Harrisonburg Results
Girls | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
55 Meter Dash | |||||
8.26 | SB | Kaycee Tronco-Cordon | 5th | Finals H2 | mm4 |
8.27 | Esmeralda Cardoso-Rodriguez | 6th | Finals H3 | mm4 | |
8.54 | SB | Kaylen De Los Santos | 10th | Finals H2 | mm4 |
300 Meter Dash | |||||
49.66 | SB | Esmeralda Cardoso-Rodriguez | 6th | Finals H4 | mm4 |
54.90 | SB | Ashna Askari | 14th | Finals H2 | mm4 |
56.53 | Kiele Neil | 15th | Finals H2 | mm4 | |
500 Meter Dash | |||||
1:29.93 | Annie Poirot | 1st | Finals H3 | mm4 | |
1:43.70 | SB | Jaidy Maradiaga Reyes | 6th | Finals H3 | mm4 |
1:56.38 | SB | Danna Giosa | 13th | Finals H2 | mm4 |
1000 Meter Run | |||||
3:18.44 | Sophie Kauffman | 1st | Finals H1 | mm4 | |
3:47.96 | Matilda Bunn | 2nd | Finals H1 | mm4 | |
3:59.04 | SB | Janelly Aguilar | 7th | Finals H1 | mm4 |
1600 Meter Run | |||||
5:57.44 | Lena Blagg | 4th | Finals H1 | mm4 | |
6:10.72 | SB | Bethany Rush | 5th | Finals H1 | mm4 |
6:12.04 | Anna Campillo | 6th | Finals H1 | mm4 | |
55 Meter Hurdles | |||||
12.24 | Penny Brett | 5th | Finals H1 | mm4 | |
4x200 Meter Relay | |||||
2:03.19 | Relay Team | 3rd | Finals H1 | mm4 | |
4x400 Meter Relay | |||||
4:58.93 | Relay Team | 5th | Finals H1 | mm4 | |
Long Jump | |||||
12-2.5 | SB | Rekik Zelalem | 9th | Finals H1 | mm4 |
12-0 | Taylor Moore | 10th | Finals H1 | mm4 | |
11-3.75 | SB | Liva Jwanmery | 11th | Finals H1 | mm4 |
Triple Jump | |||||
29-5 | Liva Jwanmery | 4th | Finals H1 | mm4 | |
26-9.25 | SB | Taylor Moore | 8th | Finals H1 | mm4 |
26-1 | SB | Rekik Zelalem | 10th | Finals H1 | mm4 |
Pole Vault | |||||
6-0 | SB | Ashna Askari | 3rd | Finals H1 | mm4 |
Shot Put | |||||
20-6.25 | SB | Kiele Neil | 12th | Finals H1 | mm4 |
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
55 Meter Dash | |||||
6.88 | Cadrian Rodgers-Davis | 4th | Finals H5 | mm4 | |
7.37 | SB | Paulo Gonzalez | 14th | Finals H3 | mm4 |
300 Meter Dash | |||||
37.59 | Kalaib Gebrehaimanot | 1st | Finals H7 | mm4 | |
38.07 | SB | JJ Engle | 2nd | Finals H7 | mm4 |
38.64 | Ransom Satterfield | 4th | Finals H7 | mm4 | |
500 Meter Dash | |||||
1:11.01 | Tyler Miller | 1st | Finals H4 | mm4 | |
1:17.16 | Nathaniel Bunn | 6th | Finals H3 | mm4 | |
1:17.48 | Aaron Graham | 8th | Finals H3 | mm4 | |
1000 Meter Run | |||||
2:46.95 | CJ Hulleman | 1st | Finals H1 | mm4 | |
3:05.77 | SB | Boris Dmytriyev | 5th | Finals H1 | mm4 |
3:10.33 | SB | William Violett | 10th | Finals H2 | mm4 |
1600 Meter Run | |||||
4:32.73 | Andrew McMichael | 3rd | Finals H1 | mm4 | |
4:39.94 | SB | Kaedon Howley | 4th | Finals H1 | mm4 |
5:01.44 | Malakai Wettig | 5th | Finals H1 | mm4 | |
3200 Meter Run | |||||
10:40.28 | Matthew Rush | 2nd | Finals H1 | mm4 | |
55 Meter Hurdles | |||||
7.81 | SB | Kalaib Gebrehaimanot | 1st | Finals H2 | mm4 |
8.02 | JJ Engle | 2nd | Finals H2 | mm4 | |
8.22 | Filipo Toelau | 3rd | Finals H2 | mm4 | |
8.76 | Jaleel De La Cruz | 5th | Finals H1 | mm4 | |
4x200 Meter Relay | |||||
1:39.28 | Relay Team | 4th | Finals H2 | mm4 | |
4x400 Meter Relay | |||||
3:37.78 | Relay Team | 1st | Finals H2 | mm4 | |
4x800 Meter Relay | |||||
9:12.22 | Relay Team | 2nd | Finals H1 | mm4 | |
High Jump | |||||
6-2 | Xavier Williams | 1st | Finals H1 | mm4 | |
Long Jump | |||||
20-1.25 | Lucas Swartz | 1st | Finals H1 | mm4 | |
18-5.5 | SB | Tyler Miller | 9th | Finals H1 | mm4 |
17-9 | SB | Filipo Toelau | 15th | Finals H1 | mm4 |
Triple Jump | |||||
39-6 | Moses Iradukunda | 3rd | Finals H1 | mm4 | |
35-1.5 | SB | Lucas Swartz | 8th | Finals H1 | mm4 |
34-0 | Haneef Ogundipe | 10th | Finals H1 | mm4 | |
Pole Vault | |||||
11-6 | Eljeron Bonga | 2nd | Finals H1 | mm4 | |
11-0 | Dominic Rodriguez | 3rd | Finals H1 | mm4 | |
Shot Put | |||||
36-1.5 | Jon Biller | 9th | Finals H2 | mm4 | |
30-7 | SB | Jerone Crawford | 15th | Finals H2 | mm4 |
28-7 | Nolan Beach | 16th | Finals H2 | mm4 |