CHESAPEAKE CROSS COUNTRY INVITATIONAL
BOYS B TEAM
1. GRASSFIELD
7 8 13 15 27 (28) (43) = 70
Jared Eavey , Jarrett Flint , Matthew Bunting , Chase Brown ,
Andrew Uliana , Brandon Shaw , Steven Truhlar
2. COX
4 11 12 20 26 (31) (35) = 73
Kyle Gilmore , Jake Rogerson , Troy Rogerson , Seth Enderson ,
Grant Enderson , Jack Bannon , Conor Flahtery
2. KEMPSVILLE HS
6 10 17 19 21 (22) (42) = 73
Robert Versprille , Nathan Miller , Greg Richardson ,
Babadamilo Alao , Alex Kerns , Tristan Silverstorf , Issac
Brocaille
4. WESTERN BRANCH HS
2 3 25 30 46 (51) (58) = 106
Bruce Charity , Eric Ellis , Byron Robinson , Kennard Massie ,
Josiah Ramshaw , Blake Tidwell , Gregory Chiles
5. WOODSIDE
1 5 34 41 45 (49) (59) = 126
Tony Pendelton , Robert Mccar Jr , Christian Dooley , Abimael
Torres , Sanuel Walker , Aaron Boullester , Scott Kramer
6. BETHEL
16 24 33 36 44 (68) = 153
Malcolm Spencer , Steven Deshong , Zach Guion , Adam Guion ,
Noah Guion , Greg Bailey
7. KELLAM
14 18 23 40 65 (66) = 160
Declan Craig , Andrew Deguzman , Anthony Huff , Cody Bogatko ,
Sloan Crandall , Austin Barlow
8. PENINSULA CATHOLIC
29 32 37 38 39 (54) (55) = 175
Alex Bochel , Thomas Rasmussin , Patrick Corley , Holden
Keegan , Zach Griggs , Jeremy Bates , James Pincus
9. HICKORY HS
9 47 48 52 57 (60) (63) = 213
Tyler Lefevre , Wyatt Woodworth , Wade Boggess , Adam Coffin ,
Mason Powers , Jose Ruiz , Joseph Sterrett
10. NORFOLK ACADEMY
50 53 56 61 69 (71) = 289
Tom Moss , Andy Chen , Victor Yu , Ben Klebanoff , Louis
Goode , Josh Ruben
11. OSCAR SMITH HS
62 64 67 70 72 = 335
Cory Burton , Casey Horton , Ryan Beckelhimer , William
Gillespie , Parker Chesney
BOYS B INDIVIDUAL
Boys 5000 Meter Run
Place Name Team Time
===== ========================= ================================ ========
1 Tony Pendelton WOODSIDE 17:51.45
2 Bruce Charity WESTERN BRANCH HS 18:15.13
3 Eric Ellis WESTERN BRANCH HS 18:35.64
4 Kyle Gilmore COX 18:38.30
5 Robert Mccar Jr WOODSIDE 18:40.14
6 Robert Versprille KEMPSVILLE HS 18:45.22
7 Jared Eavey GRASSFIELD 18:48.18
8 Jarrett Flint GRASSFIELD 18:55.72
9 Tyler Lefevre HICKORY HS 18:56.00
10 Nathan Miller KEMPSVILLE HS 18:58.76
11 Jake Rogerson COX 19:02.44
12 Troy Rogerson COX 19:03.59
13 Matthew Bunting GRASSFIELD 19:07.63
14 Declan Craig KELLAM 19:08.52
15 Chase Brown GRASSFIELD 19:12.57
16 Malcolm Spencer BETHEL 19:20.04
17 Greg Richardson KEMPSVILLE HS 19:25.52
18 Andrew Deguzman KELLAM 19:27.06
19 Babadamilo Alao KEMPSVILLE HS 19:27.91
20 Seth Enderson COX 19:31.46
21 Alex Kerns KEMPSVILLE HS 19:31.96
22 Tristan Silverstorf KEMPSVILLE HS 19:36.04
23 Anthony Huff KELLAM 19:38.08
24 Steven Deshong BETHEL 19:40.40
25 Byron Robinson WESTERN BRANCH HS 19:46.99
26 Grant Enderson COX 19:50.91
27 Andrew Uliana GRASSFIELD 19:53.20
28 Brandon Shaw GRASSFIELD 19:54.73
