RaceTab by MileSplit/FloSports RathmondC, Franklin High School
Tri-Rivers District Meet #3 at Franklin - 5/9/2018
Franklin HS Track, Franklin, VA
HS Boys 4x800 Meter Relay
============================================================
Team Time Pts
------------------------------------------------------------
1 Sussex Central A 9:59.00 6
1) Montell Bates 2) Devonte King
3) Kevari Langford 4) Dominick Westbrook
2 Greensville County A 10:26.00 4
1) Jared Miles 2) Rahieem Hicks
3) Ameer Moore 4) Benyamin Griffin-Graha
HS Girls 4x800 Meter Relay
============================================================
Team Time Pts
------------------------------------------------------------
1 Greensville County A 13:23.00 6
1) Lindsey Gordon 2) Brooklyn Mason
3) Britney Saleeby 4) Montasia Smith
2 Southampton 14:56.00 4
HS Girls 100 Meter Hurdles
=======================================================================
Name Yr Team Time Wind Pts
-----------------------------------------------------------------------
1 Jasminah Jones 11 Greensville County 20.68 NWI 6
HS Boys 110 Meter Hurdles
=======================================================================
Name Yr Team Time Wind Pts
-----------------------------------------------------------------------
1 Terrell Pittman 9 Greensville County 17.19 NWI 6
2 Dashon Tanksley 11 Greensville County 19.99 NWI 4
3 DaQuan Gilliam 12 Sussex Central 21.84 NWI 3
4 Jareese Arrington 11 Greensville County 22.21 NWI 2
5 Nathaniel Silver 8 Sussex Central 22.89 NWI 1
HS Girls 100 Meter Dash
==========================================================================
Name Yr Team Time Wind H# Pts
--------------------------------------------------------------------------
1 Shakayla Baines 12 Sussex Central 13.18 NWI 2 6
2 Jazlyn Jefferson 11 Greensville County 13.41 NWI 2 4
3 Zykera Hudson 12 Sussex Central 13.87 NWI 2 3
4 Shatia Ramsey 9 Greensville County 14.60 NWI 1 2
5 Miari Reid 9 Southampton 14.90 NWI 1 1
6 Ju'Kya Carter 9 Greensville County 15.54 NWI 1
7 Dinae Jones 9 Southampton 15.55 NWI 1
8 Kassandra DeJesus 9 Southampton 15.88 NWI 1
HS Boys 100 Meter Dash
==========================================================================
Name Yr Team Time Wind H# Pts
--------------------------------------------------------------------------
1 Jalen Augcomfar 12 Sussex Central 11.56 NWI 3 6
2 Sheppard Mason 12 Southampton 11.61 NWI 3 4
3 Tyriel Ruffin 12 Southampton 11.75 NWI 3 3
4 LaSean Nichols-Porter 9 Franklin 11.79 NWI 3 2
5 Shamar Carroll 10 Southampton 12.09 NWI 2 1
6 Darius Eley 9 Franklin 12.16 NWI 2
7 Thomas Maxwell 11 Franklin 12.21 NWI 1
7 Chris Everette 9 Southampton 12.21 NWI 2
9 Tyrell Mays 12 Greensville County 12.33 NWI 2
10 Joseph Turner 11 Sussex Central 12.62 NWI 2
11 DeMartin Miles 10 Southampton 12.63 NWI 3
12 Jaquan Williams 9 Greensville County 12.84 NWI 1
13 Jaquan Summons 12 Greensville County 13.39 NWI 1
HS Girls 1,600 Meter Run
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
-----------------------------------------------------------------
1 Lindsey Gordon 12 Greensville County 6.48 6
2 Brooklyn Mason 12 Greensville County 7.17 4
HS Boys 1,600 Meter Run
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
-----------------------------------------------------------------
1 Dyquarion Gary 9 Greensville County 5:17.00 6
2 Noah South 10 Southampton 5:25.00 4
3 Jared Miles 11 Greensville County 5:39.00 3
4 Ameer Moore 11 Greensville County 5:44.00 2
5 Joseph Jiggetts 10 Southampton 5:50.00 1
6 Kaleb Obey 11 Greensville County 5:55.00
7 A'vantae Williams 9 Greensville County 6:17.00
HS Girls 4x100 Meter Relay
============================================================
Team Time Pts
------------------------------------------------------------
1 Sussex Central A 54.27 6
1) Shakayla Baines 2) Martika Hill
