RaceTab 3 by MileSplit Registered to: Sean Leyh, Colonial Forge High School
Commonwealth District Outdoor T&F Championships - 2012-05-18
Colonial Forge HS Track, Stafford, VA
HS Girls Long Jump
================================================================================
Name Yr Team Mark Wind Pts
================================================================================
1 Meshala Morton 10 Mountain View 17-04.00 NWI 10
2 Savannah Osborne 11 Massaponax 17-01.25 NWI 8
3 Amanda Okani 12 Colonial Forge 15-10.75 NWI 6
4 Emma Davis 11 Mountain View 15-10.00 NWI 5
5 Victoria Atkins 9 Riverbend High School 15-10.00 NWI 4
6 Tnaja Briscoe 11 Colonial Forge 15-09.50 NWI 3
7 Jeanne Rouse 11 Mountain View 15-07.75 NWI 2
8 Brieona Booker 11 Albemarle 15-05.75 NWI 1
9 Tiana Hughes 12 Brooke Point 15-05.50 NWI
10 Whitney Hicks 12 North Stafford 15-02.00 NWI
11 Olivia Hubert 9 Mountain View 15-01.00 NWI
12 Emily Michael 11 Massaponax 14-08.75 NWI
13 Tieona Booker 11 Albemarle 14-07.25 NWI
14 Bria O'Kelly 11 Stafford High School 14-05.00 NWI
15 Lauren Lieske 11 Colonial Forge 14-03.00 NWI
16 Kebreyona Acker 10 North Stafford 13-11.50 NWI
17 Alysia Gray 9 Brooke Point 13-10.25 NWI
18 Crystal Jones 9 Colonial Forge 9-08.25 NWI
HS Boys Long Jump
================================================================================
Name Yr Team Mark Wind Pts
================================================================================
1 Pete Reed 12 Colonial Forge 22-11.00 NWI 10
2 Joe Deberry 11 Colonial Forge 20-04.50 NWI 8
3 Elijah Brown 11 Riverbend High School 20-04.00 NWI 6
4 Nicholas Troche 11 Albemarle 20-01.00 NWI 5
5 Tj Williams 12 North Stafford 19-01.00 NWI 4
6 Jeramey Manuel 9 Brooke Point 18-11.00 NWI 3
7 Vincent Hunter 11 Mountain View 18-10.00 NWI 2
8 Zachary Sims 12 Massaponax 18-08.00 NWI 1
9 Manasseh Bowles 11 North Stafford 18-03.50 NWI
10 Donald Osafo 11 Mountain View 18-01.00 NWI
11 Azariah Taylor 9 Albemarle 17-08.00 NWI
12 Hanson Johnson 9 Riverbend High School 17-00.00 NWI
13 Vincent Huynh 10 Albemarle 16-09.00 NWI
14 Kevin Hasenecz 11 Mountain View 16-06.00 NWI
14 Cayden Johnson 9 Riverbend High School 16-06.00 NWI
16 Dillon Davis 9 Stafford High School 16-01.00 NWI
17 Brock Warner 9 Orange County 15-06.00 NWI
18 Trevoone Jackson 9 Orange County 14-10.00 NWI
HS Girls Triple Jump
================================================================================
Name Yr Team Mark Wind Pts
================================================================================
1 Savannah Osborne 11 Massaponax 36-06.50 NWI 10
2 Amanda Okani 12 Colonial Forge 35-10.00 NWI 8
3 Brieona Booker 11 Albemarle 33-08.25 NWI 6
4 Paige Ragsdale 11 Riverbend High School 32-11.25 NWI 5
5 Mia Reed 12 Colonial Forge 32-09.75 NWI 4
6 Jenny Westerholm 12 Mountain View 32-09.75 NWI 3
7 Tnaja Briscoe 11 Colonial Forge 32-04.00 NWI 2
8 Emma Davis 11 Mountain View 32-0.50 NWI 1
9 India Kithcart 10 Stafford High School 32-0.50 NWI
10 Tiana Hughes 12 Brooke Point 31-04.50 NWI
11 Jeanne Rouse 11 Mountain View 30-09.75 NWI
12 Erica Battle 12 North Stafford 30-08.25 NWI
13 Alysia Gray 9 Brooke Point 30-02.75 NWI
14 Tieona Booker 11 Albemarle 30-01.75 NWI
15 Bria O'Kelly 11 Stafford High School 29-10.00 NWI
16 Lauren Lieske 11 Colonial Forge 29-09.00 NWI
17 Haley McMahon 10 Riverbend High School 29-02.50 NWI
18 Emily Michael 11 Massaponax 28-02.25 NWI
19 Morgan Patterson 9 Riverbend High School 28-01.25 NWI
HS Boys Triple Jump
================================================================================
Name Yr Team Mark Wind Pts
================================================================================
1 Pete Reed 12 Colonial Forge 45-07.50 NWI 10
2 Tj Williams 12 North Stafford 43-10.00 NWI 8
3 Darin Council 11 North Stafford 41-11.00 NWI 6
4 Manasseh Bowles 11 North Stafford 41-01.00 NWI 5
5 Jeramey Manuel 9 Brooke Point 39-06.00 NWI 4
6 Donald Osafo 11 Mountain View 39-02.50 NWI 3
7 Shawn Austin 12 Brooke Point 39-01.00 NWI 2
8 Joe Deberry 11 Colonial Forge 38-11.00 NWI 1
9 Jairus Hudson 11 Mountain View 37-10.50 NWI
10 Sage Corbin 9 Albemarle 37-00.00 NWI
11 Kevin Hasenecz 11 Mountain View 34-09.50 NWI
12 Akeem Jean-Charles 12 Colonial Forge 33-05.00 NWI
13 Dillon Davis 9 Stafford High School 31-11.00 NWI
HS Girls High Jump
