Oakton Results
Girls | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
100 Meter Dash | |||||
13.87 | SB | Lauren Russell | 8th | Finals | |
14.31 | SB | Stacey Forsyth | 18th | Finals | |
14.38 | Megan Livingston | 5th | Finals | ||
14.84 | Alissa Wheatley | 10th | Finals | ||
14.91 | Georgina Crookes | 12th | Finals | ||
16.26 | SB | Nicole Capella | 17th | Finals | |
200 Meter Dash | |||||
28.45 | SB | Kim Roepe | 12th | Finals | |
28.97 | SB | Stacey Forsyth | 17th | Finals | |
29.09 | Kirsten Cronin | 19th | Finals | ||
29.33 | SB | Katie Blair | 20th | Finals | |
30.97 | Megan Stangeby | 27th | Finals | ||
400 Meter Dash | |||||
1:12.76 | SB | Nicole Sharer | 22nd | Finals | |
1:13.07 | Kelcey Stone | 23rd | Finals | ||
800 Meter Run | |||||
2:19.65 | SB | Meredith Tighe | 5th | Finals | |
2:24.63 | Cindy Adams | 7th | Finals | ||
2:24.73 | SB | Suzanne Capehart | 8th | Finals | |
2:25.22 | SB | Julia Croote | 9th | Finals | |
2:26.29 | SB | Tomka Yoshida | 3rd | Finals | |
2:27.77 | SB | Jessie Livingston | 17th | Finals | |
2:34.79 | SB | Stephanie Lebolt | 6th | Finals | |
2:38.10 | SB | Rachel Sapone | 9th | Finals | |
1600 Meter Run | |||||
5:23.73 | Hallie Eilerts | 10th | Finals | ||
5:27.64 | SB | Katie Esselburn | 12th | Finals | |
5:29.67 | SB | Lanie Smith | 14th | Finals | |
5:36.83 | Becky Galbo | 18th | Finals | ||
5:53.40 | SB | Lindsay Ladson | 28th | Finals | |
6:04.07 | SB | Stefanie Leonard | 32nd | Finals | |
6:12.43 | SB | Shelly Young | 34th | Finals | |
3200 Meter Run | |||||
12:06.11 | SB | Amanda Monahan | 14th | Finals | |
12:08.90 | SB | Allison Gregor | 15th | Finals | |
12:11.48 | SB | Jessie Daley | 16th | Finals | |
12:19.00 | SB | Kathryn Berlin | 19th | Finals | |
12:35.89 | SB | Jenny Holden | 23rd | Finals | |
300 Meter Hurdles | |||||
56.32 | Julia Ennis | 18th | Finals | ||
4x100 Meter Relay | |||||
52.10 | Relay Team | 5th | Finals | ||
4x400 Meter Relay | |||||
4:08.58 | Relay Team | 2nd | Finals | ||
4x800 Meter Relay | |||||
9:43.63 | Relay Team | 2nd | Finals | ||
Long Jump | |||||
14-9 | SB | Annie Scarpace | 9th | Finals | |
Triple Jump | |||||
30-9.5 | SB | Annie Scarpace | 10th | Finals | |
29-11 | SB | Katherine Canales | 15th | Finals | |
Pole Vault | |||||
8-0 | SB | Katherine Canales | 5th | Finals | |
Discus | |||||
103-4 | Rebecca Carbo | 2nd | Finals | ||
69-2 | SB | Molly Lyles | 10th | Finals | |
68-10 | SB | Cindy Chao | 11th | Finals | |
Shot Put | |||||
28-2.5 | Rebecca Carbo | 7th | Finals | ||
25-5 | SB | Cindy Chao | 14th | Finals | |
23-7.5 | SB | Molly Lyles | 21st | Finals | |
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
100 Meter Dash | |||||
11.39 | Nyema Wolo | 5th | Finals | ||
11.54 | SB | Ervin Garner | 9th | Finals | |
12.82 | SB | Harvey Ngo | 10th | Finals | |
13.58 | SB | Yuma Tsubakitani | 16th | Finals | |
13.68 | SB | Max Post | 17th | Finals | |
200 Meter Dash | |||||
23.03 | Orlando Bryant | 1st | Finals | ||
23.22 | Nyema Wolo | 6th | Finals | ||
24.14 | SB | Brian Ciomei | 16th | Finals | |
24.41 | SB | David Meyer | 18th | Finals | |
28.26 | SB | Eduardo Rivera | 36th | Finals | |
800 Meter Run | |||||
2:03.48 | Russel Fielding | 12th | Finals | ||
2:04.88 | SB | Yuma Tsubakitani | 17th | Finals | |
2:08.27 | SB | Andrew McCullen | 2nd | Finals | |
2:09.82 | Stefan Sharpley | 4th | Finals | ||
2:20.50 | SB | Matt Woodhouse | 13th | Finals | |
1600 Meter Run | |||||
4:19.11 | Joseph Lorusso | 3rd | Finals | ||
4:21.80 | SB | Alex Nissen | 6th | Finals | |
4:28.95 | SB | Scott Maxfield | 10th | Finals | |
4:30.08 | SB | Chris Weil | 11th | Finals | |
4:34.23 | SB | Brian Hendricks | 15th | Finals | |
3200 Meter Run | |||||
9:41.44 | SB | Neal Hendricks | 4th | Finals | |
9:46.38 | SB | Tony Smith | 7th | Finals | |
9:49.72 | Matt Saunders | 10th | Finals | ||
110 Meter Hurdles | |||||
18.24 | Eric Graff | 16th | Finals | ||
300 Meter Hurdles | |||||
42.71 | SB | JC Straton | 7th | Finals | |
42.96 | David Meyer | 10th | Finals | ||
4x100 Meter Relay | |||||
45.11 | Relay Team | 5th | Finals | ||
4x400 Meter Relay | |||||
3:26.70 | Relay Team | 1st | Finals | ||
4x800 Meter Relay | |||||
9:04.09 | Relay Team | 5th | Finals | ||
Long Jump | |||||
20-9.5 | Nick Bottini | 1st | Finals | ||
Pole Vault | |||||
11-6 | John Capalbo | 2nd | Finals | ||
Discus | |||||
71-6 | SB | Jon Tatariw | 29th | Finals |