Harrisonburg Results
Girls | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
55 Meter Dash | |||||
7.44 | h | Akia Morris | 1st | Finals H5 | Complete Results |
7.54 | h SB | Vanessa Ehrenpreis | 2nd | Finals H5 | Complete Results |
8.14 | h SB | Joanna Hernandez | 3rd | Finals H4 | Complete Results |
300 Meter Dash | |||||
46.64 | h SB | Vanessa Ehrenpreis | 1st | Finals H6 | Complete Results |
47.24 | h SB | Joanna Hernandez | 2nd | Finals H5 | Complete Results |
48.54 | h SB | Akia Morris | 5th | Finals H3 | Complete Results |
500 Meter Dash | |||||
1:28.64 | h SB | Vanessa Ehrenpreis | 1st | Finals H4 | Complete Results |
1:32.94 | h SB | Ali Byrd | 4th | Finals H3 | Complete Results |
1:33.74 | h | Andrea Wood | 5th | Finals H3 | Complete Results |
1000 Meter Run | |||||
3:33.74 | h | Alison Domonoske | 3rd | Finals | Complete Results |
3:44.74 | h | Jenny Kniss | 6th | Finals | Complete Results |
3:59.84 | h SB | Katrina Sokolyuk | 8th | Finals | Complete Results |
1600 Meter Run | |||||
5:56.34 | h | Erin Goodstein | 4th | Finals | Complete Results |
6:17.24 | h | Alison Domonoske | 5th | Finals | Complete Results |
6:43.64 | h SB | Ashley Riley | 7th | Finals | Complete Results |
3200 Meter Run | |||||
13:18.44 | h | Erin Goodstein | 2nd | Finals | Complete Results |
14:04.54 | h SB | Maria Rose | 3rd | Finals | Complete Results |
15:54.54 | h SB | Ellen Upton | 5th | Finals | Complete Results |
55 Meter Hurdles | |||||
9.94 | h | Taelor Adams | 1st | Finals H3 | Complete Results |
10.14 | h SB | Haley Wenos | 2nd | Finals H3 | Complete Results |
11.54 | h SB | Rosalyn Lake | 5th | Finals H1 | Complete Results |
4x200 Meter Relay | |||||
2:02.24 | h | Relay Team | 1st | Finals H2 | |
4x400 Meter Relay | |||||
4:39.84 | h | Relay Team | 1st | Finals H2 | |
4x800 Meter Relay | |||||
11:39.24 | h | Relay Team | 1st | Finals | |
High Jump | |||||
4-6 | Taelor Adams | 1st | Finals | Complete Results | |
4-2 | Haley Wenos | 3rd | Finals | Complete Results | |
4-0 | Ali Byrd | 4th | Finals | Complete Results | |
Long Jump | |||||
15-1 | SB | Vanessa Ehrenpreis | 1st | Finals | Complete Results |
13-11.25 | SB | Haley Wenos | 4th | Finals | Complete Results |
13-5 | SB | Taelor Adams | 6th | Finals | Complete Results |
Triple Jump | |||||
30-7.25 | SB | Haley Wenos | 1st | Finals | Complete Results |
28-0.5 | Taelor Adams | 3rd | Finals | Complete Results | |
27-1.5 | SB | Angela Huynh | 4th | Finals | Complete Results |
Pole Vault | |||||
7-6 | Haley Wenos | 1st | Finals | Complete Results | |
6-0 | SB | Maria Rose | 2nd | Finals | Complete Results |
Shot Put | |||||
28-1.5 | SB | Rebekah Good | 4th | Finals | Complete Results |
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
55 Meter Dash | |||||
6.74 | h SB | Michael Holmes | 1st | Finals H5 | Complete Results |
6.74 | h SB | Terrance Hearn | 1st | Finals H6 | Complete Results |
7.04 | h | Conner Wolfe | 5th | Finals H4 | Complete Results |
300 Meter Dash | |||||
40.64 | h SB | Jake Johnson | 3rd | Finals H7 | Complete Results |
41.24 | h SB | Weylin Holmes | 5th | Finals H4 | Complete Results |
42.04 | h | Terrance Hearn | 6th | Finals H6 | Complete Results |
42.24 | h | Nevin Heckman | 7th | Finals H7 | Complete Results |
42.94 | h | Conner Wolfe | 9th | Finals H5 | Complete Results |
45.24 | h SB | Lovell Delves | 12th | Finals H5 | Complete Results |
500 Meter Dash | |||||
1:10.34 | h | Nevin Heckman | 1st | Finals H4 | Complete Results |
1:16.24 | h | Wayson Lee | 4th | Finals H3 | Complete Results |
1:19.64 | h SB | Aiden Rutherford | 6th | Finals H2 | Complete Results |
1000 Meter Run | |||||
2:58.24 | h | Keith Thomas | 1st | Finals | Complete Results |
3:02.24 | h | Gabriel Morey | 3rd | Finals | Complete Results |
3:16.34 | h SB | Abe Alvarado | 6th | Finals | Complete Results |
1600 Meter Run | |||||
4:48.64 | h SB | Keith Thomas | 1st | Finals | Complete Results |
5:02.24 | h | Will Imeson | 3rd | Finals | Complete Results |
5:33.34 | h SB | Jake McDaniel | 6th | Finals | Complete Results |
3200 Meter Run | |||||
11:00.84 | h | Juan Carlo Hidalgo | 3rd | Finals | Complete Results |
11:08.34 | h SB | Will Imeson | 4th | Finals | Complete Results |
11:35.94 | h | Erik Garcia | 7th | Finals | Complete Results |
55 Meter Hurdles | |||||
8.94 | h SB | Jake Johnson | 3rd | Finals H3 | Complete Results |
8.94 | h | Wayson Lee | 3rd | Finals H3 | Complete Results |
9.24 | h | Eung-dap Kim | 5th | Finals H2 | Complete Results |
10.24 | h | Joeseph Roth | 7th | Finals H2 | Complete Results |
4x200 Meter Relay | |||||
1:47.24 | h | Relay Team | 2nd | Finals H2 | |
4x400 Meter Relay | |||||
3:58.74 | h | Relay Team | 1st | Finals H2 | |
4x800 Meter Relay | |||||
9:56.24 | h | Relay Team | 3rd | Finals | |
High Jump | |||||
5-10 | SB | Weylin Holmes | 1st | Finals | Complete Results |
5-8 | SB | Michael Holmes | 2nd | Finals | Complete Results |
5-6 | Terrance Hearn | 3rd | Finals | Complete Results | |
Long Jump | |||||
20-5.75 | SB | Michael Holmes | 1st | Finals | Complete Results |
19-5.75 | SB | Terrance Hearn | 4th | Finals | Complete Results |
18-1.25 | SB | Weylin Holmes | 6th | Finals | Complete Results |
Triple Jump | |||||
40-0.75 | SB | Michael Holmes | 1st | Finals | Complete Results |
38-11.25 | SB | Jake Johnson | 3rd | Finals | Complete Results |
36-0.5 | Conner Wolfe | 7th | Finals | Complete Results | |
Pole Vault | |||||
12-1 | Pavel Makayed | 1st | Finals | Complete Results | |
10-0 | SB | Raymond Hyser | 2nd | Finals | Complete Results |
10-0 | Joeseph Roth | 2nd | Finals | Complete Results | |
Shot Put | |||||
41-4.5 | SB | Michael Holmes | 2nd | Finals | Complete Results |
40-4.25 | SB | Rj Good | 3rd | Finals | Complete Results |
35-9 | SB | Ryan Fletcher | 7th | Finals | Complete Results |