==========================================================================
Name Yr Team Mark Pts
==========================================================================
1 Crystal Jones 9 Colonial Forge 5-04.00 10
2 Sydnei Foster 11 North Stafford 5-03.00 8
3 Kailah Boateng 10 Brooke Point 5-03.00 6
4 Jenny Westerholm 12 Mountain View 5-00.00 5
5 Kimberley Ficenec 12 Mountain View 5-00.00 4
6 Amiaya Carey 10 Stafford High School 5-00.00 3
7 Lauren Lieske 11 Colonial Forge 4-08.00 2
8 Abby Ince 12 Albemarle 4-06.00 1
9 Alexus Anderson 9 Albemarle 4-06.00
9 Alexis Brown 10 Albemarle 4-06.00
9 Minna McFarland 9 Colonial Forge 4-06.00
9 Victoria Atkins 9 Riverbend High School 4-06.00
HS Boys High Jump
==========================================================================
Name Yr Team Mark Pts
==========================================================================
1 Zach Zeutlau 12 North Stafford 6-00.00 10
2 Akeem Jean-Charles 12 Colonial Forge 5-10.00 8
3 Paul White 11 Riverbend High School 5-06.00 6
4 Matt Hottle 10 Brooke Point 5-06.00 5
5 Ryan Hennessy 11 Mountain View 5-06.00 4
6 Joe Deberry 11 Colonial Forge 5-04.00 2.5
6 Sam Francis 11 North Stafford 5-04.00 2.5
HS Girls Shot Put
=============================================================================
Name Yr Team Mark H# Pts
=============================================================================
1 India Kithcart 10 Stafford High School 36-04.25 2 10
2 Kiara Tucker 12 Riverbend High School 36-01.50 2 8
3 Feyth Scott 11 Riverbend High School 34-09.50 2 6
4 Hailey Davidson 12 Colonial Forge 33-00.00 2 5
5 Tamera Owens 10 Brooke Point 31-06.00 2 4
6 Ebony Pennant 11 Stafford High School 31-04.75 2 3
7 Camille Reid 12 Stafford High School 29-07.00 1 2
8 Mariah Smith 11 Mountain View 29-04.00 2 1
9 Emily Devilliers 9 Riverbend High School 28-09.50 2
10 Evangeline Campbell 10 Colonial Forge 28-09.00 2
11 Destiny Gray 9 Brooke Point 27-07.50 1
12 Quaneisha Banks 10 Orange County 27-06.50 2
13 Anika Martin 11 Massaponax 27-00.00 1
14 Natalie Washington 10 Massaponax 26-05.00 1
15 Rachel Cappetta 11 Colonial Forge 25-00.00 1
16 Camile Unruh 10 Mountain View 23-08.50 1
17 Chole Krauth 11 Orange County 21-00.00 1
18 Alexis Gordon 10 Orange County 20-01.00 1
HS Boys Shot Put
=============================================================================
Name Yr Team Mark H# Pts
=============================================================================
1 Ricky Martin 12 Stafford High School 47-03.75 2 10
2 Chris Lansford 11 Stafford High School 46-09.00 2 8
3 Darin Council 11 North Stafford 44-09.75 2 6
4 Vincent Mihota 10 Massaponax 44-05.75 2 5
5 Joe Cline 10 Brooke Point 44-03.25 2 4
6 Cullen Guthrie 10 North Stafford 42-11.00 2 3
7 Sean Bruffey 11 Riverbend High School 41-10.00 2 2
8 Robert Beckwith 12 Stafford High School 41-03.00 2 1
9 Darion Howard 12 Riverbend High School 40-08.00 2
10 Ryan Hennessy 11 Mountain View 40-06.00 1
11 Isaac Nichols 10 Mountain View 40-02.25 2
12 Jeremy Joseph 10 Colonial Forge 40-01.25 1
13 Anthony Jones 10 Massaponax 38-03.00 1
14 Bryce Newcomer 12 Riverbend High School 37-0.50 1
15 Nick Scroggin 11 North Stafford 36-0.50 1
16 Hadden Justice 11 Colonial Forge 35-05.00 1
16 Micah Rivers 12 Albemarle 35-05.00 2
18 Demarco Dudley 11 Albemarle 35-03.00 1
19 Ryan Cook 11 Albemarle 33-09.00 1
20 Isaiah Harvin 9 Colonial Forge 27-05.50 1
HS Girls Discus
=============================================================================
Name Yr Team Mark H# Pts
=============================================================================
1 Hailey Davidson 12 Colonial Forge 108-09 2 10
2 Ebony Pennant 11 Stafford High School 104-05 2 8
3 Kiara Tucker 12 Riverbend High School 102-05 2 6
4 Tamera Owens 10 Brooke Point 95-00 2 5
5 India Kithcart 10 Stafford High School 94-00 2 4
6 Audre Braxton 11 Stafford High School 92-07 2 3
7 Rebecca Vilcheck 11 Orange County 89-11 2 2
8 Quaneisha Banks 10 Orange County 84-11 1 1
9 Evangeline Campbell 10 Colonial Forge 84-03 2
10 Natalie Washington 10 Massaponax 81-00 1
11 Imani Dunn 10 Riverbend High School 80-09 2
12 Mariah Smith 11 Mountain View 79-08 2
13 Hannah Stadtler 10 Riverbend High School 79-03 1
14 Anika Martin 11 Massaponax 73-04 1
15 Camile Unruh 10 Mountain View 71-08 2
16 Taylor Bauer 9 North Stafford 70-07 1