3) Zykera Hudson 4) Precious Thomas
2 Greensville County A 57.58 4
1) Jazlyn Jefferson 2) Shatia Ramsey
3) Catherine Robinson 4) Ju'Kya Carter
3 Southampton A 58.97 2
HS Boys 4x100 Meter Relay
============================================================
Team Time Pts
------------------------------------------------------------
1 Southampton A 45.15 6
1) Tyriel Ruffin 2) DeMartin Miles
3) Rondayl Smith 4) Sheppard Mason
2 Franklin A 45.33 4
1) Thomas Maxwell 2) Deontae Watson
3) Darius Eley 4) LaSean Nichols-Porter
3 Greensville County A 46.03 2
1) Jaden Young 2) Zahmier Williams
3) Tyrell Mays 4) Robert Mullins IV
HS Girls 400 Meter Dash
====================================================================
Name Yr Team Time H# Pts
--------------------------------------------------------------------
1 Jazlyn Jefferson 11 Greensville County 1:01.89 2 6
2 Julia Birchett 7 Sussex Central 1:10.19 2 4
3 Taija Ruffin 9 Southampton 1:10.93 2 3
4 Ju'Kya Carter 9 Greensville County 1:15.61 1 2
5 Tamya Boone 9 Southampton 1:18.51 1 1
6 Jah'Naya Jones 10 Franklin 1:27.33 1
HS Boys 400 Meter Dash
====================================================================
Name Yr Team Time H# Pts
--------------------------------------------------------------------
1 Janas Saunders 10 Southampton 53.40 3 6
2 Donta Chisolm 11 Southampton 54.20 3 4
3 Deontae Watson 11 Franklin 55.96 2 3
4 Robert Mullins IV 12 Greensville County 56.14 2 2
5 Rasheed Williams 10 Greensville County 56.40 3 1
6 Jerome Mays 10 Greensville County 56.53 3
7 Omarion Parham 9 Sussex Central 58.60 3
8 Kevari Langford 12 Sussex Central 58.88 2
9 Joseph Turner 11 Sussex Central 59.86 2
10 William Wellons 9 Franklin 1:00.72 1
11 Demarcus McDonald 9 Franklin 1:00.83 1
12 Robert Barrientos 12 Greensville County 1:01.37 2
13 Jaylen Rhoney-Awaar 10 Sussex Central 1:02.47 1
14 Nathaniel Silver 8 Sussex Central 1:03.48 1
15 Jamal Barger 10 Franklin 1:09.23 1
HS Boys 300 Meter Hurdles
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
-----------------------------------------------------------------
1 Terrell Pittman 9 Greensville County 45.80 6
2 Dashon Tanksley 11 Greensville County 52.09 4
3 Jareese Arrington 11 Greensville County 54.40 3
HS Girls 800 Meter Run
====================================================================
Name Yr Team Time H# Pts
--------------------------------------------------------------------
1 Lindsey Gordon 12 Greensville County 3:02.00 2 6
2 Caroline Adams 11 Southampton 3:11.00 2 4
3 Brooklyn Mason 12 Greensville County 3:13.00 1 2.5
3 Taylor McMahon 9 Sussex Central 3:13.00 2 2.5
5 Amira Long 10 Southampton 3:24.00 2 1
6 Montasia Smith 9 Greensville County 3:35.00 1
HS Boys 800 Meter Run
====================================================================
Name Yr Team Time H# Pts
--------------------------------------------------------------------
1 Montell Bates 11 Sussex Central 2:20.00 2 6
2 Dyquarion Gary 9 Greensville County 2:22.00 2 4
3 Benyamin Griffin-Grah 9 Greensville County 2:25.00 2 3
4 Dominick Westbrook 10 Sussex Central 2:26.00 2 2
5 Kyle Jernigan 10 Southampton 2:29.00 2 1
6 Jared Miles 11 Greensville County 2:30.00 2
7 Ameer Moore 11 Greensville County 2:38.00 1
8 A'vantae Williams 9 Greensville County 3:03.00 2
HS Girls 200 Meter Dash
==========================================================================
Name Yr Team Time Wind H# Pts
--------------------------------------------------------------------------
1 Catherine Robinson 12 Greensville County 26.85 NWI 2 6
2 Jazlyn Jefferson 11 Greensville County 27.38 NWI 2 4
3 Taija Ruffin 9 Southampton 30.27 NWI 1 3
4 Amani Gary 11 Southampton 30.53 NWI 2 2
5 Jacqueline Hill 9 Greensville County 30.96 NWI 1 1
6 Ju'Kya Carter 9 Greensville County 32.10 NWI 1
7 Miari Reid 9 Southampton 32.45 NWI 1
