Walsingham Academy Results
Girls | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
100 Meter Dash | |||||
13.71 | SB | Marissa Mitrovic | 4th | Prelims H1 | Complete Results |
13.71 | SB | Marissa Mitrovic | 2nd | Finals | Complete Results |
13.80 | SB | Sarah Smith | 5th | Prelims H3 | Complete Results |
14.19 | SB | Sarah Smith | 6th | Finals | Complete Results |
200 Meter Dash | |||||
28.74 | SB | Marissa Mitrovic | 1st | Prelims H2 | Complete Results |
28.76 | SB | Marissa Mitrovic | 2nd | Finals | Complete Results |
400 Meter Dash | |||||
1:01.96 | SB | Rachel Webb | 1st | Finals H2 | Complete Results |
800 Meter Run | |||||
2:27.15 | SB | Rachel Webb | 1st | Finals | Complete Results |
2:40.64 | SB | Joanna Morelli | 6th | Finals | Complete Results |
100 Meter Hurdles | |||||
18.59 | SB | Gabby Horne | 3rd | Finals | Complete Results |
18.91 | SB | Gabby Horne | 4th | Prelims H1 | Complete Results |
300 Meter Hurdles | |||||
54.86 | SB | Gabby Horne | 5th | Finals H2 | Complete Results |
4x100 Meter Relay | |||||
54.69 | SB | Relay Team | 2nd | Finals | |
4x400 Meter Relay | |||||
4:55.51 | SB | Relay Team | 5th | Finals | |
Long Jump | |||||
14-1.5 | SB | Julia Janka | 7th | Finals | Complete Results |
Discus | |||||
62-2 | SB | Erin O'Connell | 7th | Finals | Complete Results |
Shot Put | |||||
19-7 | SB | Erin O'Connell | 10th | Finals | Complete Results |
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
100 Meter Dash | |||||
12.37 | SB | Taylor Kim | 10th | Prelims H1 | Complete Results |
400 Meter Dash | |||||
50.97 | SB | Connor McGregor | 1st | Finals H3 | Complete Results |
800 Meter Run | |||||
2:07.89 | SB | Collin McAtee | 7th | Finals | Complete Results |
2:12.59 | SB | Connor McGregor | 8th | Finals | Complete Results |
1600 Meter Run | |||||
5:04.20 | SB | Jake Kingma | 10th | Finals | Complete Results |
5:35.54 | SB | Arthur Wesley | 20th | Finals | Complete Results |
6:00.89 | SB | Alex Kenney | 22nd | Finals | Complete Results |
3200 Meter Run | |||||
11:02.47 | SB | Adam Link | 6th | Finals | Complete Results |
12:10.30 | SB | Ian Hawkes | 16th | Finals | Complete Results |
12:36.38 | SB | Daniel Brause | 18th | Finals | Complete Results |
110 Meter Hurdles | |||||
20.31 | SB | Sahil Patel | 8th | Prelims H1 | Complete Results |
20.34 | SB | Sahil Patel | 8th | Finals | Complete Results |
20.45 | SB | Liam Kiniry | 10th | Prelims H1 | Complete Results |
300 Meter Hurdles | |||||
49.38 | SB | Liam Kiniry | 9th | Finals H2 | Complete Results |
51.29 | SB | Sahil Patel | 12th | Finals H1 | Complete Results |
4x400 Meter Relay | |||||
3:36.80 | SB | Relay Team | 1st | Finals | |
4x800 Meter Relay | |||||
9:19.43 | SB | Relay Team | 6th | Finals | |
Long Jump | |||||
14-10 | SB | Sahil Patel | 18th | Finals | Complete Results |
Discus | |||||
72-2 | SB | Alex Krupski | 18th | Finals | Complete Results |
Shot Put | |||||
26-4 | SB | Alex Krupski | 19th | Finals | Complete Results |