Harrisonburg Results
Girls | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
100 Meter Dash | |||||
14.04 | h | Sara Penrod | 1st | Finals H3 | Complete Results |
14.54 | h SB | Margret Sarco | 2nd | Finals H3 | Complete Results |
14.94 | h | Kellie Serrell | 4th | Finals H3 | Complete Results |
16.24 | h SB | Gloria Bafunye | 10th | Finals H1 | Complete Results |
16.34 | h | Citlalli Arteaga | 12th | Finals H1 | Complete Results |
17.04 | h | Dania Meza | 16th | Finals H1 | Complete Results |
18.74 | h | Kinsley Neff | 19th | Finals H1 | Complete Results |
200 Meter Dash | |||||
28.44 | h | Sydney Harper | 3rd | Finals H4 | Complete Results |
30.24 | h SB | Aaliyah Adjetey-Jordan | 5th | Finals H4 | Complete Results |
31.14 | h SB | Larissa Gotay | 8th | Finals H3 | Complete Results |
31.84 | h SB | Margret Sarco | 10th | Finals H2 | Complete Results |
32.14 | h | Carrie Yoder | 11th | Finals H3 | Complete Results |
34.44 | h | Joy Parakuo | 16th | Finals H2 | Complete Results |
34.54 | h SB | Gloria Bafunye | 17th | Finals H2 | Complete Results |
34.64 | h SB | Citlalli Arteaga | 18th | Finals H2 | Complete Results |
36.84 | h SB | Wantanee Jackson | 22nd | Finals H2 | Complete Results |
400 Meter Dash | |||||
1:13.14 | h | Samantha Little | 3rd | Finals H1 | Complete Results |
1:20.04 | h | Madison Varner | 6th | Finals H1 | Complete Results |
800 Meter Run | |||||
3:03.10 | SB | Iris Cessna | 7th | Finals H1 | Complete Results |
3:09.10 | Kira Blagg | 10th | Finals H1 | Complete Results | |
4:14.00 | SB | Deborah Wakilongo | 14th | Finals H1 | Complete Results |
1600 Meter Run | |||||
6:00.80 | SB | Molly Campillo | 3rd | Finals H1 | Complete Results |
6:01.20 | Sarah Deloney | 4th | Finals H1 | Complete Results | |
100 Meter Hurdles | |||||
19.24 | h | Desia Buckner | 2nd | Finals H1 | Complete Results |
22.74 | h | Joy Parakuo | 5th | Finals H1 | Complete Results |
22.84 | h | Jacie McGranahan | 6th | Finals H1 | Complete Results |
24.44 | h | Wantanee Jackson | 7th | Finals H1 | Complete Results |
300 Meter Hurdles | |||||
59.64 | h | Desia Buckner | 1st | Finals H1 | Complete Results |
4x100 Meter Relay | |||||
1:00.04 | h | Relay Team | 3rd | Finals H1 | Complete Results |
4x800 Meter Relay | |||||
11:59.80 | Relay Team | 2nd | Finals H1 | Complete Results | |
Long Jump | |||||
12-11 | Precious Carper | 10th | Finals H1 | Complete Results | |
11-7 | Carrie Yoder | 12th | Finals H1 | Complete Results | |
9-2 | Dania Meza | 15th | Finals H1 | Complete Results | |
Triple Jump | |||||
29-10 | Precious Carper | 1st | Finals H1 | Complete Results | |
Discus | |||||
43-7 | Kinsley Neff | 12th | Finals H1 | Complete Results | |
Shot Put | |||||
18-1 | Kinsley Neff | 12th | Finals H1 | Complete Results | |
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
100 Meter Dash | |||||
12.24 | h | Victor Lynch | 2nd | Finals H3 | Complete Results |
13.24 | h | Hashaam Ahmed | 10th | Finals H2 | Complete Results |
13.24 | h SB | Johan Roqueta-Pelaez | 10th | Finals H3 | Complete Results |
13.44 | h SB | Stedman Clark | 13th | Finals H2 | Complete Results |
13.94 | h | Nicholas Dana | 15th | Finals H2 | Complete Results |
14.44 | h SB | Tyler Dean | 17th | Finals H1 | Complete Results |
14.84 | h | Juniel Rodriguez | 18th | Finals H1 | Complete Results |
14.94 | h | Tyler Wood | 19th | Finals H1 | Complete Results |
15.14 | h | Samuel Lafauci | 21st | Finals H2 | Complete Results |
200 Meter Dash | |||||