8 Tamya Boone 9 Southampton 32.72 NWI 1
9 Shatia Ramsey 9 Greensville County 34.69 NWI 2
9 Shakayla Baines 12 Sussex Central 34.69 NWI 2
HS Boys 200 Meter Dash
==========================================================================
Name Yr Team Time Wind H# Pts
--------------------------------------------------------------------------
1 LaSean Nichols-Porter 9 Franklin 23.88 NWI 3 6
2 Sheppard Mason 12 Southampton 24.17 NWI 3 4
3 Jalen Augcomfar 12 Sussex Central 24.26 NWI 3 3
4 Jaden Young 12 Greensville County 24.32 NWI 3 2
5 Shamar Carroll 10 Southampton 24.69 NWI 2 1
6 Chris Everette 9 Southampton 24.99 NWI 2
7 Tyrell Mays 12 Greensville County 25.35 NWI 2
8 Thomas Maxwell 11 Franklin 25.69 NWI 2
9 Jaquan Williams 9 Greensville County 26.79 NWI 2
10 Rahieem Hicks 9 Greensville County 26.80 NWI 1
11 Jorden Delk 10 Sussex Central 26.96 NWI 1
HS Girls 3,200 Meter Run
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
-----------------------------------------------------------------
1 Lindsey Gordon 12 Greensville County 13:25.00 6
HS Boys 3,200 Meter Run
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
-----------------------------------------------------------------
1 Noah South 10 Southampton 12:30.00 6
2 Kaleb Obey 11 Greensville County 13:25.00 4
HS Girls 4x400 Meter Relay
============================================================
Team Time Pts
------------------------------------------------------------
1 Greensville County 5:19.00 6
HS Boys 4x400 Meter Relay
============================================================
Team Time Pts
------------------------------------------------------------
1 Southampton A 3:59.84 6
2 Sussex Central A 4:01.47 4
1) Montell Bates 2) Kevari Langford
3) Omarion Parham 4) Joseph Turner
3 Greensville County A 4:02.39 2
1) Rasheed Williams 2) Rahieem Hicks
3) Jerome Mays 4) Robert Mullins IV
HS Girls Discus
=================================================================
Name Yr Team Mark Pts
-----------------------------------------------------------------
1 Tearia Lee 11 Southampton 84-01 6
2 Taylor Bradshaw 12 Southampton 74-08 4
3 Jah'Naya Jones 10 Franklin 65-01 3
4 Emeralld Contee 11 Southampton 52-05 2
5 Dacia Smith 11 Southampton 50-08 1
6 Timia Dawson 9 Southampton 48-10
7 Taniya Fields 9 Greensville County 48-08
8 Traquannia Bullock 9 Greensville County 46-09
9 Alazjha Odom 9 Greensville County 46-05
10 Shayana Tanner 12 Greensville County 46-03
11 Winter Parker 11 Southampton 36-09
12 Traleya Eley 9 Southampton 32-10
HS Boys Discus
=================================================================
Name Yr Team Mark Pts
-----------------------------------------------------------------
1 Jaquan Summons 12 Greensville County 110-06 6
2 Kiyale Carr 10 Greensville County 97-08 4
3 Jarik Hopson 12 Southampton 96-03 3
4 Casey Lowe 11 Southampton 85-06 2
5 Antwan Price 11 Greensville County 77-08 1
6 Steve Parham 11 Sussex Central 76-07
7 Jareese Arrington 11 Greensville County 72-06
8 Jacobi Jones 10 Greensville County 72-04
9 Deshawn Cain 11 Southampton 68-01
10 Jamal Barger 10 Franklin 52-05
HS Girls Shot Put
=================================================================
Name Yr Team Mark Pts
-----------------------------------------------------------------
1 Taylor Bradshaw 12 Southampton 28-09.00 6
2 Traquannia Bullock 9 Greensville County 26-07.00 4
3 Jah'Naya Jones 10 Franklin 24-09.00 3
4 Tearia Lee 11 Southampton 23-10.00 2
5 Dacia Smith 11 Southampton 20-06.00 1
6 Timia Dawson 9 Southampton 20-04.00
7 Traleya Eley 9 Southampton 19-06.00
7 Emeralld Contee 11 Southampton 19-06.00
9 Winter Parker 11 Southampton 17-04.00
10 Shayana Tanner 12 Greensville County 16-10.00
HS Boys Shot Put
=================================================================
Name Yr Team Mark Pts
