Franklin County Results
Girls | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
100 Meter Dash | |||||
13.31 | SB | Miranda Jamison | 16th | Prelims | |
13.35 | SB | Dreya Swaine | 17th | Prelims | |
13.58 | SB | Faren Campbell | 21st | Prelims | |
400 Meter Dash | |||||
1:05.09 | SB | Faren Campbell | 19th | Finals | |
800 Meter Run | |||||
2:53.01 | SB | Sarah Beach | Finals | ||
1600 Meter Run | |||||
6:33.83 | SB | Sarah Beach | 18th | Finals | |
6:34.21 | SB | Kalee Seneff | 19th | Finals | |
3200 Meter Run | |||||
12:08.88 | SB | Kaleigh Wood | 8th | Finals | |
100 Meter Hurdles | |||||
16.17 | SB | Shaundra Cook | 5th | Prelims | |
300 Meter Hurdles | |||||
48.75 | SB | Shaundra Cook | 11th | Finals | |
50.85 | Jasmine Hariston | 19th | Finals | ||
4x100 Meter Relay | |||||
52.38 | SB | Relay Team | 12th | Finals | |
4x400 Meter Relay | |||||
4:37.98 | SB | Relay Team | 13th | Finals | |
4x800 Meter Relay | |||||
11:08.91 | SB | Relay Team | 12th | Finals | |
High Jump | |||||
5-0 | SB | Shaundra Cook | 7th | Finals | |
4-10 | Jasmine Hariston | 9th | Finals | ||
Long Jump | |||||
16-11.25 | Jasmine Hariston | 4th | Finals | ||
Triple Jump | |||||
36-10 | Jasmine Hariston | 2nd | Finals | ||
35-0 | SB | Shaundra Cook | 8th | Finals | |
Pole Vault | |||||
11-3 | Erin Patterson | 1st | Finals | ||
8-0 | SB | Nicole Wimmer | 12th | Finals | |
Discus | |||||
113-5 | Brandy Preston | 2nd | Finals | ||
103-10 | Jelesa Anthony | 4th | Finals | ||
Shot Put | |||||
30-2.5 | Brandy Preston | 16th | Finals | ||
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
200 Meter Dash | |||||
23.37 | SB | Justin Seay | 13th | Finals | |
800 Meter Run | |||||
2:01.43 | SB | Joey Doherty | Finals | ||
1600 Meter Run | |||||
5:15.01 | SB | Jonathan LaBarge | 12th | Finals | |
3200 Meter Run | |||||
10:17.52 | SB | David Reed | 11th | Finals | |
110 Meter Hurdles | |||||
14.74 | SB | Raymond Keys | 1st | Prelims | |
16.61 | SB | Hasan Craig | 14th | Prelims | |
17.17 | SB | Blake Price | 20th | Prelims | |
300 Meter Hurdles | |||||
42.52 | Raymond Keys | 14th | Finals | ||
46.22 | SB | Blake Price | 22nd | Finals | |
4x100 Meter Relay | |||||
44.88 | SB | Relay Team | 10th | Finals | |
4x400 Meter Relay | |||||
3:40.95 | SB | Relay Team | 13th | Finals | |
4x800 Meter Relay | |||||
8:48.24 | SB | Relay Team | 9th | Finals | |
Long Jump | |||||
18-9.5 | SB | Justin Seay | 18th | Finals | |
Triple Jump | |||||
42-5.25 | SB | Hasan Craig | 11th | Finals | |
Pole Vault | |||||
10-6 | SB | Charlie Hubbard | 14th | Finals | |
Discus | |||||
128-11 | Lamarka Casey | 4th | Finals | ||
127-3 | SB | Marcus Burwell | 7th | Finals | |
117-10 | SB | Bo Brown | 11th | Finals | |
Shot Put | |||||
48-11.5 | Lamarka Casey | 3rd | Finals | ||
42-10.5 | SB | Marcus Burwell | 12th | Finals |