Brunswick High Results
Girls | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
100 Meter Dash | |||||
13.15 | SB | Ciera Alexander | 4th | Finals H3 | Complete Results |
13.20 | Shakiya Bowser | 6th | Finals H3 | Complete Results | |
14.40 | Aliyah Clayton | 16th | Finals H1 | Complete Results | |
200 Meter Dash | |||||
27.84 | SB | Shakiya Bowser | 2nd | Finals H4 | Complete Results |
28.13 | Ciera Alexander | 4th | Finals H4 | Complete Results | |
29.77 | Aliyah Clayton | 8th | Finals H3 | Complete Results | |
31.06 | Sha'Damia Hargrove | 13th | Finals H4 | Complete Results | |
31.75 | SB | Niaya Henderson | 14th | Finals H2 | Complete Results |
400 Meter Dash | |||||
1:15.50 | SB | Niaya Henderson | 12th | Finals H2 | Complete Results |
1:15.53 | SB | Kelita Trotter | 13th | Finals H2 | Complete Results |
1:15.86 | SB | Mya Stith | 14th | Finals H2 | Complete Results |
1:15.91 | Jaderia Walker | 15th | Finals H3 | Complete Results | |
1:16.91 | SB | Casie Wright | 17th | Finals H1 | Complete Results |
800 Meter Run | |||||
3:08.70 | Ayanna Coleman | 1st | Finals H2 | Complete Results | |
3:17.38 | Acacia Seward | 5th | Finals H1 | Complete Results | |
1600 Meter Run | |||||
7:20.47 | Veronika Pluzhikova | 2nd | Finals H1 | Complete Results | |
8:21.61 | SB | Danielle Davis | 7th | Finals H1 | Complete Results |
100 Meter Hurdles | |||||
15.86 | Le'Tishay Trotter | 1st | Finals H2 | Complete Results | |
16.40 | SB | Taijah Bradley | 2nd | Finals H2 | Complete Results |
22.57 | SB | Sha'Damia Hargrove | 7th | Finals H2 | Complete Results |
23.22 | Leyla Ertas | 9th | Finals H2 | Complete Results | |
23.24 | Sanye' Barnes | 10th | Finals H2 | Complete Results | |
300 Meter Hurdles | |||||
49.24 | Le'Tishay Trotter | 1st | Finals H1 | Complete Results | |
4x100 Meter Relay | |||||
52.06 | Relay Team | 2nd | Finals H1 | Complete Results | |
4x400 Meter Relay | |||||
4:53.88 | Relay Team | 3rd | Finals H1 | Complete Results | |
4x800 Meter Relay | |||||
12:39.13 | SB | Relay Team | 1st | Finals H1 | Complete Results |
High Jump | |||||
4-10 | SB | Taijah Bradley | 1st | Finals H1 | Complete Results |
4-10 | Jaderia Walker | 2nd | Finals H1 | Complete Results | |
4-8 | Ciera Alexander | 3rd | Finals H1 | Complete Results | |
4-4 | Kelita Trotter | 8th | Finals H1 | Complete Results | |
Long Jump | |||||
17-5 | SB | Taijah Bradley | 1st | Finals H1 | Complete Results |
16-7.25 | Le'Tishay Trotter | 3rd | Finals H1 | Complete Results | |
15-5 | SB | Shakiya Bowser | 4th | Finals H1 | Complete Results |
14-9 | SB | Jaderia Walker | 7th | Finals H1 | Complete Results |
13-5 | Kelita Trotter | 16th | Finals H1 | Complete Results | |
Triple Jump | |||||
34-1 | Le'Tishay Trotter | 1st | Finals H1 | Complete Results | |
31-1 | Ciera Alexander | 4th | Finals H1 | Complete Results | |
30-4 | SB | Niaya Henderson | 6th | Finals H1 | Complete Results |
25-7 | SB | Sanye' Barnes | 10th | Finals H1 | Complete Results |
Discus | |||||
91-8 | SB | Ayanna Seward | 3rd | Finals H1 | Complete Results |
65-3 | Leyla Ertas | 6th | Finals H1 | Complete Results | |
37-4 | SB | Tanaisha Easter | 18th | Finals H1 | Complete Results |
Shot Put | |||||
34-7 | SB | Accura Morgan | 1st | Finals H1 | Complete Results |
29-10 | SB | Ayanna Seward | 4th | Finals H1 | Complete Results |
20-6 | SB | Leyla Ertas | 15th | Finals H1 | Complete Results |
15-9 | SB | Tanaisha Easter | 20th | Finals H1 | Complete Results |
