Top 6 Results

Licensed to Chantilly High School       HY-TEK's Meet Manager 1/8/2016 06:18 PM
                 1991 Northern Region - 2/15/1991 to 2/16/1991                 
                          Indoor Track Championships                           
                            George Mason University                            
                                    Results                                    
 
Girls 55 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Finals
  1 Alleyne, Valentia            Mt Vernon                 7.33  
  2 Parsons, Karen               Mt Vernon                 7.45  
  3 Hubbard, LaShonda            Robinson                  7.46  
  4 Edmundson, Chrissie          West Potomac              7.52  
  5 Hutchison, Helen             McLean                    7.62  
  6 Rath, Susie                  LEE                       7.67  
 
Girls 300 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Edmundson, Chrissie          West Potomac             41.76  
  2 Hurd, Tiombe                 West Potomac             41.86  
  3 Adams, Madeline              Annandale                42.17  
  4 Crittenden, Monica           Annandale                42.93  
  5 Reider, Melissa              Robinson                 43.35  
  6 Beuhler, Dawn                LEE                      43.92  
 
Girls 500 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Fletcher, Stacy              TC Williams            1:19.87  
  2 Baumgartner, Jill            West Springfield       1:20.18  
  3 Spurlock, Stephanie          Madison                1:21.04  
  4 Caruso, Lisa                 Annandale              1:21.42  
  5 Welter, Sheila               WT Woodson             1:22.51  
  6 Carpenter, Katherine         Robinson               1:22.57  
 
Girls 1000 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Mercer, Kelly                TC Williams            3:02.03  
  2 Kilpatrick, Anne             TC Williams            3:02.05  
  3 Mireles, Maria               WT Woodson             3:06.03  
  4 Chatman, Amy                 Annandale              3:08.09  
  5 Walker, Tyffany              West Springfield       3:11.84  
  6 Mansfield, Keyne             Madison                3:11.91  
 
Girls 1600 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 McCarthy, Meghan             Robinson               5:04.02  
  2 Mireles, Maria               WT Woodson             5:18.53  
  3 Concaugh, Jackie             Annandale              5:20.95  
  4 Reinhard, Karen              Lake Braddock          5:21.53  
  5 Cordell, Ashley              Madison                5:22.74  
  6 Fahey, Aryn                  Chantilly              5:23.64  
 
Girls 3200 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 McCarthy, Meghan             Robinson              11:18.43  
  2 Richards, ?                  WT Woodson            11:28.75  
  3 Reinhard, Karen              Lake Braddock         11:36.95  
  4 Akstin, Amy                  West Potomac          11:40.60  
  5 Hunsinger, Joanne            Chantilly             11:48.60  
  6 Concaugh, Jackie             Annandale             11:50.40  
 
Girls 55 Meter Hurdles
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Crittenden, Monica           Annandale                 8.57  
  2 Miklovic, Angela             Mt Vernon                 9.04  
  3 Mertaugh, Hannah             Langley                   9.05  
  4 Hill, Susan                  South Lakes               9.12  
  5 Connolly, Lauren             Fairfax                   9.14  
  6 Alcorn, Shani                Marshall                  9.38  
 
Girls 4x200 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 WT Woodson  'A'                                     1:50.11  
  2 West Springfield  'A'                               1:50.68  
  3 Annandale  'A'                                      1:51.07  
  4 Robinson  'A'                                       1:51.55  
  5 Mt. Vernon  'A'                                     1:52.69  
  6 T. C. Williams High School  'A'                     1:53.15  
 
Girls 4x400 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 T. C. Williams High School  'A'                     4:05.24  
  2 Annandale  'A'                                      4:10.60  
  3 West Springfield  'A'                               4:12.32  
  4 James Madison  'A'                                  4:15.04  
  5 WT Woodson  'A'                                     4:15.54  
  6 West Potomac High School  'A'                       4:15.64  
 
Girls 4x800 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 T. C. Williams High School  'A'                     9:48.84  
  2 WT Woodson  'A'                                     9:53.74  
  3 West Potomac High School  'A'                       9:57.16  
  4 Robinson  'A'                                      10:01.94  
  5 Langley High School  'A'                           10:03.94  
  6 West Springfield  'A'                              10:05.44  
 