17 Ellie Leech 12 Albemarle 65-06 1
17 Rachel Cappetta 11 Colonial Forge 65-06 1
19 Alexis Gordon 10 Orange County 56-09 1
HS Boys Discus
=============================================================================
Name Yr Team Mark H# Pts
=============================================================================
1 Ricky Martin 12 Stafford High School 136-00 2 10
2 Ben Zaccagnino 12 Riverbend High School 132-01 2 8
3 Darin Council 11 North Stafford 122-05 2 6
4 Vincent Mihota 10 Massaponax 122-01 2 5
5 Kyle Sullivan 12 Stafford High School 121-09 2 4
6 Bryce Newcomer 12 Riverbend High School 120-10 2 3
7 Isaac Nichols 10 Mountain View 118-02 2 2
8 Adam Pruitt 12 Stafford High School 116-07 1 1
9 Sean Bruffey 11 Riverbend High School 115-05 2
10 Andrew Drinkard 9 Brooke Point 113-06 2
11 Ryan Hennessy 11 Mountain View 108-01 2
12 Demarco Dudley 11 Albemarle 103-06 1
13 Anthony Jones 10 Massaponax 100-01 1
14 Hadden Justice 11 Colonial Forge 99-02 1
15 Jeremy Joseph 10 Colonial Forge 96-09 1
16 Richard Boaham 9 Albemarle 95-11 1
17 Cullen Guthrie 10 North Stafford 95-08 1
18 Curtis Cox 10 Brooke Point 91-07 1
19 Nick Brown 10 Albemarle 89-11 1
20 Aldon Sue 9 Mountain View 84-06 1
21 Isaiah Harvin 9 Colonial Forge 69-00 1
HS Girls Pole Vault
==========================================================================
Name Yr Team Mark Pts
==========================================================================
1 Casey Russell 11 Albemarle 10-00.00 10
2 Ashley Hinton 10 Stafford High School 10-00.00 8
3 Michaela Connally 12 North Stafford 8-06.00 6
4 Kaitlynn Beaulieu 10 Colonial Forge 7-06.00 3.5
4 Emily Reinwald 10 Mountain View 7-06.00 3.5
4 Katie Pilkington 11 North Stafford 7-06.00 3.5
4 Christina White 10 Riverbend High School 7-06.00 3.5
8 Kara Fairfax 11 Stafford High School 7-06.00 1
9 Lauren Tornrose 10 Albemarle 7-06.00
10 Bianca Morales 12 Mountain View 7-00.00
HS Boys Pole Vault
==========================================================================
Name Yr Team Mark Pts
==========================================================================
1 Trynity Ojeda 12 North Stafford 12-03.00 10
2 Desmond Weinberg-Jones 11 Colonial Forge 11-06.00 8
3 Josh Brunson 11 Mountain View 11-06.00 6
4 Krister Briehl 11 Albemarle 10-00.00 5
5 Liam Davis 9 Stafford High School 9-06.00 4
6 Jaymz Jackson 11 Riverbend High School 9-00.00 3
7 Jake Phillips 10 Albemarle 9-00.00 2
8 Jacob Butt 11 North Stafford 8-06.00 1
HS Girls 4x800 Meter Relay
============================================================
Team Time Pts
============================================================
1 Colonial Forge A 9:45.20 10
1) Allison Taylor 2) Kaitlynn Beaulieu
3) Lilly Moore 4) Megan Rebholz
2 Albemarle A 10:04.91 8
1) Allison Huschke 2) Ciera Ulan
3) Emma D'Antoni 4) Carolyn Pugh
5) Samira Hussaini 6) Jordan Kinlaw
3 Mountain View A 10:25.08 6
1) Maddie Biddle 2) Megan Brady
3) Annie Davis 4) Emily Reinwald
4 Stafford High School A 10:29.91 5
1) Julianne Rogers 2) Jillian Weisbeck
3) Natalie Bohmke 4) Hannah Lowery
5 North Stafford A 10:41.82 4
1) Erin Quinn 2) Elise Carlson
3) Jessica Gonzalez 4) Rebecca Shepard
6 Riverbend High School A 10:50.81 3
1) Haley McMahon 2) Morgan Patterson
3) Taylor Brubaker 4) Casey Soper
7 Brooke Point A 11:04.34 2
1) Amanda Patterson 2) Lily Ramsey
3) Ann Johnston 4) Shelby Karr
8 Orange County A 11:15.23 1
1) Kylee Cochran 2) Helen Gilliam
3) Amanda Berube 4) Rain McKemie
HS Boys 4x800 Meter Relay
============================================================
Team Time Pts
============================================================
1 Colonial Forge A 7:58.47 10
1) Corey Dabney 2) David Pennesi
3) Brian O'Loughlin 4) Ricky Cappetta
2 Albemarle A 8:02.60 8
1) Ben Deal 2) Joe Krohn
3) Adam Visokay 4) Ryan Thomas
5) Chris Springer 6) Camron Hatchett
7) Sam Gillespie
3 Stafford High School A 8:04.08 6
1) Justin Crabbe 2) Luke Lysher
3) Brandon Hinton 4) Ian Macleod
4 North Stafford A 8:16.64 5
1) Adam Lynch 2) Zachary Batt
3) Garrett Goldstone 4) Mykal Dawkins
5 Brooke Point A 8:18.80 4
1) Brian Quintana 2) Michael Knaus
3) Donovan Baker 4) Robert Walker
6 Mountain View A 8:49.85 3
1) Ben Sorensen 2) Kevin Watts
3) Alex Burlingame 4) Nicholas Wolfe
7 Riverbend High School A 8:57.64 2
1) Daniel Sequeira 2) Aaron Lockard
