Middle School 'A' 5:27.98 2
10 Indian River Middle School 'A' 5:31.65 2