Girls High Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Alcorn, Shani                Marshall               5-04.00  
  2 Miner, Cynthia               Mt Vernon              5-02.00  
  3 Pincus, Ellen                West Springfield      J5-02.00  
  4 Newberry, Kerry              Lake Braddock          5-00.00  
  5 Gauntt, Andrea               Annandale             J5-00.00  
  6 Castleberry, Sarah           Edison                J5-00.00  
 
Girls Long Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Edmundson, Chrissie          West Potomac          17-11.50  
  2 Seamon, Julie                Madison               17-10.50  
  3 Spurlock, Stephanie          Madison               17-01.00  
  4 Hurd, Tiombe                 West Potomac          17-00.25  
  5 Goddard, Jessica             West Potomac          16-05.50  
  6 Walker, Andrea               WT Woodson            16-00.75  
 
Girls Triple Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Hurd, Tiombe                 West Potomac          37-07.00  
  2 Seamon, Julie                Madison               36-04.75  
  3 Alcorn, Shani                Marshall              35-02.75  
  4 Amaya, Lidia                 West Potomac          35-01.00  
  5 Funes, Joylyn                Lake Braddock         34-05.50  
  6 Thrasher, Tanya              Hayfield              28-06.75  
 
Girls Shot Put
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Stilwell, Shelby             Mt Vernon             38-03.00  
  2 Chiaramonte, Alicia          Chantilly             38-00.00  
  3 Smith, Simona                Yorktown              36-04.00  
  4 Connolly, Lauren             Fairfax               35-02.00  
  5 Peno, Sharon                 Marshall              34-09.00  
  6 Lowe, Stephanie              Centreville           33-09.50  
 
Boys 55 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Lacy, Mike                   Lake Braddock             6.63  
  2 Taylor, Keith                TC Williams               6.67  
  3 Milliner, James              Annandale                 6.68  
  4 Ankoma-Sey, Holm             LEE                       6.69  
  5 Navedo, Jose                 McLean                    6.70  
  6 Kofchur, Todd                Lake Braddock             6.82  
 
Boys 300 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Lacy, Mike                   Lake Braddock            35.63  
  2 Whorley, Ezra                TC Williams              36.03  
  3 Taylor, Keith                TC Williams              36.56  
  4 Duncan, Damian               TC Williams              36.66  
  5 King, Damian                 TC Williams              36.88  
  6 Eckert, Matt                 Oakton                   37.24  
 
Boys 500 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Lacy, Mike                   Lake Braddock          1:06.45  
  2 Brede, Marcus                Mt Vernon              1:06.87  
  3 Eckert, Matt                 Oakton                 1:07.98  
  4 Pectu, John                  Lake Braddock          1:08.03  
  5 McSorley, Pat                West Springfield       1:08.66  
  6 Peters, Vince                Chantilly              1:08.75  
 
Boys 1000 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Porter, James                TC Williams            2:34.56  
  2 Elkashif, Yousif             Wakefield              2:36.77  
  3 Kolstrom, Fred               Oakton                 2:38.32  
  4 Schuler, Mark                Madison                2:40.94  
  5 McAfee, Rob                  Robinson               2:42.34  
  6 Basinger, Scott              Robinson               2:45.14  
 
Boys 1600 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Porter, James                TC Williams            4:25.29  
  2 Borden, Roy                  Hayfield               4:26.05  
  3 Thornton, James              West Springfield       4:32.36  
  4 Kolstrom, Fred               Oakton                 4:34.54  
  5 Richardson, Joel             McLean                 4:34.74  
  6 Morgounik, Mike              West Potomac           4:36.64  
 
Boys 3200 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Linz, Aaron                  West Springfield       9:30.44  
  2 Berhanu, Mekonnen            TC Williams            9:51.03  
  3 Teklay, Dawit                TC Williams            9:58.95  
  4 Thornton, James              West Springfield      10:05.54  
  5 Hickman, Randal              Centreville           10:07.74  
  6 Tolleson, Jesse              Lake Braddock         10:10.74  
 
Boys 55 Meter Hurdles
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Wallace, Dominick            Oakton                    7.82  
  2 Batts, Mikel                 Robinson                  7.91  
  3 Hutcheson, Seth              Lake Braddock             7.98  
  4 Harvey, Travis               Stuart                    7.99  
  5 Fox, Franco                  West Potomac              8.25  
 