3) Nathan Loprete 4) Jacob O'Campo
8 Orange County A 9:36.63 1
1) Patrick O'Connor 2) Seth Penley
3) Will Miksovic 4) Cecil Tiblin
HS Girls 100 Meter Hurdles
=============================================================================
Name Yr Team Time H# Pts
=============================================================================
1 Jenny Westerholm 12 Mountain View 15.77 3 10
2 Kailah Boateng 10 Brooke Point 16.48 3 8
3 Jamesa Jones 11 Colonial Forge 17.34 3 6
4 Aliyah Cox 10 Colonial Forge 17.58 3 5
5 Amiaya Carey 10 Stafford High School 17.60 2 4
6 Bethany West 10 Brooke Point 17.91 3 3
7 Christina White 10 Riverbend High School 17.94 2 2
8 Victoria Atkins 9 Riverbend High School 18.14 3 1
9 Tiffany Kornegay 11 Stafford High School 18.33 2
10 Sarina Dadson 12 Brooke Point 18.36 2
11 Carissa Vaccaro 12 North Stafford 18.38 2
12 Abby Ince 12 Albemarle 18.43 2
13 India Kithcart 10 Stafford High School 18.84 2
14 Paige Ragsdale 11 Riverbend High School 18.85 3
15 Cammie Leech 10 Albemarle 19.03 2
16 Amberly Marghella 10 Mountain View 19.51 1
17 Mariah Cowling 11 North Stafford 19.59 1
18 Emma Davis 11 Mountain View 20.25 1
19 Alexus Payne 11 North Stafford 21.62 1
HS Boys 110 Meter Hurdles
=============================================================================
Name Yr Team Time H# Pts
=============================================================================
1 Desmond Weinberg-Jones 11 Colonial Forge 15.51 2 10
2 Zachary Sims 12 Massaponax 15.64 2 8
3 B.j. Northam 12 Mountain View 16.03 2 6
4 Jacob Simons 12 Albemarle 16.39 1 5
5 Sam Francis 11 North Stafford 16.43 1 4
6 Matt Hottle 10 Brooke Point 16.52 2 3
7 Jordan McCall 11 North Stafford 16.55 2 2
8 Odera Okani 11 Colonial Forge 16.63 2 1
9 Paul White 11 Riverbend High School 16.90 2
10 Preston Thomas 10 Brooke Point 17.19 2
11 David Aguilar 10 Colonial Forge 17.75 1
12 Marcus Tatum 11 North Stafford 17.82 1
13 Kevin Hasenecz 11 Mountain View 18.08 1
HS Girls 100 Meter Dash
=============================================================================
Name Yr Team Time H# Pts
=============================================================================
1 Meshala Morton 10 Mountain View 12.43 4 10
2 Sydnei Foster 11 North Stafford 12.83 3 8
3 Gabren Webb 10 Riverbend High School 12.87 4 6
4 Zaire Canty 12 North Stafford 12.95 4 5
5 Dolores Sims 10 Brooke Point 12.97 3 4
6 Savannah Osborne 11 Massaponax 13.03 4 3
7 Jeanne Rouse 11 Mountain View 13.14 4 2
8 Chantel Hardy 9 Riverbend High School 13.29 4 1
9 Mia Reed 12 Colonial Forge 13.30 4
10 Olivia Hubert 9 Mountain View 13.51 3
11 Carolina Vanbuskirk 10 Colonial Forge 13.53 3
11 Kara Johnson 9 Riverbend High School 13.53 3
13 Tianna Hester 9 Massaponax 13.57 4
14 Brieona Booker 11 Albemarle 13.71 3
15 Tieona Booker 11 Albemarle 13.84 2
16 Bria O'Kelly 11 Stafford High School 14.02 3
17 Felicity Green 9 Brooke Point 14.09 2
18 Kiah Spradley 10 Brooke Point 14.15 2
19 Savannah Jolley 9 Massaponax 14.22 2
20 Shanice Golston 10 Stafford High School 14.25 2
21 Alexis Johnston 10 North Stafford 14.40 1
22 Isis Fuller 10 Orange County 14.53 2
23 Courtney Seal 11 Orange County 14.75 2
24 Rebecca Vilcheck 11 Orange County 15.44 1
HS Boys 100 Meter Dash
=============================================================================
Name Yr Team Time H# Pts
=============================================================================
1 Pete Reed 12 Colonial Forge 11.02 3 10
2 Kendall Hill 11 Mountain View 11.35 3 8
3 Avery Price 11 Colonial Forge 11.55 3 6
4 Akeem Jean-Charles 12 Colonial Forge 11.56 3 5
5 James Villien 12 Albemarle 11.64 3 4
6 Zachary Sims 12 Massaponax 11.73 1 3
7 Tony Kemp 11 Stafford High School 11.80 3 2
8 Robert Finley 10 Mountain View 11.88 3 1
9 Micah Rivers 12 Albemarle 12.03 2
10 Nicholas Troche 11 Albemarle 12.16 1
11 Chris King 10 Orange County 12.17 2
11 Romone Thompson 10 Massaponax 12.17 1
13 Jeremiah Fletcher 11 Stafford High School 12.18 2
14 Donald Osafo 11 Mountain View 12.21 2
15 Jaymz Jackson 11 Riverbend High School 12.36 2
16 Marcus Tatum 11 North Stafford 12.40 2
17 Virgil Williams 11 North Stafford 12.43 2
18 Cayden Johnson 9 Riverbend High School 12.52 1
19 Jordan Torres 9 Riverbend High School 12.68 2
20 Jovante Seward 12 North Stafford 12.94 1
21 Travis Jackson 10 Orange County 13.04 1