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
100 Meter Dash | |||||
11.52 | Ahdarius Jackson | 4th | Finals H3 | Complete Results | |
11.64 | Malik Hicks | 7th | Finals H3 | Complete Results | |
11.82 | Isaiah Simmons | 11th | Finals H2 | Complete Results | |
11.92 | SB | LaMonz Cleaton | 12th | Finals H2 | Complete Results |
12.24 | SB | Darren Owens | 16th | Finals H3 | Complete Results |
200 Meter Dash | |||||
24.20 | Ahdarius Jackson | 4th | Finals H4 | Complete Results | |
24.24 | Malik Hicks | 7th | Finals H4 | Complete Results | |
24.79 | LaMonz Cleaton | 13th | Finals H3 | Complete Results | |
28.49 | Isaiah Simmons | 19th | Finals H3 | Complete Results | |
400 Meter Dash | |||||
53.44 | SB | Thomas Evans | 2nd | Finals H3 | Complete Results |
57.26 | Treven Easter | 7th | Finals H3 | Complete Results | |
58.63 | SB | Isaiah Simmons | 10th | Finals H2 | Complete Results |
1:01.02 | SB | Jayvonte Elder | 11th | Finals H3 | Complete Results |
800 Meter Run | |||||
2:13.70 | Jukeim Bell | 1st | Finals H2 | Complete Results | |
2:28.35 | SB | De'onte Parham | 5th | Finals H2 | Complete Results |
1600 Meter Run | |||||
5:28.33 | SB | Diauntae Oden | 3rd | Finals H1 | Complete Results |
5:46.13 | Gavin Rasner | 6th | Finals H1 | Complete Results | |
110 Meter Hurdles | |||||
16.72 | Kwante' Rice | 4th | Finals H1 | Complete Results | |
29.09 | Tarik Simmons | 6th | Finals H1 | Complete Results | |
300 Meter Hurdles | |||||
43.02 | Kwante' Rice | 1st | Finals H2 | Complete Results | |
45.13 | Daniel Gillis | 5th | Finals H2 | Complete Results | |
50.62 | SB | Trevon Walker | 8th | Finals H1 | Complete Results |
54.75 | Anthony Pleasant | 9th | Finals H1 | Complete Results | |
4x100 Meter Relay | |||||
44.96 | Relay Team | 2nd | Finals H1 | Complete Results | |
4x400 Meter Relay | |||||
3:45.89 | Relay Team | 1st | Finals H1 | Complete Results | |
4x800 Meter Relay | |||||
9:03.92 | Relay Team | 1st | Finals H1 | Complete Results | |
High Jump | |||||
6-2 | Tyreese Fisher | 1st | Finals H1 | Complete Results | |
5-4 | Malik Hicks | 5th | Finals H1 | Complete Results | |
5-4 | Isaiah Simmons | 8th | Finals H1 | Complete Results | |
Long Jump | |||||
21-1 | Tyreese Fisher | 1st | Finals H1 | Complete Results | |
20-3 | Malik Hicks | 4th | Finals H1 | Complete Results | |
19-3 | SB | Isaiah Simmons | 6th | Finals H1 | Complete Results |
18-9.5 | SB | Devonte Stith | 7th | Finals H1 | Complete Results |
16-0 | SB | Trevon Walker | 15th | Finals H1 | Complete Results |
Triple Jump | |||||
41-11 | Tyreese Fisher | 1st | Finals H1 | Complete Results | |
39-4 | Daniel Gillis | 6th | Finals H1 | Complete Results | |
39-2 | Jukeim Bell | 8th | Finals H1 | Complete Results | |
36-6 | Isaiah Simmons | 10th | Finals H1 | Complete Results | |
Discus | |||||
119-5 | Tyreese Fisher | 2nd | Finals H1 | Complete Results | |
88-4 | Keyon Boothe | 6th | Finals H1 | Complete Results | |
71-6 | Cire Gonzalez | 12th | Finals H1 | Complete Results | |
69-9 | Isaiah Stith | 13th | Finals H1 | Complete Results | |
Shot Put | |||||
42-7.5 | SB | Tarik Simmons | 3rd | Finals H1 | Complete Results |
40-9 | Keyon Boothe | 4th | Finals H1 | Complete Results | |
37-7 | SB | Cire Gonzalez | 8th | Finals H1 | Complete Results |
33-10 | SB | Anthony Pleasant | 10th | Finals H1 | Complete Results |
31-11 | Isaiah Stith | 14th | Finals H1 | Complete Results |