Boys 4x200 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 McLean  'A'                                         1:35.04  
  2 T. C. Williams High School  'A'                     1:35.16  
  3 Lake Braddock  'A'                                  1:35.28  
  4 Chantilly  'A'                                      1:36.19  
  5 James Madison  'A'                                  1:37.31  
  6 Hayfield  'A'                                       1:37.45  
 
Boys 4x400 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 T. C. Williams High School  'A'                     3:30.02  
  2 Chantilly  'A'                                      3:33.20  
  3 Lake Braddock  'A'                                  3:33.30  
  4 James Madison  'A'                                  3:35.87  
  5 Oakton  'A'                                         3:36.04  
  6 Jeb Stuart  'A'                                     3:41.53  
 
Boys 4x800 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 T. C. Williams High School  'A'                     8:11.72  
  2 Lake Braddock  'A'                                  8:14.93  
  3 Robinson  'A'                                       8:16.70  
  4 James Madison  'A'                                  8:25.44  
  5 WT Woodson  'A'                                     8:27.64  
  6 West Springfield  'A'                               8:35.24  
 
Boys High Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Oleson, Erik                 Fairfax                6-04.00  
  2 Besachio, Justin             LEE                   J6-04.00  
  3 Corr, Daryl                  South Lakes            6-03.00  
  4 Wallace, Steve               LEE                    6-02.00  
  5 Pilsen, Harry                Lake Braddock          6-00.00  
  6 Pine, Eric                   Jefferson              5-10.00  
 
Boys Pole Vault
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Swanson, Matt                Lake Braddock         13-00.00  
  2 Howarth, Glenn               Robinson              12-06.00  
  3 Barry, Shawn                 Chantilly            J12-06.00  
  4 Ploetz, Gifford              Chantilly            J12-06.00  
  5 Beno, Jeff                   Chantilly             12-00.00  
  6 Kloch, Aaron                 TC Williams          J12-00.00  
 
Boys Long Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Lacy, Mike                   Lake Braddock         21-04.25  
  2 Whorley, Ezra                TC Williams           21-04.00  
  3 Fleming, Quintin             Chantilly             21-02.00  
  4 Duncan, Damian               TC Williams           20-09.50  
  5 Fox, Franco                  West Potomac          20-06.50  
  6 Brenden, Nicholas            Centreville           20-05.75  
 
Boys Triple Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Whorley, Ezra                TC Williams           46-00.50  
  2 Lacy, Mike                   Lake Braddock         44-05.50  
  3 Thomas, Lamont               Centreville           44-01.50  
  4 Pilsen, Harry                Lake Braddock         43-07.50  
  5 Fox, Franco                  West Potomac          43-00.75  
  6 Harvey, Travis               Stuart                42-00.75  
 
Boys Shot Put
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Howard, Nathan               Centreville           56-09.75  
  2 Cox, Michael                 Mt Vernon             52-03.00  
  3 Vitalo, Michael              McLean                48-03.00  
  4 Southard, Michael            TC Williams           47-07.75  
  5 Ferguson, David              Chantilly             46-02.00  
  6 Mabrey, Lorenzo              TC Williams           45-00.50  
 
                    Women - Team Rankings - 14 Events Scored
===============================================================================
    1) West Potomac High School    63        2) Annandale                  51   
    3) T. C. Williams High School  49        4) Mt. Vernon                 46   
    5) WT Woodson                  45        6) Robinson                   37   
    7) James Madison               35        8) West Springfield           31   
    9) George C. Marshall High     19       10) Lake Braddock              16   
   11) Chantilly                   11       12) Langley High School         8   
   13) Fairfax High School          6       13) YORKTOWN                    6   
   15) South Lakes                  4       16) Robert E. Lee               2   
   16) McLean                       2       18) Edison High School          1   
   18) Hayfield                     1       18) Centreville                 1   
 
                    Men - Team Rankings - 15 Events Scored
===============================================================================
    1) T. C. Williams High School 118        2) Lake Braddock              96   
    3) Chantilly                   33        4) Oakton                     29   
    5) Robinson                    25        6) West Springfield           23   
    7) McLean                      20        8) Centreville                19   
    9) Mt. Vernon                  16        9) Robert E. Lee              16   
   11) James Madison               14       12) Fairfax High School        10   
   13) Hayfield                     9       14) Wakefield                   8   
   15) West Potomac High School     7       16) JEB Stuart                  6   
   16) Annandale                    6       16) South Lakes                 6   
   19) WT Woodson                   2       20) Thomas Jefferson            1