22 Trevoone Jackson 9 Orange County 13.31 1
23 Brandon Lock 9 Stafford High School 13.33 1
HS Girls 1600 Meter Run
=============================================================================
Name Yr Team Time H# Pts
=============================================================================
1 Kimberley Ficenec 12 Mountain View 5:13.23 2 10
2 Megan Rebholz 10 Colonial Forge 5:15.56 2 8
3 Allison Huschke 11 Albemarle 5:18.15 2 6
4 Jenna Walker 11 Colonial Forge 5:20.45 2 5
5 Ciera Ulan 11 Albemarle 5:21.12 2 4
6 Shaina Manuel 12 Colonial Forge 5:32.67 2 3
7 Casey Soper 10 Riverbend High School 5:39.67 2 2
8 Rain McKemie 11 Orange County 5:41.60 2 1
9 Maddie Biddle 11 Mountain View 5:47.21 2
10 Carolyn Pugh 10 Albemarle 5:47.93 2
11 Jillian Weisbeck 9 Stafford High School 5:47.99 2
12 Katrina Stalik 9 Brooke Point 5:48.99 2
13 Hannah Field 9 North Stafford 5:49.02 1
14 Lauren Powell 12 Massaponax 5:53.72 1
15 Rebecca Shepard 12 North Stafford 6:01.39 1
16 Taylor Brubaker 9 Riverbend High School 6:06.44 1
17 Paige Hollis 10 Mountain View 6:09.97 1
18 Amanda Berube 10 Orange County 6:15.31 1
19 Alicia Coffey 10 Stafford High School 6:22.70 1
20 Erin Rysanek 10 North Stafford 6:28.63 1
21 Samara Gall 9 Riverbend High School 6:37.39 1
22 Katherine Frano 11 Stafford High School 6:44.75 1
HS Boys 1600 Meter Run
=============================================================================
Name Yr Team Time H# Pts
=============================================================================
1 David Pennesi 12 Colonial Forge 4:23.62 2 10
2 Jesus Amezquita 12 Mountain View 4:25.59 2 8
3 Brian O'Loughlin 12 Colonial Forge 4:26.09 2 6
4 Ben Deal 12 Albemarle 4:28.93 2 5
5 Shaquon Wilkins 12 Riverbend High School 4:29.66 2 4
6 Joey Abbatiello 10 Stafford High School 4:30.34 2 3
7 Garrett Horne 11 Riverbend High School 4:34.72 2 2
8 Chris Springer 12 Albemarle 4:38.36 2 1
9 Brian Quintana 11 Brooke Point 4:41.64 2
10 Sam Gillespie 11 Albemarle 4:44.52 1
11 Michael Knaus 10 Brooke Point 4:48.13 2
12 James Mott 9 North Stafford 4:52.95 1
13 Jake McDonald 10 Colonial Forge 4:53.19 1
14 Nicholas Bolton 12 North Stafford 4:54.24 1
15 Tanner Wentlandt 10 Stafford High School 4:55.91 2
16 Benjamin Jaques 12 North Stafford 5:00.79 1
17 Bobby Ratway 9 Brooke Point 5:01.66 1
18 Patrick O'Connor 11 Orange County 5:02.86 1
19 Aaron Lockard 10 Riverbend High School 5:04.34 1
20 Will Miksovic 9 Orange County 5:32.06 1
HS Girls 4x100 Meter Relay
============================================================
Team Time Pts
============================================================
1 North Stafford A 49.39 10
2 Brooke Point A 49.78 8
1) Tiana Hughes 2) Jevonna Williams
3) Bethany West 4) Kailah Boateng
5) Dolores Sims 6) Samia Jones
7) Kiah Spradley
3 Colonial Forge A 50.76 6
4 Massaponax A 51.71 5
1) Emily Michael 2) Tianna Hester
3) Amber Fox 4) Savannah Osborne
5 Stafford High School A 51.89 4
6 Riverbend High School A 52.42 3
1) Seisha Scott 2) Christina White
3) Kara Johnson 4) Chantel Hardy
5) Gabren Webb
7 Mountain View A 53.78 2
1) Amberly Marghella 2) Bailey McCarthy
3) Ariel Farr 4) Jaritzel Roberts
5) Kierra Walton 6) Jaretizelis Roberts
8 Albemarle A 54.31 1
1) Tieona Booker 2) Brieona Booker
3) Alexis Brown 4) Samira Hussaini
HS Boys 4x100 Meter Relay
===============================================================
Team Time H# Pts
===============================================================
1 Mountain View A 44.50 2 10
1) Daquan Stewart 2) Travis Geris
3) Robert Finley 4) Andre Bernhard
5) Trevor Sulton 6) Kendall Hill
2 Albemarle A 44.62 2 8
1) Micah Rivers 2) Dan Blair
3) Nicholas Troche 4) James Villien
3 Brooke Point A 45.64 2 6
1) Neil Deabreu 2) Matt Hottle
3) Preston Thomas 4) Jeramey Manuel
5) Manuel Reyes 6) Shawn Austin
4 North Stafford A 46.06 1 5
5 Riverbend High School A 46.75 1 4
1) Jaymz Jackson 2) Hanson Johnson
3) Paul White 4) Elijah Brown
6 Massaponax A 47.08 2 3
1) Romone Thompson 2) Daniel Flowe
3) Darren Gary 4) Zachary Sims
7 Stafford High School A 49.60 1 2
HS Girls 400 Meter Dash
=============================================================================
Name Yr Team Time H# Pts
=============================================================================
1 Kimberley Ficenec 12 Mountain View 57.20 3 10
