Franklin County Results
Girls | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
100 Meter Dash | |||||
12.74 | h SB | Zarkia Mattox | 1st | Finals | Complete Results |
13.64 | h SB | A'layah Tyree | 6th | Finals | Complete Results |
14.54 | h SB | Tish Martin | 7th | Finals | Complete Results |
15.74 | h SB | Scarlett Ware | 9th | Finals | Complete Results |
16.74 | h SB | Claire Mitzel | 10th | Finals | Complete Results |
200 Meter Dash | |||||
28.54 | h SB | A'layah Tyree | 6th | Finals | Complete Results |
30.44 | h SB | T Hess | 8th | Finals | Complete Results |
31.54 | h SB | Savannah Bowne | 10th | Finals | Complete Results |
32.34 | h SB | Scarlett Ware | 11th | Finals | Complete Results |
34.14 | h SB | Raven Smith | 13th | Finals | Complete Results |
400 Meter Dash | |||||
1:09.24 | h SB | T Hess | 4th | Finals | Complete Results |
1:16.74 | h SB | Natalie Davis | 10th | Finals | Complete Results |
1:19.74 | h SB | Brittany Cook | 11th | Finals | Complete Results |
800 Meter Run | |||||
3:10.24 | h SB | Kinny Chaconas | 4th | Finals | Complete Results |
3:22.24 | h SB | Sara Underwood | 5th | Finals | Complete Results |
3:33.74 | h SB | Brittany Cook | 6th | Finals | Complete Results |
3:35.24 | h SB | Natalie Davis | 7th | Finals | Complete Results |
1600 Meter Run | |||||
6:59.24 | h SB | Kinny Chaconas | 2nd | Finals | Complete Results |
3200 Meter Run | |||||
14:00.44 | h SB | Ashley Weaver | 1st | Finals | Complete Results |
100 Meter Hurdles | |||||
18.14 | h SB | Amanda Eichenlaub | 2nd | Finals | Complete Results |
19.04 | h SB | Savannah Bowne | 3rd | Finals | Complete Results |
21.34 | h SB | Scarlett Ware | 4th | Finals | Complete Results |
300 Meter Hurdles | |||||
54.34 | h SB | Amanda Eichenlaub | 1st | Finals | Complete Results |
58.84 | h SB | Savannah Bowne | 2nd | Finals | Complete Results |
1:03.24 | h SB | Sara Underwood | 3rd | Finals | Complete Results |
4x100 Meter Relay | |||||
51.54 | h SB | Relay Team | 2nd | Finals | |
4x800 Meter Relay | |||||
12:59.24 | h SB | Relay Team | 1st | Finals | |
High Jump | |||||
4-4 | SB | Natalie Davis | 2nd | Finals | Complete Results |
Long Jump | |||||
15-10.25 | SB | Zarkia Mattox | 1st | Finals | Complete Results |
15-7 | SB | Erica Hancock | 2nd | Finals | Complete Results |
15-3.5 | SB | Marika Kidd | 4th | Finals | Complete Results |
14-8 | SB | A'layah Tyree | 8th | Finals | Complete Results |
14-8 | SB | Tish Martin | 7th | Finals | Complete Results |
Triple Jump | |||||
32-6.5 | SB | Erica Hancock | 3rd | Finals | Complete Results |
32-1 | SB | A'layah Tyree | 4th | Finals | Complete Results |
31-4.5 | SB | Tish Martin | 5th | Finals | Complete Results |
30-1.5 | SB | Marika Kidd | 7th | Finals | Complete Results |
Pole Vault | |||||
7-6 | SB | Amanda Eichenlaub | 2nd | Finals | Complete Results |
6-6 | SB | T Hess | 3rd | Finals | Complete Results |
6-6 | SB | Brittany Cook | 4th | Finals | Complete Results |
5-6 | SB | Savannah Bowne | 6th | Finals | Complete Results |
Discus | |||||
65-3 | SB | Shanice Terry | 6th | Finals | Complete Results |
54-4 | SB | Azris Jones | 7th | Finals | Complete Results |
45-3 | SB | Kasey Crump | 11th | Finals | Complete Results |
43-10 | SB | Raven Smith | 12th | Finals | Complete Results |
43-2 | SB | Whitney Craighead | 13th | Finals | Complete Results |
Shot Put | |||||
28-9 | SB | Tish Martin | 3rd | Finals | Complete Results |
24-10 | SB | Zarkia Martin | 6th | Finals | Complete Results |
22-6 | SB | Shanice Terry | 10th | Finals | Complete Results |
21-10 | SB | Azris Jones | 11th | Finals | Complete Results |
21-6 | SB | Kasey Crump | 12th | Finals | Complete Results |
18-11 | SB | Whitney Craighead | 14th | Finals | Complete Results |