-----------------------------------------------------------------
1 Michael Freeman 12 Sussex Central 38-03.00 6
2 Jaquan Summons 12 Greensville County 37-03.00 4
3 Jaylen Stringfield 12 Sussex Central 36-03.00 3
4 Assefa Mack 11 Greensville County 33-06.00 2
5 Jarik Hopson 12 Southampton 32-05.00 1
6 Kiyale Carr 10 Greensville County 31-07.00
7 Antwan Price 11 Greensville County 29-11.00
8 Steve Parham 11 Sussex Central 29-06.00
9 Deshawn Cain 11 Southampton 29-01.00
10 Casey Lowe 11 Southampton 28-09.00
11 Jacobi Jones 10 Greensville County 27-04.00
12 Deontae Watson 11 Franklin 26-07.00
13 Di'Zere Winfield 11 Sussex Central 26-02.00
14 Ishmael Ferrell 9 Southampton 25-10.00
15 Thomas Maxwell 11 Franklin 25-07.00
16 Jareese Arrington 11 Greensville County 25-06.00
17 Demarcus McDonald 9 Franklin 24-08.00
18 Jamal Barger 10 Franklin 19-10.00
HS Girls High Jump
=================================================================
Name Yr Team Mark Pts
-----------------------------------------------------------------
1 Jazlyn Jefferson 11 Greensville County 4-08.00 6
HS Boys High Jump
=================================================================
Name Yr Team Mark Pts
-----------------------------------------------------------------
1 Clyde Edmonds 12 Sussex Central 5-08.00 5
1 Amari Hill 12 Sussex Central 5-08.00 5
3 Tyrese Tazewell 8 Sussex Central 5-00.00 3
HS Girls Long Jump
=======================================================================
Name Yr Team Mark Wind Pts
-----------------------------------------------------------------------
1 Jazlyn Jefferson 11 Greensville County 15-10.00 NWI 6
2 Shakayla Baines 12 Sussex Central 15-02.00 NWI 4
3 Precious Thomas 12 Sussex Central 14-09.00 NWI 3
4 Zykera Hudson 12 Sussex Central 10-10.00 NWI 2
HS Boys Long Jump
=======================================================================
Name Yr Team Mark Wind Pts
-----------------------------------------------------------------------
1 Jalen Augcomfar 12 Sussex Central 19-03.50 NWI 6
2 Jaden Young 12 Greensville County 18-11.00 NWI 4
3 Tyrell Mays 12 Greensville County 18-05.50 NWI 3
4 Jerome Mays 10 Greensville County 17-09.00 NWI 2
5 Omarion Parham 9 Sussex Central 17-01.00 NWI 1
6 Shamar Carroll 10 Southampton 16-04.50 NWI
7 Harrison Colvin 11 Southampton 16-01.00 NWI
8 Jaylen Rhoney-Awaar 10 Sussex Central 15-11.50 NWI
Harrison Colvin 11 Southampton ND NWI
HS Girls Triple Jump
=======================================================================
Name Yr Team Mark Wind Pts
-----------------------------------------------------------------------
1 Jazlyn Jefferson 11 Greensville County 37-00.00 NWI 6
2 Precious Thomas 12 Sussex Central 31-03.50 NWI 4
HS Boys Triple Jump
=======================================================================
Name Yr Team Mark Wind Pts
-----------------------------------------------------------------------
1 Jaden Young 12 Greensville County 41-06.25 NWI 6
2 Tyrell Mays 12 Greensville County 39-06.50 NWI 4
3 Jerome Mays 10 Greensville County 38-09.50 NWI 3
4 Jaylen Rhoney-Awaar 10 Sussex Central 36-06.00 NWI 2
HS Boys Team Scores (16 Events Scored)
==========================================================================
Team Pts Spr Dst Hrd Rel Thr Jmp Oth
--------------------------------------------------------------------------
1 Greensville County 99 5 22 25 8 17 22 0
2 Sussex Central 62 9 8 4 10 9 22 0
3 Southampton 53 23 12 0 12 6 0 0
4 Franklin 15 11 0 0 4 0 0 0
HS Girls Team Scores (15 Events Scored)
==========================================================================
Team Pts Spr Dst Hrd Rel Thr Jmp Oth
--------------------------------------------------------------------------
1 Greensville County 93.5 25 24.5 6 16 4 18 0
2 Southampton 43 10 5 0 6 22 0 0
3 Sussex Central 34.5 13 2.5 0 6 0 13 0
4 Franklin 6 0 0 0 0 6 0 0