2 Meshala Morton 10 Mountain View 57.28 3 8
3 Jeanne Rouse 11 Mountain View 59.10 3 6
4 Erica Battle 12 North Stafford 59.99 3 5
5 Tnaja Briscoe 11 Colonial Forge 1:00.06 3 4
6 Whitney Hicks 12 North Stafford 1:01.82 3 3
7 Seisha Scott 12 Riverbend High School 1:02.25 2 2
8 Courtney Williams 10 Colonial Forge 1:02.51 3 1
9 Kaitlynn Beaulieu 10 Colonial Forge 1:04.17 3
10 Dinah Daniels 9 Albemarle 1:04.47 2
11 Joanna Porter 10 Massaponax 1:04.77 2
12 Kebreyona Acker 10 North Stafford 1:04.90 1
13 Emily Michael 11 Massaponax 1:06.00 2
14 Merrit Hempe 12 Stafford High School 1:06.54 2
15 Lauren Tornrose 10 Albemarle 1:07.06 2
16 Morgan Patterson 9 Riverbend High School 1:08.71 1
17 Marithisa Nunez 11 Massaponax 1:13.17 1
18 Cathryn Kilgo 9 Riverbend High School 1:14.19 1
HS Boys 400 Meter Dash
=============================================================================
Name Yr Team Time H# Pts
=============================================================================
1 Justin Crabbe 12 Stafford High School 50.37 3 10
2 Robert Fast 11 North Stafford 50.46 3 8
3 Trenton Day 11 Orange County 51.68 3 6
4 Brandon Watts 11 Mountain View 52.08 3 5
5 Elijah Brown 11 Riverbend High School 52.27 3 4
6 Jeremiah Fletcher 11 Stafford High School 52.80 2 3
7 Mouad Rais 11 North Stafford 53.04 3 2
8 Lemuel Howard 12 Colonial Forge 53.18 2 1
9 Jairus Hudson 11 Mountain View 53.96 3
10 Darren Gary 10 Massaponax 54.57 2
11 Travis Geris 11 Mountain View 54.89 3
12 Hector Quijano 9 North Stafford 55.33 2
13 Hanson Johnson 9 Riverbend High School 56.56 2
14 Cayden Johnson 9 Riverbend High School 56.71 2
15 Camron Hatchett 10 Albemarle 56.74 1
16 Elijah Costello 9 Colonial Forge 57.05 2
17 Terry Hill 11 Colonial Forge 58.68 2
18 Cecil Tiblin 10 Orange County 59.52 1
19 Djordje Trifunovic 9 Albemarle 59.91 1
20 Sage Corbin 9 Albemarle 1:00.32 1
HS Girls 300 Meter Hurdles
=============================================================================
Name Yr Team Time H# Pts
=============================================================================
1 Jenny Westerholm 12 Mountain View 45.93 3 10
2 Paige Ragsdale 11 Riverbend High School 49.04 3 8
3 Khadijah Johnson 12 Colonial Forge 49.95 3 6
4 Jamesa Jones 11 Colonial Forge 50.15 3 5
5 Christina White 10 Riverbend High School 50.86 3 4
6 Minna McFarland 9 Colonial Forge 51.19 3 3
7 Alexus Anderson 9 Albemarle 51.74 2 2
8 Kailah Boateng 10 Brooke Point 52.22 3 1
9 Emily Suprynowics 10 Riverbend High School 52.65 2
10 Kendra Wisinski 11 Albemarle 53.41 2
11 Carissa Vaccaro 12 North Stafford 54.24 2
12 Amiaya Carey 10 Stafford High School 54.54 3
13 Tori Light 11 Stafford High School 54.73 1
14 Bailey McCarthy 12 Mountain View 54.78 2
15 Shelby Karr 10 Brooke Point 54.82 2
16 Amberly Marghella 10 Mountain View 55.16 2
17 Cammie Leech 10 Albemarle 55.98 1
18 Alexus Payne 11 North Stafford 59.93 1
HS Boys 300 Meter Hurdles
=============================================================================
Name Yr Team Time H# Pts
=============================================================================
1 Desmond Weinberg-Jones 11 Colonial Forge 40.76 3 10
2 B.j. Northam 12 Mountain View 40.78 3 8
3 Trynity Ojeda 12 North Stafford 42.22 3 6
4 Matt Hottle 10 Brooke Point 43.12 3 5
5 Jacob Simons 12 Albemarle 43.49 3 4
6 David Aguilar 10 Colonial Forge 44.03 2 3
7 Sam Francis 11 North Stafford 44.55 2 2
8 Jordan McCall 11 North Stafford 44.56 2 1
9 Kevin Hasenecz 11 Mountain View 44.59 2
10 Preston Thomas 10 Brooke Point 44.95 3
11 Paul White 11 Riverbend High School 46.47 3
12 Jaymz Jackson 11 Riverbend High School 47.20 2
13 Shawn O'Malley 12 Riverbend High School 48.75 2
14 Odera Okani 11 Colonial Forge 49.08 2
15 Justin Carey 11 Albemarle 51.22 1
16 Brock Warner 9 Orange County 53.12 1
HS Girls 800 Meter Run
=============================================================================
Name Yr Team Time H# Pts
=============================================================================
1 Kimberley Ficenec 12 Mountain View 2:16.43 2 10
2 Lilly Moore 11 Colonial Forge 2:24.99 2 8
3 Nicole Meservey 9 Colonial Forge 2:25.26 2 6
4 Graciela Slyer 12 Colonial Forge 2:26.34 2 5
5 Courtney Brubaker 10 Riverbend High School 2:28.46 2 4
6 Julianne Rogers 10 Stafford High School 2:28.61 2 3
7 Amanda Patterson 12 Brooke Point 2:31.70 2 2