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
100 Meter Dash | |||||
11.54 | h SB | Alex Keys | 5th | Finals | Complete Results |
11.84 | h SB | Ryan Flynn | 6th | Finals | Complete Results |
12.44 | h SB | Andrew Williams | 8th | Finals | Complete Results |
12.54 | h SB | Benjamin Witcher | 9th | Finals | Complete Results |
12.84 | h SB | Parker Chapman | 11th | Finals | Complete Results |
15.44 | h SB | Mitchell Quinn | 13th | Finals | Complete Results |
200 Meter Dash | |||||
23.94 | h SB | Alex Keys | 4th | Finals | Complete Results |
24.84 | h SB | Andrew Williams | 7th | Finals | Complete Results |
25.24 | h SB | Raheem Harris | 8th | Finals | Complete Results |
25.74 | h SB | Parker Chapman | 9th | Finals | Complete Results |
27.24 | h SB | Brandon Fleming | 12th | Finals | Complete Results |
400 Meter Dash | |||||
55.44 | h SB | Jeriah Green | 3rd | Finals | Complete Results |
800 Meter Run | |||||
2:21.24 | h SB | Tim Campensa | 2nd | Finals | Complete Results |
2:31.24 | h SB | Casey Turner | 4th | Finals | Complete Results |
2:43.00 | h SB | Andrew Williams | 6th | Finals | Complete Results |
1600 Meter Run | |||||
4:55.24 | h SB | Matthew Lamar | 3rd | Finals | Complete Results |
5:04.24 | h SB | Tim Campensa | 4th | Finals | Complete Results |
5:21.24 | h SB | Casey Turner | 5th | Finals | Complete Results |
6:05.24 | h SB | Andrew Williams | 6th | Finals | Complete Results |
110 Meter Hurdles | |||||
21.24 | h SB | William Ratliff | 2nd | Finals | Complete Results |
22.64 | h SB | Nathaniel Hancock | 3rd | Finals | Complete Results |
23.24 | h SB | Bram Chaconas | 4th | Finals | Complete Results |
300 Meter Hurdles | |||||
59.84 | h SB | Bram Chaconas | 3rd | Finals | Complete Results |
1:04.64 | h SB | Nathaniel Hancock | 4th | Finals | Complete Results |
4x100 Meter Relay | |||||
45.44 | h SB | Relay Team | 3rd | Finals | |
4x800 Meter Relay | |||||
9:22.24 | h SB | Relay Team | 1st | Finals | |
High Jump | |||||
6-0 | SB | Alex Keys | 1st | Finals | Complete Results |
5-8 | SB | Andrew Williams | 3rd | Finals | Complete Results |
Long Jump | |||||
18-4.75 | SB | Ryan Flynn | 5th | Finals | Complete Results |
17-3.5 | SB | Gabriel Taylor | 7th | Finals | Complete Results |
16-4 | SB | Kameron Foster | 10th | Finals | Complete Results |
16-1 | SB | Benjamin Witcher | 12th | Finals | Complete Results |
Triple Jump | |||||
37-8.25 | SB | Gabriel Taylor | 4th | Finals | Complete Results |
36-9.25 | SB | Ryan Flynn | 5th | Finals | Complete Results |
36-5.5 | SB | Benjamin Witcher | 6th | Finals | Complete Results |
Pole Vault | |||||
12-6 | SB | Coy Seneff | 1st | Finals | Complete Results |
11-6 | SB | Devin Castillo | 2nd | Finals | Complete Results |
9-6 | SB | William Ratliff | 3rd | Finals | Complete Results |
8-6 | SB | Bram Chaconas | 5th | Finals | Complete Results |
8-6 | SB | Wade Hess | 6th | Finals | Complete Results |
8-0 | SB | Jeriah Green | 7th | Finals | Complete Results |
Discus | |||||
127-8 | Davonte Taylor | 1st | Finals | Complete Results | |
116-3 | SB | Ryan Wade | 2nd | Finals | Complete Results |
96-7 | SB | Josh Stone | 6th | Finals | Complete Results |
89-5 | SB | Terrell Preston | 9th | Finals | Complete Results |
87-11 | SB | Kyle Rigney | 10th | Finals | Complete Results |
85-1 | SB | Tyler Flournoy | 11th | Finals | Complete Results |
Shot Put | |||||
50-1 | Davonte Taylor | 1st | Finals | Complete Results | |
40-0 | SB | Kyle Rigney | 5th | Finals | Complete Results |
37-6 | SB | Ryan Wade | 7th | Finals | Complete Results |
35-2 | SB | Josh Stone | 8th | Finals | Complete Results |
31-9 | SB | Terrell Preston | 12th | Finals | Complete Results |
31-9 | SB | Tyler Flournoy | 11th | Finals | Complete Results |