Ocean Lakes Results
Girls | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
100 Meter Dash | |||||
13.17 | Janay Cobb | 11th | Prelims H2 | Complete Results | |
13.53 | Jayla Cobb | 17th | Prelims H4 | Complete Results | |
13.59 | Alexis Starkes | 18th | Prelims H5 | Complete Results | |
200 Meter Dash | |||||
27.12 | SB | Janay Cobb | 12th | Prelims H4 | Complete Results |
27.19 | Alexis Starkes | 13th | Prelims H2 | Complete Results | |
27.29 | Jayla Cobb | 15th | Prelims H2 | Complete Results | |
800 Meter Run | |||||
2:21.61 | SB | Isabella Gesick | 4th | Finals H2 | Complete Results |
2:32.32 | Maggie Reed | 9th | Finals H2 | Complete Results | |
1600 Meter Run | |||||
5:01.01 | Aniya Mosley | 1st | Finals H2 | Complete Results | |
5:16.06 | Savannah Bowers | 2nd | Finals H2 | Complete Results | |
6:00.32 | Ryan Smith | 8th | Finals H2 | Complete Results | |
3200 Meter Run | |||||
11:50.40 | Austin Heft | 2nd | Finals H1 | Complete Results | |
12:21.10 | Elise Richardson | 6th | Finals H1 | Complete Results | |
12:27.42 | SB | Sarah Goldbach | 7th | Finals H1 | Complete Results |
4x100 Meter Relay | |||||
52.80 | Relay Team | 6th | Finals H2 | Complete Results | |
4x400 Meter Relay | |||||
4:22.96 | SB | Relay Team | 8th | Finals H1 | Complete Results |
Long Jump | |||||
15-8.5 | SB | Alexis Starkes | 9th | Finals H2 | Complete Results |
13-0.5 | SB | Jakiyah Holloway | 14th | Finals H1 | Complete Results |
Pole Vault | |||||
7-3 | SB | Reilly LaRoche | 8th | Finals H1 | Complete Results |
Discus | |||||
64-5 | Emmanuella Conduah | 20th | Finals H1 | Complete Results | |
Shot Put | |||||
22-8 | Emmanuella Conduah | 21st | Finals H1 | Complete Results | |
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
100 Meter Dash | |||||
11.91 | Jordan Hall | 21st | Prelims H4 | Complete Results | |
11.91 | Anderson Burns | 21st | Prelims H1 | Complete Results | |
12.13 | Israel Olukanni | 26th | Prelims H4 | Complete Results | |
200 Meter Dash | |||||
23.84 | Jordan Hall | 16th | Prelims H4 | Complete Results | |
24.07 | Nick Marks | 20th | Prelims H4 | Complete Results | |
24.59 | Hayden Oglesby | 26th | Prelims H2 | Complete Results | |
400 Meter Dash | |||||
52.99 | Glenn Skinner | 11th | Finals H3 | Complete Results | |
56.40 | Nick Marks | 23rd | Finals H3 | Complete Results | |
800 Meter Run | |||||
1:56.82 | Davis Young | 1st | Finals H2 | Complete Results | |
1600 Meter Run | |||||
4:24.50 | Tyler Lipps | 1st | Finals H2 | Complete Results | |
4:25.91 | SB | Owen Lipps | 2nd | Finals H2 | Complete Results |
4:33.47 | Will Spollen | 5th | Finals H2 | Complete Results | |
4:51.97 | Harrison Ladd | 10th | Finals H2 | Complete Results | |
3200 Meter Run | |||||
10:14.29 | SB | Stephen Kelley | 4th | Finals H2 | Complete Results |
10:36.40 | Drew Cavanagh | 7th | Finals H2 | Complete Results | |
4x100 Meter Relay | |||||
49.15 | Relay Team | 9th | Finals H1 | Complete Results | |
4x400 Meter Relay | |||||
3:37.34 | Relay Team | 6th | Finals H2 | Complete Results | |
Long Jump | |||||
18-4.5 | Jordan Hall | 19th | Finals H1 | Complete Results | |
18-2.75 | Israel Olukanni | 20th | Finals H2 | Complete Results | |
15-8 | Xzavion Carter | 26th | Finals H1 | Complete Results | |
Pole Vault | |||||
12-3 | Lucas Alexander | 2nd | Finals H1 | Complete Results | |
11-9 | SB | Ryan Bellinghoven | 3rd | Finals H1 | Complete Results |
9-3 | SB | Lyric Bruner | 6th | Finals H1 | Complete Results |
Discus | |||||
124-10 | Nathan Wright | 7th | Finals H2 | Complete Results | |
90-11 | Mason Shiflett | 15th | Finals H1 | Complete Results | |
85-7 | Hunter Dinsmoor | 19th | Finals H1 | Complete Results | |
Shot Put | |||||
35-7.25 | Nathan Wright | 17th | Finals H2 | Complete Results | |
31-7 | Mason Shiflett | 27th | Finals H1 | Complete Results | |
31-6 | Jaeden Irwin-Harris | 29th | Finals H1 | Complete Results |