8 Bianca Morales 12 Mountain View 2:36.34 2 1
9 Annie Davis 10 Mountain View 2:38.83 2
10 Jessica Gonzalez 11 North Stafford 2:39.42 1
11 Elise Carlson 10 North Stafford 2:39.90 1
12 Taylor Brubaker 9 Riverbend High School 2:47.41 1
13 Jesse Smyth 10 Albemarle 2:50.86 1
14 Jordan Kinlaw 9 Albemarle 2:56.15 1
15 Ellie Leech 12 Albemarle 3:02.68 1
HS Boys 800 Meter Run
=============================================================================
Name Yr Team Time H# Pts
=============================================================================
1 Ryan Thomas 10 Albemarle 1:55.69 2 10
2 Ricky Cappetta 12 Colonial Forge 1:57.35 2 8
3 David Pennesi 12 Colonial Forge 1:58.23 2 6
4 Adam Visokay 12 Albemarle 1:58.26 2 5
5 Jesus Amezquita 12 Mountain View 1:59.30 2 4
6 Brian O'Loughlin 12 Colonial Forge 1:59.74 2 3
7 Nicholas Wolfe 12 Mountain View 1:59.97 2 2
8 Luke Lysher 10 Stafford High School 2:00.20 2 1
9 Jacob O'Campo 10 Riverbend High School 2:01.11 2
10 Brandon Hinton 12 Stafford High School 2:01.63 2
11 Dylan Jensen 10 Massaponax 2:03.88 1
12 Mykal Dawkins 10 North Stafford 2:04.45 2
13 Donovan Baker 12 Brooke Point 2:04.84 1
14 Dustan Luzier 12 Mountain View 2:05.07 1
15 Daniel Sequeira 11 Riverbend High School 2:05.13 1
16 Adam Lynch 12 North Stafford 2:05.52 2
17 Anthony Vaccaro 10 North Stafford 2:06.59 1
18 Michael Knaus 10 Brooke Point 2:09.56 1
19 Joe Krohn 11 Albemarle 2:10.15 1
20 Garrett Horne 11 Riverbend High School 2:10.92 2
21 Terrance Brooks 9 Brooke Point 2:14.30 1
22 Seth Penley 12 Orange County 2:19.01 1
23 Cecil Tiblin 10 Orange County 2:21.87 1
24 Luke Balas 10 Massaponax 2:22.18 1
25 Will Miksovic 9 Orange County 2:34.31 1
HS Girls 200 Meter Dash
=============================================================================
Name Yr Team Time H# Pts
=============================================================================
1 Meshala Morton 10 Mountain View 25.49 4 10
2 Gabren Webb 10 Riverbend High School 26.12 4 8
3 Jeanne Rouse 11 Mountain View 26.47 4 6
4 Savannah Osborne 11 Massaponax 26.55 4 5
5 Dolores Sims 10 Brooke Point 27.01 3 4
6 Tiana Hughes 12 Brooke Point 27.04 4 3
7 Tnaja Briscoe 11 Colonial Forge 27.14 4 2
8 Khadijah Johnson 12 Colonial Forge 27.33 4 1
9 Mia Reed 12 Colonial Forge 27.47 3
10 Kara Johnson 9 Riverbend High School 27.93 2
11 Chantel Hardy 9 Riverbend High School 28.41 4
12 Alexis Brown 10 Albemarle 28.42 3
13 Kebreyona Acker 10 North Stafford 28.60 3
14 Savannah Jolley 9 Massaponax 28.61 3
15 Jevonna Williams 12 Brooke Point 28.79 3
16 Dinah Daniels 9 Albemarle 28.87 2
17 Brieona Booker 11 Albemarle 29.24 3
18 Shanice Golston 10 Stafford High School 29.46 2
19 Alexis Johnston 10 North Stafford 29.53 2
20 Miranda Shelton 10 Stafford High School 29.69 2
21 Bria O'Kelly 11 Stafford High School 29.80 2
22 Mariah Cowling 11 North Stafford 32.00 1
23 Isis Fuller 10 Orange County 32.34 1
24 Kimberly Walley 10 Massaponax 41.48 1
HS Boys 200 Meter Dash
=============================================================================
Name Yr Team Time H# Pts
=============================================================================
1 Pete Reed 12 Colonial Forge 22.31 3 10
2 Kendall Hill 11 Mountain View 22.83 3 8
3 Justin Crabbe 12 Stafford High School 23.27 1 6
4 Neil Deabreu 12 Brooke Point 23.38 3 5
5 Brandon Watts 11 Mountain View 23.44 3 4
6 Avery Price 11 Colonial Forge 23.56 3 3
7 Manasseh Bowles 11 North Stafford 23.66 3 2
8 Trenton Day 11 Orange County 23.82 2 1
9 Jeramey Manuel 9 Brooke Point 23.92 2
10 Tony Kemp 11 Stafford High School 23.99 2
11 Robert Finley 10 Mountain View 24.09 3
12 Romone Thompson 10 Massaponax 24.31 2
13 Chris King 10 Orange County 24.44 2
14 Virgil Williams 11 North Stafford 24.46 2
15 Darren Gary 10 Massaponax 24.81 1
16 Jordan Torres 9 Riverbend High School 25.12 2
17 Vincent Huynh 10 Albemarle 25.25 1
18 Moses Boaham 9 Albemarle 25.42 1
19 Sam Medlin 9 Riverbend High School 25.51 1
20 McKenzie Stewart-Berry 9 Albemarle 25.80 1
21 Travis Jackson 10 Orange County 26.23 1
22 Dillon Davis 9 Stafford High School 27.33 1
HS Girls 3200 Meter Run
==========================================================================
Name Yr Team Time Pts
==========================================================================
1 Emily Cole 12 North Stafford 11:19.68 10
