James W. Robinson Results
Girls | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
100 Meter Dash | |||||
12.42 | SB | Alisha Harris | 1st | Finals H1 | Complete Results |
12.73 | SB | Jencia Allen | 4th | Finals H2 | Complete Results |
13.95 | SB | Michaela Worrell | 18th | Finals H3 | Complete Results |
200 Meter Dash | |||||
25.85 | Alisha Harris | 1st | Finals H1 | Complete Results | |
26.62 | Jencia Allen | 3rd | Finals H1 | Complete Results | |
27.77 | Talaya George | 14th | Finals H2 | Complete Results | |
27.88 | SB | Morgan Herrera | 15th | Finals H4 | Complete Results |
28.75 | SB | Kimbyl Riggs | 18th | Finals H3 | Complete Results |
30.59 | Charlotte Patterson | 24th | Finals H4 | Complete Results | |
400 Meter Dash | |||||
1:00.38 | Erica Denham | 1st | Finals H1 | Complete Results | |
1:03.62 | Talaya George | 5th | Finals H1 | Complete Results | |
1:04.17 | Saki Martin | 7th | Finals H3 | Complete Results | |
1:04.59 | Kimbyl Riggs | 8th | Finals H2 | Complete Results | |
800 Meter Run | |||||
2:20.03 | SB | Brooke Hagen | 6th | Finals H1 | Complete Results |
2:28.71 | SB | Nancy Zhang | 11th | Finals H2 | Complete Results |
2:30.62 | SB | Lia Hanus | 14th | Finals H2 | Complete Results |
1600 Meter Run | |||||
5:22.59 | SB | Mary Katherine Mastaler | 3rd | Finals H1 | Complete Results |
5:29.12 | SB | Caroline Augelli | 6th | Finals H1 | Complete Results |
5:32.81 | SB | Maggie Larkin | 8th | Finals H1 | Complete Results |
3200 Meter Run | |||||
11:06.80 | SB | Lauren Berman | 1st | Finals H1 | Complete Results |
100 Meter Hurdles | |||||
18.02 | Sydney Barrett | 6th | Finals H1 | Complete Results | |
300 Meter Hurdles | |||||
47.83 | SB | Uloma Nwaolu | 2nd | Finals H1 | Complete Results |
50.86 | Sydney Barrett | 4th | Finals H2 | Complete Results | |
51.83 | Claire Bailey | 6th | Finals H2 | Complete Results | |
52.78 | SB | Shannon Mcgrath | 8th | Finals H2 | Complete Results |
57.09 | SB | Nikki Kozy | 11th | Finals H2 | Complete Results |
4x400 Meter Relay | |||||
4:04.01 | Relay Team | 4th | Finals H1 | Complete Results | |
High Jump | |||||
5-2 | Uloma Nwaolu | 1st | Finals H1 | Complete Results | |
4-10 | Victoria Chanthyasak-White | 3rd | Finals H1 | Complete Results | |
4-6 | Claire Bailey | 5th | Finals H1 | Complete Results | |
Long Jump | |||||
14-10 | Maria Muzzio | 8th | Finals H1 | Complete Results | |
13-11.5 | Victoria Chanthyasak-White | 13th | Finals H1 | Complete Results | |
13-9 | Saki Martin | 15th | Finals H1 | Complete Results | |
Triple Jump | |||||
36-9.5 | Uloma Nwaolu | 1st | Finals H1 | Complete Results | |
33-0.5 | Maria Muzzio | 7th | Finals H1 | Complete Results | |
32-3.25 | Claire Bailey | 9th | Finals H1 | Complete Results | |
Pole Vault | |||||
9-3 | Sydney Barrett | 2nd | Finals H1 | Complete Results | |
8-3 | Alexia Hsu | 6th | Finals H1 | Complete Results | |
Discus | |||||
126-3 | Maria Muzzio | 1st | Finals H1 | Complete Results | |
Shot Put | |||||
39-11.5 | Maria Muzzio | 1st | Finals H1 | Complete Results | |
32-9 | Seye Raymond | 5th | Finals H1 | Complete Results | |
24-5 | Michaela Worrell | 13th | Finals H1 | Complete Results | |
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
100 Meter Dash | |||||
11.31 | SB | Azunna Nwaolu | 4th | Finals H2 | Complete Results |
11.32 | SB | Christopher Clarke | 6th | Finals H2 | Complete Results |
11.60 | SB | Demarcus Byrdsong | 14th | Finals H3 | Complete Results |
200 Meter Dash | |||||
23.30 | SB | Demarcus Byrdsong | 6th | Finals H2 | Complete Results |
23.68 | SB | Davante Hicks | 10th | Finals H2 | Complete Results |
400 Meter Dash | |||||
50.08 | SB | Marcus Denham | 1st | Finals H1 | Complete Results |
52.00 | Jonathan Roof | 5th | Finals H1 | Complete Results | |
52.48 | SB | Iman Garzan | 6th | Finals H2 | Complete Results |
53.73 | Sammy Richter | 12th | Finals H2 | Complete Results | |
54.33 | John Shutika | 14th | Finals H3 | Complete Results | |
800 Meter Run | |||||
2:01.94 | Colin Brooks | 7th | Finals H1 | Complete Results | |
2:04.45 | SB | Reid Sharkey | 10th | Finals H2 | Complete Results |
1600 Meter Run | |||||
4:27.70 | SB | Hunter Jutras | 2nd | Finals H1 | Complete Results |
4:33.11 | Patrick Myers | 4th | Finals H1 | Complete Results | |
4:36.67 | Nicholas Hite | 10th | Finals H1 | Complete Results | |
4:37.05 | SB | Corey Runkel | 11th | Finals H1 | Complete Results |
110 Meter Hurdles | |||||
19.27 | Diego Gonzalez | 12th | Finals H2 | Complete Results | |
300 Meter Hurdles | |||||
42.03 | SB | Philip Lim | 4th | Finals H1 | Complete Results |
45.64 | Diego Gonzalez | 14th | Finals H3 | Complete Results | |
4x400 Meter Relay | |||||
3:30.47 | Relay Team | 3rd | Finals H1 | Complete Results | |
High Jump | |||||
5-8 | Davante Hicks | 5th | Finals H1 | Complete Results | |
Long Jump | |||||
20-0.75 | Azunna Nwaolu | 3rd | Finals H1 | Complete Results | |
19-3.5 | Marcus Denham | 7th | Finals H1 | Complete Results | |
16-6.25 | SB | Davante Hicks | 16th | Finals H1 | Complete Results |
Triple Jump | |||||
45-8 | Azunna Nwaolu | 1st | Finals H1 | Complete Results | |
39-1 | Eric Moreira-Ibar | 8th | Finals H1 | Complete Results | |
Pole Vault | |||||
10-6 | Eric Moreira-Ibar | 8th | Finals H1 | Complete Results | |
Discus | |||||
86-3 | SB | Liam Lynn | 10th | Finals H1 | Complete Results |
78-0 | Josh Von Holtz | 12th | Finals H1 | Complete Results | |
76-3 | Noah Harris | 13th | Finals H1 | Complete Results | |
Shot Put | |||||
38-8 | Noah Harris | 5th | Finals H1 | Complete Results | |
32-9 | Josh Von Holtz | 10th | Finals H1 | Complete Results | |
30-6.5 | SB | Liam Lynn | 12th | Finals H1 | Complete Results |