24.54 | h | Jacob Seefried | 3rd | Finals H4 | Complete Results |
24.94 | h | Kyel Towler | 5th | Finals H3 | Complete Results |
24.94 | h SB | Victor Lynch | 5th | Finals H3 | Complete Results |
26.44 | h | Joel Mutambayi | 12th | Finals H2 | Complete Results |
26.74 | h | Jaylin Smith | 13th | Finals H3 | Complete Results |
26.84 | h SB | Israel Kakule | 14th | Finals H3 | Complete Results |
26.84 | h | Ali Al-Shebani | 14th | Finals H2 | Complete Results |
29.34 | h SB | Nicholas Dana | 22nd | Finals H1 | Complete Results |
30.24 | h SB | Tyler Wood | 23rd | Finals H2 | Complete Results |
31.34 | h | Samuel Lafauci | 25th | Finals H1 | Complete Results |
400 Meter Dash | |||||
55.54 | h | Jacob Seefried | 1st | Finals H1 | Complete Results |
59.44 | h SB | Kyle Brown | 2nd | Finals H1 | Complete Results |
1:00.64 | h | Joey Sun | 3rd | Finals H1 | Complete Results |
800 Meter Run | |||||
2:13.90 | SB | Lex Shabani | 6th | Finals H2 | Complete Results |
2:32.40 | SB | Fernando Posada | 14th | Finals H1 | Complete Results |
2:37.80 | SB | Noah Siderhurst | 16th | Finals H1 | Complete Results |
2:39.40 | Eber Sanchez | 17th | Finals H1 | Complete Results | |
2:40.20 | SB | Jonathan Warner | 19th | Finals H1 | Complete Results |
2:40.40 | John Breeden | 20th | Finals H1 | Complete Results | |
2:55.70 | Evan Wood | 21st | Finals H1 | Complete Results | |
1600 Meter Run | |||||
4:49.20 | Mo Berhe | 2nd | Finals H2 | Complete Results | |
4:50.60 | SB | Isaiah King | 3rd | Finals H2 | Complete Results |
5:00.70 | SB | Evan Jost | 4th | Finals H2 | Complete Results |
5:58.10 | SB | Cedric Ansah | 11th | Finals H1 | Complete Results |
3200 Meter Run | |||||
12:23.40 | Jacob Blagg | 2nd | Finals H1 | Complete Results | |
110 Meter Hurdles | |||||
19.44 | h | Jaylin Smith | 2nd | Finals H1 | Complete Results |
22.44 | h | Israel Kakule | 3rd | Finals H1 | Complete Results |
300 Meter Hurdles | |||||
47.64 | h | Gebrehiwot Amine | 1st | Finals H1 | Complete Results |
53.24 | h SB | Jo Jo Walker | 5th | Finals H1 | Complete Results |
4x100 Meter Relay | |||||
47.14 | h | Relay Team | 1st | Finals H1 | Complete Results |
4x800 Meter Relay | |||||
10:34.50 | Relay Team | 3rd | Finals H1 | Complete Results | |
High Jump | |||||
5-8 | Jean Pierre Mwami | 2nd | Finals H1 | Complete Results | |
Long Jump | |||||
17-3.75 | David Mitongo | 3rd | Finals H1 | Complete Results | |
17-2 | SB | Johan Roqueta-Pelaez | 5th | Finals H1 | Complete Results |
16-1 | Collin Morris | 9th | Finals H1 | Complete Results | |
Triple Jump | |||||
35-0.5 | Jean Pierre Mwami | 2nd | Finals H1 | Complete Results | |
33-6.5 | Kyle Brown | 3rd | Finals H1 | Complete Results | |
Pole Vault | |||||
9-6 | Joel Clevenger | 2nd | Finals H1 | Complete Results | |
8-6 | Hashaam Ahmed | 4th | Finals H1 | Complete Results | |
Discus | |||||
110-9 | Harly Gardinet | 2nd | Finals H1 | Complete Results | |
93-0 | Damiola Ola | 4th | Finals H1 | Complete Results | |
87-1 | Coltin Aleshire | 6th | Finals H1 | Complete Results | |
79-9 | Tyler Dean | 8th | Finals H1 | Complete Results | |
65-9 | Parker Ferguson | 14th | Finals H1 | Complete Results | |
Shot Put | |||||
41-6 | Harly Gardinet | 2nd | Finals H1 | Complete Results | |
36-11.25 | Coltin Aleshire | 6th | Finals H1 | Complete Results | |
34-9 | Tyler Dean | 8th | Finals H1 | Complete Results | |
31-11 | Damiola Ola | 11th | Finals H1 | Complete Results | |
28-1.5 | SB | Parker Ferguson | 13th | Finals H1 | Complete Results |