James Madison Results
Girls | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
55 Meter Dash | |||||
7.74 | h SB | Abigail Ramey | 2nd | Finals H1 | Complete Results |
8.04 | h | Alyssa Romer | 5th | Finals H5 | Complete Results |
8.44 | h | Kira Mikhin | 9th | Finals H5 | Complete Results |
8.54 | h SB | Kana Furukawa | 10th | Finals H3 | Complete Results |
8.54 | h SB | Felicia Racinez | 11th | Finals H5 | Complete Results |
8.64 | h | Pauneez Faris | 12th | Finals H4 | Complete Results |
8.64 | h | Sydney Craddock | 13th | Finals H4 | Complete Results |
8.64 | h | Sydney Martin | 14th | Finals H1 | Complete Results |
8.94 | h SB | Megan Huffstutler | 16th | Finals H2 | Complete Results |
9.14 | h | Luciana Vera Yepez | 17th | Finals H1 | Complete Results |
9.14 | h | Brianna Mathis | 18th | Finals H3 | Complete Results |
9.44 | h SB | Kjera Berkenkamp | 19th | Finals H2 | Complete Results |
9.74 | h | Danielle Stephens | 20th | Finals H4 | Complete Results |
10.04 | h | Daniella Wilcock | 21st | Finals H1 | Complete Results |
300 Meter Dash | |||||
47.14 | h | Alyssa Romer | 6th | Finals H1 | Complete Results |
50.24 | h SB | Pauneez Faris | 11th | Finals H1 | Complete Results |
50.54 | h SB | Kana Furukawa | 12th | Finals H1 | Complete Results |
52.94 | h | Jocelyn Steele | 15th | Finals H1 | Complete Results |
53.04 | h SB | Brianna Mathis | 16th | Finals H1 | Complete Results |
55.34 | h SB | Sydney Craddock | 19th | Finals H1 | Complete Results |
500 Meter Dash | |||||
1:38.60 | SB | Emily Rothrock | 5th | Finals H1 | Complete Results |
1000 Meter Run | |||||
3:13.70 | Megan Keady | 1st | Finals H1 | Complete Results | |
3:45.60 | SB | Kylie Hughes | 3rd | Finals H2 | Complete Results |
4:28.20 | Kendall Swaak | 5th | Finals H2 | Complete Results | |
1600 Meter Run | |||||
6:43.70 | SB | Ryann Kuhblank | 8th | Finals H1 | Complete Results |
7:10.90 | SB | Sofia Cowan | 9th | Finals H1 | Complete Results |
55 Meter Hurdles | |||||
10.04 | h SB | Abigail Bolinger | 2nd | Finals H1 | Complete Results |
12.14 | h | Jocelyn Steele | 4th | Finals H1 | Complete Results |
4x200 Meter Relay | |||||
2:01.10 | Relay Team | 3rd | Finals H1 | Complete Results | |
4x400 Meter Relay | |||||
4:33.70 | Relay Team | 2nd | Finals H1 | Complete Results | |
4x800 Meter Relay | |||||
10:34.20 | Relay Team | 1st | Finals H1 | Complete Results | |
Long Jump | |||||
15-6 | Abigail Ramey | 2nd | Finals H1 | Complete Results | |
Triple Jump | |||||
30-7.5 | Abigail Ramey | 1st | Finals H1 | Complete Results | |
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
55 Meter Dash | |||||
7.14 | h | Michael Wright | 3rd | Finals H4 | Complete Results |
7.54 | h | John Hurley | 9th | Finals H4 | Complete Results |
7.74 | h | Kai McCloskey | 13th | Finals H4 | Complete Results |
7.94 | h SB | Sean Blevins | 15th | Finals H4 | Complete Results |
8.04 | h SB | Andre Vilardo | 17th | Finals H3 | Complete Results |
8.04 | h | Joshua Konde | 18th | Finals H2 | Complete Results |
8.14 | h SB | Daniel Cho | 19th | Finals H3 | Complete Results |
8.14 | h | Bradley Hilger | 20th | Finals H1 | Complete Results |
8.14 | h SB | Ryan Jenkins | 21st | Finals H2 | Complete Results |
8.54 | h SB | Lance Muse | 24th | Finals H3 | Complete Results |
8.64 | h SB | Timothy Flesch | 25th | Finals H1 | Complete Results |
300 Meter Dash | |||||
42.24 | h | John Hurley | 6th | Finals H2 | Complete Results |
44.14 | h SB | Joshua Konde | 12th | Finals H3 | Complete Results |
45.34 | h SB | Sean Blevins | 15th | Finals H2 | Complete Results |
46.74 | h | Adam Collazo | 20th | Finals H4 | Complete Results |
46.94 | h SB | Jake Reimann | 21st | Finals H5 | Complete Results |
500 Meter Dash | |||||
1:32.30 | SB | Ashton Rauch | 6th | Finals H1 | Complete Results |
1000 Meter Run | |||||
2:42.70 | SB | Kevin Murphy | 1st | Finals H1 | Complete Results |
2:44.30 | William Eggers | 2nd | Finals H1 | Complete Results | |
2:53.50 | Omar Ahmed | 3rd | Finals H1 | Complete Results | |
2:54.40 | Evan Topoleski | 5th | Finals H1 | Complete Results | |
3:21.00 | SB | Jack Sprague | 7th | Finals H2 | Complete Results |
1600 Meter Run | |||||
5:14.40 | SB | Solomon Hutchins | 6th | Finals H1 | Complete Results |
5:15.90 | SB | Robbie Jenkins | 7th | Finals H1 | Complete Results |
5:20.40 | SB | Ryan Carney | 9th | Finals H1 | Complete Results |
5:21.70 | Will Massey | 10th | Finals H1 | Complete Results | |
5:33.90 | SB | Evan Zajkowski | 14th | Finals H1 | Complete Results |
6:10.40 | SB | Connor Davison | 21st | Finals H1 | Complete Results |
55 Meter Hurdles | |||||
9.74 | h SB | Eric Morgan | 3rd | Finals H1 | Complete Results |
10.84 | h SB | Adam Collazo | 5th | Finals H1 | Complete Results |
4x200 Meter Relay | |||||
1:43.30 | Relay Team | 2nd | Finals H1 | Complete Results | |
4x400 Meter Relay | |||||
3:50.30 | Relay Team | 2nd | Finals H1 | Complete Results | |
4x800 Meter Relay | |||||
10:20.00 | Relay Team | 4th | Finals H1 | Complete Results | |
Long Jump | |||||
17-5 | SB | Eric Morgan | 4th | Finals H1 | Complete Results |
16-3.5 | Michael Wright | 5th | Finals H1 | Complete Results | |
Triple Jump | |||||
38-7.75 | Eric Morgan | 3rd | Finals H1 | Complete Results | |
35-5 | Michael Wright | 4th | Finals H1 | Complete Results | |
Shot Put | |||||
34-9 | SB | Nicholas Cloud | 2nd | Finals H1 | Complete Results |
32-2.5 | SB | Anthony Nguyen | 4th | Finals H1 | Complete Results |