Loudoun County Results
Girls | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
400 Meter Dash | |||||
1:02.02 | Shanice Galvin | 2nd | Finals H3 | Complete Results | |
800 Meter Run | |||||
2:27.40 | SB | Grace Howard | 1st | Finals H2 | Complete Results |
2:48.06 | Summer Thompson | 15th | Finals H2 | Complete Results | |
1600 Meter Run | |||||
6:00.69 | Sydney Lanham | 7th | Finals H1 | Complete Results | |
6:23.37 | SB | Jamie Malloy | 13th | Finals H1 | Complete Results |
3200 Meter Run | |||||
13:25.03 | Sydney Lanham | 12th | Finals H1 | Complete Results | |
13:30.87 | SB | Olivia VanNuys | 13th | Finals H1 | Complete Results |
100 Meter Hurdles | |||||
18.21 | Gella Johnson | 4th | Finals H2 | Complete Results | |
18.67 | Anne Asai | 9th | Finals H2 | Complete Results | |
300 Meter Hurdles | |||||
52.25 | Rose Ramey | 6th | Finals H2 | Complete Results | |
56.17 | SB | Gella Johnson | 11th | Finals H1 | Complete Results |
4x400 Meter Relay | |||||
4:19.50 | Relay Team | 3rd | Finals H1 | Complete Results | |
4x800 Meter Relay | |||||
10:35.10 | SB | Relay Team | 4th | Finals H1 | Complete Results |
High Jump | |||||
4-8 | Tayler Tibbits | 4th | Finals H1 | Complete Results | |
4-2 | Emily Miller | 14th | Finals H1 | Complete Results | |
Long Jump | |||||
16-5.5 | Shanice Galvin | 1st | Finals H1 | Complete Results | |
Triple Jump | |||||
32-3 | Anne Asai | 4th | Finals H1 | Complete Results | |
Discus | |||||
110-11 | Jesslyn Manni | 1st | Finals H1 | Complete Results | |
77-5 | Grace Horvath | 15th | Finals H1 | Complete Results | |
Shot Put | |||||
32-5.25 | Jesslyn Manni | 3rd | Finals H1 | Complete Results | |
27-5.5 | Abby Wright | 14th | Finals H1 | Complete Results | |
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
100 Meter Dash | |||||
12.06 | Jack Pittas | 5th | Finals H2 | Complete Results | |
200 Meter Dash | |||||
24.20 | Trey Johnson | 6th | Finals H3 | Complete Results | |
24.25 | Jack Pittas | 7th | Finals H2 | Complete Results | |
400 Meter Dash | |||||
53.17 | Trey Johnson | 2nd | Finals H3 | Complete Results | |
53.21 | Michael Durrer | 3rd | Finals H3 | Complete Results | |
800 Meter Run | |||||
2:11.08 | David Clark | 12th | Finals H2 | Complete Results | |
2:12.09 | Alex Lanham | 15th | Finals H1 | Complete Results | |
1600 Meter Run | |||||
4:53.39 | Jesse Dineen | 8th | Finals H2 | Complete Results | |
5:01.72 | Nick Vaka | 16th | Finals H1 | Complete Results | |
3200 Meter Run | |||||
10:41.76 | Bradley Zartman | 6th | Finals H1 | Complete Results | |
10:50.63 | Nick Vaka | 9th | Finals H1 | Complete Results | |
110 Meter Hurdles | |||||
16.73 | Danny Levay | 5th | Finals H2 | Complete Results | |
17.97 | Nick Clarkson | 12th | Finals H1 | Complete Results | |
300 Meter Hurdles | |||||
43.36 | Danny Levay | 7th | Finals H3 | Complete Results | |
46.64 | Nick Clarkson | 14th | Finals H2 | Complete Results | |
4x100 Meter Relay | |||||
45.71 | Relay Team | 2nd | Finals H2 | Complete Results | |
4x800 Meter Relay | |||||
8:31.05 | Relay Team | 2nd | Finals H1 | Complete Results | |
High Jump | |||||
6-0 | Antonio Jackson | 1st | Finals H1 | Complete Results | |
6-0 | Samuel Mallon | 2nd | Finals H1 | Complete Results | |
Long Jump | |||||
19-5 | SB | Jack Pittas | 5th | Finals H1 | Complete Results |
16-6 | SB | Trey Johnson | 16th | Finals H1 | Complete Results |
Triple Jump | |||||
40-3 | Antonio Jackson | 3rd | Finals H1 | Complete Results | |
37-0.5 | Samuel Mallon | 8th | Finals H1 | Complete Results | |
Discus | |||||
108-5 | Mitchell Stevens | 12th | Finals H1 | Complete Results | |
91-8 | Andrew Barnes | 21st | Finals H1 | Complete Results | |
Shot Put | |||||
48-3.5 | Andrew Barnes | 1st | Finals H1 | Complete Results | |
40-5 | SB | Mitchell Stevens | 6th | Finals H1 | Complete Results |