2 Megan Rebholz 10 Colonial Forge 11:31.54 8
3 Hannah Lowery 11 Stafford High School 11:42.44 6
4 Shaina Manuel 12 Colonial Forge 11:48.71 5
5 Jenna Walker 11 Colonial Forge 11:57.56 4
6 Allison Taylor 9 Colonial Forge 11:59.19 3
7 Jordan Angers 9 Mountain View 12:28.13 2
8 Rain McKemie 11 Orange County 12:32.70 1
9 Erin Quinn 11 North Stafford 12:37.00
10 Helen Gilliam 9 Orange County 12:44.80
11 Megan Brady 11 Mountain View 12:48.68
12 Maddie Biddle 11 Mountain View 13:04.01
13 Courtney Lyons 12 North Stafford 13:27.45
14 Shona Sulzbach 9 Riverbend High School 13:31.28
15 Emma D'Antoni 12 Albemarle 13:38.12
16 Kiley Steed 9 Riverbend High School 14:05.57
17 Annie Lopez 11 Albemarle 14:17.66
18 Hannah Conner 11 Albemarle 14:31.61
19 Mary Kate Brygadier 11 Riverbend High School 15:29.13
HS Boys 3200 Meter Run
==========================================================================
Name Yr Team Time Pts
==========================================================================
1 Corey Dabney 12 Colonial Forge 9:49.83 10
2 Robert Walker 10 Brooke Point 9:50.02 8
3 Garrett Goldstone 12 North Stafford 9:50.76 6
4 Zach Gentry 9 Albemarle 9:51.24 5
5 Shaquon Wilkins 12 Riverbend High School 9:57.94 4
6 Chris Rosati 11 Colonial Forge 10:06.93 3
7 Zachary Batt 9 North Stafford 10:12.37 2
8 Ben Ramirez 9 Stafford High School 10:16.81 1
9 Andrew Boykin 11 Colonial Forge 10:20.45
10 Ben Sorensen 11 Mountain View 10:20.84
11 Aaron Elder 11 Albemarle 10:28.11
12 Nate Lasker 11 Riverbend High School 10:32.71
13 Charles Batt 12 North Stafford 10:36.28
14 Ryan Glavy 11 Mountain View 10:38.73
15 Brian Quintana 11 Brooke Point 10:49.78
16 Jacob Smith 11 Riverbend High School 10:53.65
17 David Kwiatkowski 9 Albemarle 11:00.26
18 Eric Sidelko 12 Orange County 11:22.20
HS Girls 4x400 Meter Relay
============================================================
Team Time Pts
============================================================
1 North Stafford A 4:02.82 10
2 Colonial Forge A 4:08.67 8
3 Mountain View A 4:12.44 6
1) Jenny Westerholm 2) Bailee Hubert
3) Emma Davis 4) Annie Davis
5) Emily Reinwald 6) Olivia Hubert
7) Bailey McCarthy
4 Albemarle A 4:17.64 5
1) Ciera Ulan 2) Amanda Udsden
3) Dinah Daniels 4) Alexis Brown
5) Samira Hussaini
5 Brooke Point A 4:23.65 4
1) Tiana Hughes 2) Jevonna Williams
3) Amanda Patterson 4) Samia Jones
6 Riverbend High School A 4:31.37 3
1) Casey Soper 2) Seisha Scott
3) Morgan Patterson 4) Courtney Brubaker
5) Paige Ragsdale
7 Stafford High School A 4:40.53 2
HS Boys 4x400 Meter Relay
============================================================
Team Time Pts
============================================================
1 Mountain View A 3:26.15 10
1) Nicholas Wolfe 2) Kevin Watts
3) Jairus Hudson 4) Travis Geris
5) Jesus Amezquita 6) B.j. Northam
2 Colonial Forge A 3:30.32 8
3 Albemarle A 3:31.98 6
1) Joe Krohn 2) Adam Visokay
3) Jacob Simons 4) Ryan Thomas
5) James Villien 6) Camron Hatchett
4 North Stafford A 3:33.04 5
5 Brooke Point A 3:36.91 4
1) Neil Deabreu 2) Austin Appea
3) Jeramey Manuel 4) Donovan Baker
6 Stafford High School A 3:43.22 3
7 Riverbend High School A 3:43.73 2
1) Hanson Johnson 2) Sam Medlin
3) Cayden Johnson 4) Elijah Brown
HS Girls Team Scores (17 Events Scored)
=====================================================================
Team Pts Spr Dst Hrd Rel Fld Oth
=====================================================================
1 Colonial Forge 165.5 8 55 25 24 53.5 0
2 Mountain View 143.5 52 23 20 14 34.5 0
3 Riverbend High School 79.5 17 6 15 9 32.5 0
4 North Stafford 72.5 21 10 0 24 17.5 0
5 Stafford High School 66 0 9 4 11 42 0
6 Brooke Point 54 11 2 12 14 15 0
7 Albemarle 44 0 10 2 14 18 0
8 Massaponax 31 8 0 0 5 18 0
9 Orange County 6 0 2 0 1 3 0
HS Boys Team Scores (17 Events Scored)
=====================================================================
Team Pts Spr Dst Hrd Rel Fld Oth
=====================================================================
1 Colonial Forge 170.5 35 46 24 18 47.5 0
2 North Stafford 111.5 12 8 15 15 61.5 0
3 Mountain View 94 26 14 14 23 17 0
4 Stafford High School 75 21 5 0 11 38 0
5 Albemarle 73 4 26 9 22 12 0
6 Brooke Point 53 5 8 8 14 18 0
7 Riverbend High School 50 4 10 0 8 28 0
8 Massaponax 25 3 0 8 3 11 0
9 Orange County 8 7 0 0 1 0 0