29 Alex Bochel PENINSULA CATHOLIC 19:56.10
30 Kennard Massie WESTERN BRANCH HS 19:57.34
31 Jack Bannon COX 19:58.95
32 Thomas Rasmussin PENINSULA CATHOLIC 20:05.11
33 Zach Guion BETHEL 20:16.49
34 Christian Dooley WOODSIDE 20:17.30
35 Conor Flahtery COX 20:17.50
36 Adam Guion BETHEL 20:18.76
37 Patrick Corley PENINSULA CATHOLIC 20:21.55
38 Holden Keegan PENINSULA CATHOLIC 20:22.95
39 Zach Griggs PENINSULA CATHOLIC 20:25.02
40 Cody Bogatko KELLAM 20:26.65
41 Abimael Torres WOODSIDE 20:29.25
42 Issac Brocaille KEMPSVILLE HS 20:29.59
43 Steven Truhlar GRASSFIELD 20:34.54
44 Noah Guion BETHEL 20:38.16
45 Alan Sanchez FIRST FLIGHT 20:39.63
46 Sanuel Walker WOODSIDE 20:40.85
47 Josiah Ramshaw WESTERN BRANCH HS 20:43.73
48 Wyatt Woodworth HICKORY HS 20:46.14
49 Wade Boggess HICKORY HS 20:56.21
50 Aaron Boullester WOODSIDE 20:56.89
51 Tom Moss NORFOLK ACADEMY 21:27.21
52 Ethan Gilbreath FIRST FLIGHT 21:28.84
53 Landon Griffin FIRST FLIGHT 21:30.68
54 Blake Tidwell WESTERN BRANCH HS 21:32.00
55 Adam Coffin HICKORY HS 21:43.04
56 Asa Barksdale BOOKER T. WASHINGTON 21:44.69
57 Andy Chen NORFOLK ACADEMY 21:47.74
58 Jeremy Bates PENINSULA CATHOLIC 21:51.05
59 James Pincus PENINSULA CATHOLIC 21:53.58
60 Victor Yu NORFOLK ACADEMY 21:56.09
61 Mason Powers HICKORY HS 21:57.37
62 Gregory Chiles WESTERN BRANCH HS 22:06.76
63 Rashaun Hamilton WESTERN BRANCH HS 22:08.26
64 Kyle Sundvall WESTERN BRANCH HS 22:16.36
65 Jason Morgan WESTERN BRANCH HS 22:17.51
66 Ray Gilliam PENINSULA CATHOLIC 22:23.26
67 Alex Godwin WESTERN BRANCH HS 22:29.59
68 Scott Kramer WOODSIDE 22:33.50
69 William Baier GRASSFIELD 22:39.07
70 Jose Ruiz HICKORY HS 22:47.93
71 Aaron Simpson WESTERN BRANCH HS 22:52.04
72 Biar Raheem WARWICK 22:53.62
73 Davis Carbaugh GRASSFIELD 22:56.33
74 Ben Klebanoff NORFOLK ACADEMY 22:58.34
75 Raheem Simmons BOOKER T. WASHINGTON 23:09.92
76 Cory Burton OSCAR SMITH HS 23:10.30
77 William Hutchins WARWICK 23:16.30
78 Joseph Sterrett HICKORY HS 23:35.61
79 Henry Hull GRASSFIELD 23:44.10
80 Logan Phillips WESTERN BRANCH HS 23:44.34
81 Regionald Broughton BOOKER T. WASHINGTON 23:52.19
82 Casey Horton OSCAR SMITH HS 24:20.06
83 Paul Vining WESTERN BRANCH HS 24:31.54
84 Sloan Crandall KELLAM 25:05.95
85 Jack Collins WESTERN BRANCH HS 25:19.18
86 Austin Barlow KELLAM 25:42.84
87 Jonathan Yusician WESTERN BRANCH HS 26:35.62
88 Ryan Beckelhimer OSCAR SMITH HS 27:33.27
89 Greg Bailey BETHEL 27:47.72
90 Louis Goode NORFOLK ACADEMY 27:55.00
91 Rahum Sherazi HICKORY HS 28:02.89
92 Junius Bynum INDIAN RIVER HS 28:27.13
93 Jahaid Scott WESTERN BRANCH HS 29:05.61
94 William Gillespie OSCAR SMITH HS 30:43.32
95 Josh Ruben NORFOLK ACADEMY 30:44.00
96 Joseph Clayton WESTERN BRANCH HS 31:34.77
97 Austin Rice INDIAN RIVER HS 31:56.00
98 Parker Chesney OSCAR SMITH HS 34:30.60